Argentina terma jamoasi iyun oyida ikkita nazorat uchrashuvini o‘tkazadi
Jahon chempionatiga tayyorgarlik jarayoni qizg‘in pallaga kirgan bir paytda, Argentina milliy terma jamoasi bo‘lajak o‘rtoqlik uchrashuvlari bo‘yicha rasmiy bayonot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Argentina futbol assotsiatsiyasining ma’lum qilishicha, iyun oyi jamoa uchun jiddiy sinovlarga boy bo‘ladi. Muxlislar orziqib kutayotgan ushbu uchrashuvlar orqali murabbiylar shtabi tarkibdagi nomzodlarni yana bir bor sinovdan o‘tkazib olish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Rejaga ko‘ra, Argentina terma jamoasi iyun oyida ikkita nazorat o‘yinida maydonga tushadi. Dastlab, oltinchi iyun kuni Gonduras terma jamoasiga qarshi bahs bo‘lib o‘tsa, to‘qqizinchi iyun kuni Islandiya milliy jamoasi bilan kuch sinashiladi.
Qiziqarlisi shundaki, har ikki o‘yin ham Amerika Qo‘shma Shtatlari hududida tashkil etiladi. Bu qaror futbolchilarning jahon chempionati muhitiga moslashishi hamda iqlim sharoitlariga ko‘nikishi uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
Hozirgi vaqtda Argentina terma jamoasi mundialga amaldagi chempion maqomida yo‘l olmoqda. Guruh bosqichida ularni Aljir, Avstriya va Iordaniya kabi jamoalar kutib turibdi.
Garchi bu nomlar futbol olamida grand hisoblanmasa-da, ularning har biri o‘ziga xos o‘yin uslubiga ega ekanligi argentinaliklar uchun oson bo‘lmasligini anglatadi. One.uz sayti xabariga ko‘ra, jamoa bosh murabbiyi raqiblarni kamaytirmasdan, har bir bahsga jiddiy tayyorgarlik ko‘rish zarurligini ta’kidlagan.
Eslatib o‘tamiz, so‘nggi jahon chempionatida Lionel Skaloni boshchiligidagi jamoa Fransiyaga qarshi kechgan o‘ta dramatik finalda g‘alaba qozongan edi. O‘sha uchrashuvning asosiy vaqti uchga uch hisobida yakunlangan bo‘lsa, penaltilar seriyasida omad argentinaliklarga kulib boqqan va ular bosh sovrinni qo‘lga kiritishgan edi.
Hozirda jamoa oldida yanada mas’uliyatli vazifa — chempionlik unvonini munosib himoya qilish turibdi. Jamoa ichidagi muhit va mashg‘ulotlar jarayoni ayni paytda qat’iy tartib asosida davom etmoqda.
Futbolchilarning ruhiy va jismoniy holati murabbiylar nazoratida bo‘lib, asosiy e’tibor jamoaviy birlikni saqlab qolishga qaratilgan.

Сборная Аргентины в июне проведет два товарищеских матча
В то время как процесс подготовки к чемпионату мира идет полным ходом, национальная сборная Аргентины сделала официальное заявление по поводу предстоящих товарищеских матчей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как сообщила Ассоциация футбола Аргентины, июнь будет богат на серьезные испытания для команды. Благодаря этим матчам, которые с нетерпением ждут болельщики, тренерский штаб получит возможность еще раз проверить кандидатов в состав.
Согласно плану, в июне сборная Аргентины выйдет на поле в двух контрольных играх. Сначала, шестого июня, состоится матч против сборной Гондураса, а девятого июня команда померится силами с национальной сборной Исландии.
Интересно, что обе игры будут организованы на территории Соединенных Штатов Америки. Это решение имеет важное значение для адаптации футболистов к атмосфере чемпионата мира и привыкания к климатическим условиям.
В настоящее время сборная Аргентины отправляется на мундиаль в статусе действующего чемпиона. На групповом этапе их ждут такие команды, как Алжир, Австрия и Иордания.
Хотя эти названия не считаются грандами в футбольном мире, наличие у каждой из них своего уникального стиля игры означает, что аргентинцам будет непросто. Согласно сообщению сайта One.uz, главный тренер команды подчеркнул необходимость серьезной подготовки к каждому матчу, не недооценивая соперников.
Напомним, что на последнем чемпионате мира команда под руководством Лионеля Скалони одержала победу в крайне драматичном финале против Франции. Хотя основное время того матча завершилось со счетом три-три, в серии пенальти удача улыбнулась аргентинцам, и они завоевали главный трофей.
Сейчас перед командой стоит еще более ответственная задача — достойно защитить чемпионский титул. Атмосфера внутри команды и тренировочный процесс в данный момент проходят в строгом порядке.
Психическое и физическое состояние футболистов находится под контролем тренеров, а основное внимание уделяется сохранению командного единства.