Alvaro Arbeloa Chempionlar ligasi uchun tarkibda strategik o‘zgarishlar qildi
Muhim bellashuv oldidan jamoa yetakchilarining jismoniy holatini asrab qolish maqsadida murabbiy tarkibda ba’zi o‘zgarishlarni amalga oshirishga qaror qildi. Xususan, Ispaniya chempionati doirasida Jirona jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan o‘yin uchun e’lon qilingan qaydnomaga asosiy himoyachilar kiritilmadi.
Trent Aleksander-Arnold, Alvaro Karreras hamda Antonio Ryudiger kabi futbolchilar dam olishi va navbatdagi qiyin bahsga to‘liq kuch bilan kirishishi ko‘zda tutilgan. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi ushbu rotatsiyani strategik qadam deb baholamoqda.
Ularning fikricha, futbolchilarga yuklamalarni to‘g‘ri taqsimlash Myunxendagi javob o‘yinida ijobiy natijaga erishish uchun juda muhimdir. One.uz sayti xabariga ko‘ra, Real Madrid va Bavariya jamoalari o‘rtasidagi hal qiluvchi qarama-qarshilik 15 apreldan 16 aprelga o‘tar kechasi Myunxen shahrida bo‘lib o‘tadi.
Eslatib o‘tamiz, Madridda kechgan dastlabki uchrashuvda mezbonlar 1:2 hisobida imkoniyatni boy berishgan edi. Hozirgi pallada jamoaning yagona maqsadi safarda g‘alaba qozonib, Chempionlar ligasining yarim final bosqichiga yo‘l olishdir.
Murabbiylar shtabi tarkibdagi bunday o‘zgarishlar orqali himoya chizig‘idagi ishonchlilikni oshirish va raqibga qarshi munosib qarshilik ko‘rsatishni rejalashtirmoqda. Jamoa muxlislari ham o‘z sevimli klublarining bu safargi o‘yinidan ijobiy natija kutib qolishmoqda.

Альваро Арбелоа внес стратегические изменения в состав для Лиги чемпионов
Главный тренер футбольного клуба «Реал Мадрид» Альваро Арбелоа серьезно готовится к ответному матчу в рамках четвертьфинала Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Перед важным противостоянием, с целью сохранения физического состояния лидеров команды, тренер решил внести некоторые изменения в состав. В частности, основные защитники не были включены в заявку на игру против «Жироны» в рамках чемпионата Испании.
Ожидается, что такие футболисты, как Трент Александер-Арнольд, Альваро Каррерас и Антонио Рюдигер, отдохнут, чтобы вступить в следующую сложную борьбу в полную силу. Руководство клуба и тренерский штаб оценивают эту ротацию как стратегический шаг.
По их мнению, правильное распределение нагрузки игроков очень важно для достижения положительного результата в ответном матче в Мюнхене. По сообщению сайта One.uz, решающее противостояние между «Реал Мадридом» и «Баварией» состоится в ночь с 15 на 16 апреля в городе Мюнхен.
Напомним, что в первом матче в Мадриде хозяева упустили возможность, проиграв со счетом 1:2. На данный момент единственная цель команды — одержать победу на выезде и выйти в полуфинал Лиги чемпионов.
Тренерский штаб планирует с помощью таких изменений в составе повысить надежность линии обороны и оказать достойное сопротивление сопернику. Болельщики команды также ожидают положительного результата от предстоящей игры своего любимого клуба.