Abduqodir Husanov Manchester Siti klubining eng yaxshi futbolchisi deb topildi
Milliy terma jamoamiz a’zosi hamda Manchester Siti klubi himoya chizig‘ining ishonchli vakili Abduqodir Husanov Angliyadagi faoliyatini muvaffaqiyatli davom ettirmoqda. Zamin.uz xabariga ko‘ra, hamyurtimiz o‘zining sermahsul o‘yini bilan dunyo futboli yulduzlari orasida alohida ajralib turibdi.
Mart oyi yakunlariga ko‘ra o‘tkazilgan so‘rovnomada Abduqodir Husanov Manchester Siti klubining eng yaxshi futbolchisi deb topildi. E’tiborli jihati shundaki, o‘zbekistonlik himoyachi bu yo‘lda Rodri hamda Jeremi Doku kabi jahon miqyosidagi taniqli futbolchilarni ortda qoldirishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu Abduqodirning joriy mavsumdagi ikkinchi individual sovrini bo‘lib, u yanvar oyida ham klubning eng sara o‘yinchisi sifatida e’tirof etilgan edi. Shu kungacha Manchester Siti tarkibida bir mavsum davomida ikki bor oyning eng yaxshi futbolchisi nomiga sazovor bo‘lgan boshqa o‘yinchi kuzatilmagan edi.
Avgust oyidan buyon Erling Xoland, Fil Foden va Jeremi Doku kabi yulduzlar bu sharafga bir martadan loyiq ko‘rilgan bo‘lsa, Husanov ikkinchi bor cho‘qqini zabt etib, jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlab oldi. Sovrinni qabul qilib olgan Abduqodir klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida o‘zining bosiq va kamsuqum xarakterini yana bir bor namoyish etdi.
U jamoasidagi barcha futbolchilarni yaqin do‘st deb bilishini ta’kidlab, Manchesterdagi ob-havo sharoitlariga ham ko‘nikib qolganini bildirdi. Eng katta ilhom manbai sifatida oilasini ko‘rsatgan himoyachi, Angliya ligasi kubogidagi g‘alabani o‘z faoliyatidagi eng yorqin voqea deb atadi.
Yigirma ikki yoshli himoyachimiz Xosep Gvardiolaning taktik rejalarida markaziy figuraga aylandi. Joriy mavsumda u barcha musobaqalarda o‘ttizta uchrashuvda maydonga tushib, ularning aksariyatini asosiy tarkibda o‘tkazdi.
Uning maydondagi ishonchli harakatlari nafaqat muxlislarning, balki dunyoning eng kuchli murabbiylaridan birining ham yuksak ishonchiga sazovor bo‘lmoqda. Abduqodir Husanovning bu muvaffaqiyatlari o‘zbek futbolining xalqaro maydondagi nufuzini yangi bosqichga olib chiqmoqda.
Biz iqtidorli futbolchimizga kelgusidagi bahslarda ham faqat zafarlar tilab qolamiz. Hurmatli futbol ishqibozlari, siz Abduqodirning ingliz klubidagi o‘yinini qanday baholaysiz?

Абдукодир Хусанов был признан лучшим футболистом клуба «Манчестер Сити»
Член нашей национальной сборной и надежный представитель линии защиты клуба «Манчестер Сити» Абдукодир Хусанов успешно продолжает свою деятельность в Англии. По сообщению Zamin.uz, наш соотечественник выделяется среди звезд мирового футбола своей продуктивной игрой.
По итогам опроса за март Абдукодир Хусанов был признан лучшим футболистом клуба «Манчестер Сити». Примечательно, что узбекистанский защитник сумел оставить позади таких всемирно известных футболистов, как Родри и Жереми Доку.
Это вторая индивидуальная награда Абдукодира в текущем сезоне, так как в январе он также был признан лучшим игроком клуба. До этого момента в составе «Манчестер Сити» не наблюдалось другого игрока, который дважды за один сезон становился лучшим футболистом месяца.
В то время как такие звезды, как Эрлинг Холанд, Фил Фоден и Жереми Доку с августа были удостоены этой чести по одному разу, Хусанов второй раз покорил вершину, укрепив свои позиции в команде. Принимая награду, Абдукодир в интервью пресс-службе клуба вновь продемонстрировал свой сдержанный и скромный характер.
Он отметил, что считает всех футболистов своей команды близкими друзьями, а также сообщил, что уже привык к погодным условиям Манчестера. Назвав свою семью главным источником вдохновения, защитник назвал победу в Кубке Английской лиги самым ярким событием в своей карьере.
Двадцатидвухлетний защитник стал центральной фигурой в тактических планах Жозепа Гвардиолы. В текущем сезоне он вышел на поле в тридцати матчах во всех турнирах, большинство из которых провел в основном составе.
Его уверенные действия на поле заслуживают высокого доверия не только болельщиков, но и одного из сильнейших тренеров мира. Эти успехи Абдукодира Хусанова выводят престиж узбекского футбола на международной арене на новый уровень.
Мы желаем нашему талантливому футболисту только побед в будущих сражениях. Уважаемые любители футбола, как вы оцениваете игру Абдукодира в английском клубе?