O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi Turkmaniston bilan durang o‘ynadi
CAFA U-17 chempionati doirasida o‘tayotgan o‘smirlar o‘rtasidagi futbol musobaqasi qizg‘in pallaga kirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Navbatdagi tur doirasida O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi Turkmaniston vakillariga qarshi maydonga tushdi. Uchrashuv kutilganidek juda shiddatli, keskin kurashlarga boy va tomoshabop tarzda o‘tdi.
Har ikki jamoa ham g‘alaba uchun bor kuchini ishga soldi va hujumkor futbol namoyish etdi. Natijada o‘yin 3:3 hisobidagi jangovar durang bilan yakuniga yetdi.
O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi safida Doniyor O‘ktamov, Yahyobek Nasrulloyev hamda Sanjarbek Aminov raqib darvozasini ishg‘ol qilib, jamoaning hujumdagi faolligini ko‘rsatib berishdi. Garchi g‘alaba qozonishning imkoni bo‘lmasa-da, bu durang turnir jadvalida muhim ochkolarni taqsimlab berdi.
Musobaqaning yana bir uchrashuvida Tojikiston terma jamoasi Afg‘oniston ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozonib, o‘z ochkolarini maksimal darajaga yetkazdi va turnir jadvalida yetakchilikni mustahkamladi. One.uz sayti ma’lumotlariga ko‘ra, ayni paytda musobaqa jadvalida Tojikiston 9 ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda.
O‘zbekiston o‘smirlar jamoasi 3 ta o‘yindan so‘ng 7 ochko bilan ikkinchi pog‘onani egallab turibdi. Qirg‘iziston 3 ochko bilan uchinchi, Turkmaniston 2 ochko bilan to‘rtinchi va Afg‘oniston 1 ochko bilan beshinchi o‘rinni band qilgan.
Turnir jadvalidagi so‘nggi natijalar raqobat yanada keskinlashganidan dalolat beradi. Endilikda har bir ochko chempionlik masalasida hal qiluvchi ahamiyat kasb etadi.
O‘zbekiston o‘smirlar terma jamoasi oldinda turgan bahslarda maksimal natijaga erishib, o‘z imkoniyatlaridan to‘liq foydalanishga va turnir g‘olibi bo‘lishga intiladi. Jamoaning kelgusi o‘yinlardagi harakatlari muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Сборная Узбекистана среди подростков сыграла вничью с Туркменистаном
Футбольный турнир среди юношей, проходящий в рамках чемпионата CAFA U-17, вступил в решающую фазу. Об этом сообщает Zamin.uz.
В рамках очередного тура юношеская сборная Узбекистана вышла на поле против представителей Туркменистана. Встреча прошла, как и ожидалось, очень напряженно, с острым противостоянием и была зрелищной.
Обе команды приложили все усилия для победы и продемонстрировали атакующий футбол. В итоге игра завершилась боевой ничьей со счетом 3:3.
В составе юношеской сборной Узбекистана Дониёр Октамов, Яхёбек Насруллоев и Санжарбек Аминов забили голы в ворота соперника, продемонстрировав активность команды в атаке. Хотя победить не удалось, эта ничья позволила разделить важные очки в турнирной таблице.
В еще одном матче турнира сборная Таджикистана одержала победу над Афганистаном со счетом 3:2, максимально увеличив количество своих очков и укрепив лидерство в турнирной таблице. По данным сайта One.uz, на данный момент Таджикистан занимает первое место в таблице с 9 очками.
Юношеская сборная Узбекистана после 3 игр занимает вторую строчку с 7 очками. Киргизия с 3 очками занимает третье место, Туркменистан с 2 очками — четвертое, а Афганистан с 1 очком — пятое место.
Последние результаты в турнирной таблице свидетельствуют о том, что конкуренция стала еще более острой. Теперь каждое очко будет иметь решающее значение для определения чемпиона.
Юношеская сборная Узбекистана в предстоящих матчах будет стремиться достичь максимального результата, полностью использовать свои возможности и стать победителем турнира. Действия команды в будущих играх вызывают большой интерес у болельщиков.