Karlos Ulberg birinchi raunddayoq nokaut bilan UFC chempioni boaldi
AQSHning Mayami shahrida tashkil etilgan UFC 327 turniri jang san’ati ixlosmandlari uchun unutilmas lahzalarga boy bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kechaning markaziy to‘qnashuvida yarim og‘ir vazn toifasidagi chempionlik kamari uchun chexiyalik Irji Proxazka hamda Yangi Zelandiya vakili Karlos Ulberg oktagonga chiqdi. Jang kutilmaganda juda tez yakunlandi.
Karlos Ulberg birinchi raunddayoq raqibini kuchli zarba bilan nokautga uchratib, o‘z faoliyatidagi eng yirik g‘alabani tantana qildi va yangi chempionga aylandi. Turnirning dastlabki qismi ham murosasiz bahslarga boy o‘tdi.
Xususan, Charlz Radtke hakamlarning bir ovozdan qabul qilgan qarori bilan Fransisko Pradoni taslim etgan bo‘lsa, tajribali Visente Lyuke birinchi raunddayoq Kelvin Gastelumni bo‘g‘ish usuli yordamida mag‘lubiyatga uchratdi. Shuningdek, Kris Padilya ochkolar evaziga Markel Mederosdan ustun keldi.
Tatyana Suares hamda Mateush Gamrot o‘z janglarini ikkinchi raundda muddatidan avval yakunlab, raqiblarini taslim qilishga muvaffaq bo‘lishdi. Kevin Xolland va Aaron Piko esa hakamlar qaroriga ko‘ra o‘z janglarida g‘alaba qozonib, muxlislar olqishiga sazovor bo‘lishdi.
Asosiy kard doirasidagi bahslar ham shiddatli kechdi. Kab Suonson raqibi Neyt Landverni birinchi raunddayoq nokautga uchratgan bo‘lsa, Dominik Reyes va Josh Xokit hakamlar qarori bilan g‘alabani o‘z tomoniga og‘dirdi.
Paulo Kosta esa uchinchi raundda Azamat Murzakanovni nokaut qilib, o‘zining kuchli zarbalarga ega ekanligini yana bir bor isbotladi. Ushbu turnir haqidagi batafsil ma’lumotlar One.uz saytida e’lon qilindi.
Kecha davomida kuzatilgan natijalar yarim og‘ir vazn toifasida yangi nomlar yetakchilik qilishga tayyor ekanligini ko‘rsatdi. Ayniqsa, Ulbergning chempionlik jangidagi muvaffaqiyati UFC tarixida yangi sahifa ochdi.
Sportchilarning tayyorgarligi va janglardagi texnik mahorat har qachongidan ham yuqori darajada bo‘lgani turnirning nufuzini yanada oshirdi. Mayami arenasidagi bu shou muxlislar xotirasida uzoq vaqt saqlanib qolishi shubhasiz.

Карлос Ульберг стал чемпионом UFC нокаутом уже в первом раунде
Турнир UFC 327, организованный в городе Майами (США), стал полон незабываемых моментов для любителей боевых искусств. Об этом сообщает Zamin.uz.
В центральном поединке вечера за чемпионский пояс в полутяжелом весе в октагон вышли чех Иржи Прохазка и представитель Новой Зеландии Карлос Ульберг. Бой завершился неожиданно быстро.
Карлос Ульберг отправил соперника в нокаут мощным ударом уже в первом раунде, одержав крупнейшую победу в своей карьере и став новым чемпионом. Предварительная часть турнира также прошла в бескомпромиссной борьбе.
В частности, Чарльз Радтке заставил Франсиско Прадо сдаться единогласным решением судей, а опытный Винсент Люке победил Келвина Гастелума удушением в первом раунде. Также Крис Падилья одержал победу над Маркелом Медеросом по очкам.
Татьяна Суарес и Матеуш Гамрот завершили свои бои досрочно во втором раунде, заставив соперников сдаться. Кевин Холланд и Аарон Пико одержали победы решением судей, заслужив аплодисменты болельщиков.
Поединки в рамках основного карда также прошли напряженно. Каб Суонсон нокаутировал своего соперника Нейта Ландвера в первом раунде, а Доминик Рейес и Джош Хокет одержали победу решением судей.
Пауло Коста в третьем раунде нокаутировал Азамата Мурзаканова, вновь доказав силу своих ударов. Подробная информация об этом турнире опубликована на сайте One.uz.
Результаты прошедшего вечера показали, что в полутяжелом весе новые имена готовы к лидерству. В частности, успех Ульберга в чемпионском бою открыл новую страницу в истории UFC.
Подготовка спортсменов и техническое мастерство в боях были на более высоком уровне, чем когда-либо, что еще больше повысило престиж турнира. Это шоу на арене Майами, несомненно, надолго останется в памяти болельщиков.