Dam olish kunlari Yevropaning nufuzli futbol chempionatlarida navbatdagi tur uchrashuvlari bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbol ishqibozlarini bugun keskin va murosasiz bahslarga boy kun kutmoqda. Xususan, Angliya Premer-ligasida chempionlik uchun kurashayotgan Manchester Siti jamoasi safarda Chelsi bilan kuch sinashadi.
Mazkur uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat yigirma yarimda boshlanadi. Angliya chempionatining o‘ttiz ikkinchi turida Kristal Pelas Nyukasl bilan, Nottingem Forest Aston Villa bilan, Sanderlend esa Tottenhem bilan to‘qnash keladi.
Ispaniya La Ligasining o‘ttiz birinchi turida Osasuna Betisni, Malyorka Rayo Valyekanoni, Selta Real Ovyedoni, Atletik Bilbao esa Vilyarrealni qabul qiladi. Italiya A seriyasida Jenoa Sassuolo bilan, Parma Napoli bilan, Bolonya Lechche bilan, Komo esa Inter bilan bahs olib boradi.
Fransiya chempionatida Nitsa Havr bilan, Tuluza Lill bilan, Lion esa Loryan bilan kuch sinashsa, Germaniya Bundesligasining yigirma to‘qqizinchi turida Kyoln Verder bilan, Shtutgart Gamburg bilan, Mayns esa Frayburg bilan maydonga tushadi. One.uz sayti ma’lumotlariga ko‘ra, mazkur bellashuvlar chempionlik poygasi, Yevropa kuboklari uchun kurash hamda turnir jadvalining quyi qismidagi vaziyatga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Ushbu uchrashuvlar nafaqat turnir jadvalidagi o‘rinlar, balki jamoalarning mavsum yakunidagi maqsadlari uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi. Muxlislar har bir o‘yinda yuqori temp va qiziqarli voqealarga boy futbolni tomosha qilishlari mumkin.
Jamoalarning hozirgi sport formasi va tarkibdagi o‘zgarishlar o‘yin natijalariga o‘z ta’sirini o‘tkazishi shubhasiz. Barcha futbol ishqibozlariga ushbu dam olish kunlarida maroqli hordiq va yuqori kayfiyat tilab qolamiz.

Болельщиков европейского футбола в выходные ожидают интересные матчи
В выходные дни в престижных футбольных чемпионатах Европы пройдут матчи очередного тура. Об этом сообщает Zamin.uz.
Любителей футбола сегодня ждет день, полный острых и бескомпромиссных сражений. В частности, в Английской Премьер-лиге команда «Манчестер Сити», борющаяся за чемпионство, в гостях сразится с «Челси».
Данный матч начнется в 20:30 по ташкентскому времени. В тридцать втором туре чемпионата Англии «Кристал Пэлас» встретится с «Ньюкаслом», «Ноттингем Форест» — с «Астон Виллой», а «Сандерленд» — с «Тоттенхэмом».
В тридцать первом туре испанской Ла Лиги «Осасуна» примет «Бетис», «Мальорка» — «Райо Вальекано», «Сельта» — «Реал Овьедо», а «Атлетик Бильбао» — «Вильярреал». В итальянской Серии А «Дженоа» сразится с «Сассуоло», «Парма» — с «Наполи», «Болонья» — с «Лечче», а «Комо» — с «Интером».
В чемпионате Франции «Ницца» померится силами с «Гавром», «Тулуза» — с «Лиллем», а «Лион» — с «Лорьяном», в то время как в двадцать девятом туре немецкой Бундеслиги «Кёльн» выйдет на поле против «Вердера», «Штутгарт» — против «Гамбурга», а «Майнц» — против «Фрайбурга». По данным сайта One.uz, ожидается, что эти противостояния окажут большое влияние на гонку за чемпионство, борьбу за европейские кубки, а также на ситуацию в нижней части турнирной таблицы.
Эти встречи имеют важное значение не только для позиций в турнирной таблице, но и для целей команд по итогам сезона. Болельщики смогут увидеть футбол с высоким темпом и обилием интересных событий в каждой игре.
Безусловно, текущая спортивная форма команд и изменения в составах повлияют на результаты матчей. Желаем всем любителям футбола приятного отдыха и отличного настроения в эти выходные.