Andijon va OKMK bahsi Samvel Babayan taqdirini hal qiladi
O‘zbekiston Superligasining yettinchi tur doirasida Andijon shahridagi markaziy o‘yingohda qiziqarli uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Maydon egalari Olmaliqning OKMK jamoasini qabul qiladi. Bu bahs nafaqat turnir jadvalidagi muhim ochkolar, balki bosh murabbiy Samvel Babayanning faoliyati uchun ham hal qiluvchi ahamiyatga ega.
So‘nggi turda vodiy derbisida Navbahor jamoasiga imkoniyat boy berilgach, jamoa atrofida turli xil mish-mishlar ko‘paydi. Ijtimoiy tarmoqlarda murabbiyning iste’foga chiqarilgani haqida xabarlar tarqalgan bo‘lsa-da, klub rahbariyati buni rasman tasdiqlamadi.
One.uz sayti xabariga ko‘ra, Andijon viloyati hokimi hamda viloyat futbol assotsiatsiyasi prezidenti Shuhrat Abdurahmonov murabbiy bilan alohida uchrashuv o‘tkazgan. Muzokaralar natijasiga ko‘ra, Samvel Babayanning iltimosiga binoan unga yana bir imkoniyat berishga qaror qilingan.
Biroq bu kredit cheksiz emas. Agar bugun Mirjalol Qosimov boshchiligidagi tajribali OKMK jamoasiga qarshi kechadigan bellashuvda g‘alaba qozonilmasa, murabbiy bilan xayrlashish masalasi yana kun tartibiga chiqishi aniq.
Hozirgi vaziyatda faqat g‘alaba murabbiyni lavozimida saqlab qolishi mumkin. Mavsum boshida jamoa oldiga sovrinli o‘rinlar uchun kurashish vazifasi qo‘yilgan edi.
Klub rahbariyati murabbiy istagan barcha transferlarni amalga oshirib berdi va zarur sharoitlarni yaratdi. Shunga qaramay, Andijon vakillari hozircha turnir jadvalining quyi qismida, ya’ni o‘n birinchi o‘rinda bormoqda.
Ko‘rsatilayotgan o‘yin va natijalar muxlislarni qoniqtirmayapti. Bugungi o‘yin jamoa uchun o‘ziga xos sinov vazifasini o‘taydi.
Futbolchilar maydonda bor kuchlari bilan harakat qilib, murabbiyga bo‘lgan ishonchni oqlashlari yoki aksincha, jamoada tub o‘zgarishlar davri kelganini ko‘rsatib berishlari kerak bo‘ladi. Muxlislar stadionga tashrif buyurib, o‘z sevimli jamoalarini qo‘llab-quvvatlashga tayyor turibdi.

Спор «Андижана» и ОКМК решит судьбу Самвела Бабаяна
В рамках седьмого тура Суперлиги Узбекистана на центральном стадионе города Андижан состоится интересный матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хозяева поля примут команду ОКМК из Алмалыка. Это противостояние имеет решающее значение не только для важных очков в турнирной таблице, но и для дальнейшей деятельности главного тренера Самвела Бабаяна.
После того как в последнем туре в ферганском дерби была упущена возможность обыграть «Навбахор», вокруг команды усилились различные слухи. В социальных сетях распространились сообщения об отставке тренера, однако руководство клуба официально этого не подтвердило.
По сообщению сайта One.uz, хоким Андижанской области и президент областной футбольной ассоциации Шухрат Абдурахмонов провел отдельную встречу с тренером. По итогам переговоров, по просьбе Самвела Бабаяна, было решено дать ему еще один шанс.
Однако этот кредит доверия не бесконечен. Если в сегодняшнем поединке против опытной команды ОКМК под руководством Мирjalola Касимова не будет одержана победа, вопрос о расставании с тренером определенно снова встанет на повестку дня.
В текущей ситуации только победа может сохранить тренера на его посту. В начале сезона перед командой была поставлена задача бороться за призовые места.
Руководство клуба осуществило все трансферы, которые запрашивал тренер, и создало необходимые условия. Несмотря на это, представители Андижана на данный момент находятся в нижней части турнирной таблицы, занимая одиннадцатое место.
Демонстрируемая игра и результаты не удовлетворяют болельщиков. Сегодняшний матч станет для команды своего рода испытанием.
Футболистам предстоит выложиться на поле на полную мощность, чтобы оправдать доверие к тренеру или, наоборот, показать, что команде пришло время радикальных перемен. Болельщики готовы посетить стадион и поддержать свои любимые команды.