Manchester Siti va Chelsi o‘rtasidagi muhim bahs oldidan
Bugun Angliya Premyer-ligasining 32-turi doirasida futbol olamining diqqat markazida turgan qiziqarli qarama-qarshilik bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xosep Gvardiola boshchiligidagi Manchester Siti jamoasi safarda Londonning Chelsi klubi mehmoni bo‘ladi. Ushbu muhim bahs oldidan xalqaro sport nashrlari jamoalarning taxminiy tarkiblari borasida o‘z mulohazalarini bildirib o‘tdi.
Sports Illustrated nashri taqdim etgan taxminiy ro‘yxatga ko‘ra, har ikki jamoa ham 4-2-3-1 taktik sxemasidan foydalanishi kutilmoqda. Manchester Siti safida darvozani Janluiji Donnarumma qo‘riqlashi, himoya chizig‘ida esa Niko O‘Rayli, Mark Gehi, Abduqodir Husanov hamda Mateus Nunes harakat qilishi taxmin qilinmoqda.
Hujum chizig‘i esa Erling Xolandga ishonib topshirilishi kutilayotgan bo‘lsa, Chelsi tarkibida Robert Sanches, Mark Kukurelya, Tosin Adarabioyo, Uesli Fofana, Malo Gyusto, Andrey Santos, Moyses Kaysedo, Pedru Neto, Koul Palmer, Villian Estevao va Joao Pedro kabi futbolchilar maydonga tushishi mumkin. Sportsgambler nashri ham o‘z tahlillarini taqdim etdi.
Qiziqarli jihati shundaki, ko‘plab xalqaro manbalar, jumladan, yuqorida nomi tilga olingan nashrlar ham hamyurtimiz Abduqodir Husanovni Manchester Siti himoyasining markaziy qismida asosiy o‘yinchi sifatida ko‘rsatmoqda. Bu o‘zbek futboli muxlislari uchun g‘ururli holat, chunki hamyurtimizning dunyoning eng kuchli chempionatlaridan birida, xususan, Koul Palmer kabi yulduzlar qarshisida to‘p surishi katta voqelikdir.
Jamoalar hujumkor tarkib bilan maydonga tushishi kutilayotgani inobatga olinsa, muxlislarni shiddatli va gollarga boy o‘yin kutib turibdi. Abduqodir Husanovning himoyadagi ishonchli harakatlari va raqib hujumlarini qaytarishdagi mahorati bugungi uchrashuv taqdiriga ta’sir ko‘rsatishi shubhasiz.
Xo‘sh, sizningcha, hamyurtimiz bugun londonliklarning hujumkor futbolchilarini to‘xtatib, o‘z jamoasiga g‘alaba keltira oladimi? Futbol ishqibozlari ushbu bahsni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Перед важным матчем между Манчестер Сити и Челси
Сегодня в рамках 32-го тура Английской Премьер-лиги состоится интересное противостояние, оказавшееся в центре внимания футбольного мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда «Манчестер Сити» под руководством Хосепа Гвардиолы в гостях посетит лондонский клуб «Челси». Перед этим важным матчем международные спортивные издания поделились своими соображениями относительно предполагаемых составов команд.
Согласно предполагаемому списку, представленному изданием Sports Illustrated, ожидается, что обе команды будут использовать тактическую схему 4-2-3-1. Предполагается, что ворота «Манчестер Сити» будет охранять Джанлуиджи Доннарумма, а в линии защиты выступят Нико О'Райли, Марк Гехи, Абдукодир Хусанов и Матеус Нунес.
Ожидается, что линия атаки будет доверена Эрлингу Холанду, в то время как в составе «Челси» могут выйти на поле такие футболисты, как Роберт Санчес, Марк Кукурелья, Тосин Адарабиойо, Уэсли Фофана, Мало Гюсто, Андри Сантош, Мойзес Кайседо, Педру Нету, Коул Палмер, Виллиан Эстевао и Жоау Педро. Издание Sportsgambler также представило свой анализ.
Интересно то, что многие международные источники, включая вышеупомянутые издания, указывают нашего соотечественника Абдукодира Хусанова в качестве основного игрока центра защиты «Манчестер Сити». Это повод для гордости болельщиков узбекского футбола, так как выступление соотечественника в одном из сильнейших чемпионатов мира, особенно против таких звезд, как Коул Палмер, является большим событием.
Учитывая, что команды, как ожидается, выйдут на поле с атакующим составом, болельщиков ждет напряженная и богатая на голы игра. Надежные действия Абдукодира Хусанова в защите и его мастерство в отражении атак соперника, несомненно, повлияют на исход сегодняшней встречи.
Как вы думаете, сможет ли наш соотечественник сегодня остановить атакующих футболистов лондонцев и принести победу своей команде? Любители футбола ждут этого противостояния с большим интересом.