Lokomotiv Samarqandda Dinamo ustidan irodali g‘alabani qo‘lga kiritdi
O‘zbekiston Superligasining yettinchi turidan o‘rin olgan Dinamo hamda Lokomotiv jamoalari o‘rtasidagi bahs muxlislar uchun keskin kurashlarga boy tarzda kechdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Samarqandda tashkil etilgan ushbu uchrashuv mehmonlarning g‘alabasi bilan yakunlandi. O‘yin davomida tashabbusni o‘z qo‘lida ushlab turgan Toshkent vakillari yakunda 2:1 hisobidagi qimmatli g‘alabani tantana qilishdi.
Uchrashuvning birinchi bo‘limida Lokomotiv futbolchilari faollik ko‘rsatishdi. Natijada 34-daqiqada Temurxo‘ja Abduxoliqov raqib darvozasini aniq nishonga olib, hisobni ochdi.
Oradan olti daqiqa o‘tib, Bilol To‘pliyevning qulay uzatmasidan so‘ng Abduxoliqov yana bir bor o‘zini ko‘rsatdi va dubl qayd etib, jamoasining ustunligini mustahkamladi. Ikkinchi bo‘limda Dinamo o‘yin tizginini o‘z qo‘liga olishga urindi.
61-daqiqada Azizbek Amonov Jahongir Abdusalomovning uzatmasidan keyin hisobdagi farqni qisqartirishga muvaffaq bo‘ldi. Shundan so‘ng har ikki jamoa ham vaziyatni o‘zgartirish uchun harakat qildi, biroq hisob o‘zgarmay qoldi.
One.uz sayti ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu g‘alabadan so‘ng Lokomotiv o‘z ochkolarini 11 taga yetkazib, turnir jadvalida oltinchi o‘ringa ko‘tarilib oldi. Dinamo esa yetti ochko bilan o‘ninchi pog‘onada qoldi.
O‘yin davomida hakamlar jamoalar o‘rtasidagi keskin kurashni nazorat qilish uchun bir necha bor ogohlantirish kartochkalaridan foydalanishdi. Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida Firdavs Abdurahmonov maydondan chetlatildi.
Umuman olganda, Temurxo‘ja Abduxoliqovning mahorati va kiritgan ikkita goli mehmonlarga safarda muhim g‘alaba keltirdi. Har ikki jamoa ham kelgusi turlarda o‘z o‘yinini yanada kuchaytirishga va turnir jadvalidagi o‘rnini yaxshilashga intilishi aniq.

Локомотив одержал волевую победу над Динамо в Самарканде
Поединок между командами «Динамо» и «Локомотив» в рамках седьмого тура Суперлиги Узбекистана прошел в атмосфере напряженной борьбы для болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча, организованная в Самарканде, завершилась победой гостей. Представители Ташкента, удерживавшие инициативу на протяжении игры, в итоге отпраздновали ценную победу со счетом 2:1.
В первом тайме футболисты «Локомотива» проявили активность. В результате на 34-й минуте Темурхожа Абдухоликов точным ударом открыл счет в воротах соперника.
Спустя шесть минут после удобного паса Билола Туплиева Абдухоликов снова отличился, оформив дубль и закрепив преимущество своей команды. Во втором тайме «Динамо» попыталось взять игру под свой контроль.
На 61-й минуте Азизбек Амонов после передачи Джахонгира Абдусаломова сумел сократить разрыв в счете. После этого обе команды стремились изменить ситуацию, однако счет остался неизменным.
По данным сайта One.uz, после этой победы «Локомотив» довел количество своих очков до 11 и поднялся на шестое место в турнирной таблице. «Динамо» же с семью очками осталось на десятой строчке.
В течение матча судьи несколько раз использовали предупреждающие карточки, чтобы контролировать острую борьбу между командами. На последних минутах встречи Фирдавс Абдурахмонов был удален с поля.
В целом, мастерство Темурхожи Абдухоликова и два забитых им гола принесли гостям важную победу на выезде. Очевидно, что обе команды будут стремиться усилить свою игру в следующих турах и улучшить положение в турнирной таблице.