Chelsi va Manchester Siti bahsida Abduqodir Husanov maydonga tushadi
Angliya Premyer-ligasining o‘ttiz ikkinchi turidan o‘rin olgan Chelsi va Manchester Siti jamoalari o‘rtasidagi markaziy uchrashuv futbol muxlislari diqqat markazida turibdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur bahs turnir jadvalidagi vaziyatga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi sababli har ikki tomon ham maydonga eng kuchli tarkib bilan tushishga qaror qildi. O‘yin Toshkent vaqti bilan soat yigirma yarimda boshlanadi va uchrashuvning har bir daqiqasi keskin kurashlarga boy o‘tishi kutilmoqda.
O‘zbekistonlik futbol ishqibozlari uchun bu o‘yin alohida ahamiyatga ega. Sababi, Manchester Siti safida hamyurtimiz Abduqodir Husanov asosiy tarkibda maydonga tushadi.
Himoyachi o‘z mahoratini dunyoning eng kuchli ligalaridan birida namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ldi va murabbiylar shtabi unga ishonch bildirib, bahsni boshlang‘ich tarkibda boshlashiga qaror qildi. Chelsi jamoasi tarkibida Sanches, Gyusto, Fofana, Xato, Kukurelya, Kaysedo, Santos, Palmer, Estevao, Netu hamda Joau Pedro maydonga tushadi.
Manchester Siti safida esa Donnarumma, Nunesh, Husanov, Gexi, O‘Rayli, Rodri, Silva, Semenyo, Sherki, Doku va Holand kabi futbolchilar o‘yinni boshlab berishadi. One.uz sayti xabariga ko‘ra, har ikki jamoa ham g‘alaba qozonish uchun barcha imkoniyatlarini ishga solishga tayyor.
Murabbiylar tomonidan tanlangan ushbu tarkiblar jamoalarning hozirgi kundagi eng maqbul variantlari hisoblanadi. O‘zaro qarama-qarshilikda maydon egalari o‘z muxlislari ko‘magida ijobiy natijaga erishishni maqsad qilgan bo‘lsa, mehmonlar chempionlik poygasidagi o‘rnini mustahkamlash uchun maydonga chiqadi.
Futbol ixlosmandlari ushbu murosasiz bahsni katta qiziqish bilan kutmoqda. O‘yinning borishi va natijasi haqidagi eng so‘nggi ma’lumotlarni kuzatib borishda davom eting.

Абдукодир Хусанов выйдет на поле в матче Челси и Манчестер Сити
Центральный матч 32-го тура Английской Премьер-лиги между командами «Челси» и «Манчестер Сити» находится в центре внимания футбольных болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Поскольку данный поединок может серьезно повлиять на ситуацию в турнирной таблице, обе стороны решили выйти на поле в сильнейшем составе. Игра начнется в 20:30 по ташкентскому времени, и ожидается, что каждая минута встречи будет насыщена острой борьбой.
Для узбекистанских любителей футбола эта игра имеет особое значение. Причина в том, что в составе «Манчестер Сити» в стартовом составе выйдет наш соотечественник Абдукодир Хусанов.
Защитник получил возможность продемонстрировать свое мастерство в одной из сильнейших лиг мира, и тренерский штаб выразил ему доверие, решив начать матч в основном составе. В составе команды «Челси» на поле выйдут Санчес, Гюсто, Фофана, Хато, Кукурелья, Кайседо, Сантос, Палмер, Эстевао, Нету и Жоау Педро.
В составе «Манчестер Сити» игру начнут такие футболисты, как Доннарумма, Нунеш, Хусанов, Гектор, О'Райли, Родри, Силва, Семеньо, Шерки, Доку и Холанд. По сообщению сайта One.uz, обе команды готовы задействовать все свои возможности для достижения победы.
Выбранные тренерами составы считаются наиболее оптимальными вариантами команд на сегодняшний день. Если хозяева поля стремятся добиться положительного результата при поддержке своих болельщиков, то гости выходят на поле, чтобы укрепить свои позиции в чемпионской гонке.
Поклонники футбола с большим интересом ждут этого бескомпромиссного противостояния. Продолжайте следить за последними новостями о ходе и результате игры.