Manchester Siti g‘alaba qozondi ammo Niko O‘Reyli jarohatlandi
Angliya Premyer-ligasining o‘ttiz ikkinchi turi doirasida Londonda o‘tkazilgan bahsda Manchester Siti jamoasi Chelsi mehmoni bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv mehmonlarning ishonchli g‘alabasi bilan yakunlangan bo‘lsa-da, mazkur o‘yin manchesterliklar uchun yoqimsiz yangilik bilan esda qoldi. One.uz sayti xabariga ko‘ra, jamoaning yosh iqtidorli futbolchisi Niko O‘Reyli jarohat olib, maydonni muddatidan avval tark etishga majbur bo‘ldi.
O‘yinning ellik birinchi daqiqasida Rayan Sherkining uzatmasidan keyin bosh bilan gol urgan O‘Reyli hisobni ochgan edi. Uning samarali harakati jamoaga katta ustunlik taqdim etdi.
Shundan so‘ng Manchester Siti o‘z ustunligini yana-da oshirdi. Mark Gexi va Jeremi Doku kiritgan gollar hisobni uchga nol ko‘rinishiga keltirdi.
Biroq g‘alaba quvonchi muxlislar uchun biroz xavotirli tus oldi. Ikkinchi bo‘limda son orqa mushaklaridagi noqulaylik sabab yosh futbolchi oltmish beshinchi daqiqada zaxiraga olindi va uning o‘rniga Rayan Ayt-Nuri maydonga tushdi.
Hozircha futbolchining jarohati qanchalik jiddiy ekani bo‘yicha aniq ma’lumotlar yo‘q. Biroq uning kelasi hafta Arsenal jamoasiga qarshi kechadigan hal qiluvchi uchrashuvda maydonga tusha olishi katta savol ostida qolmoqda.
Yosh yulduzning sog‘lig‘i bilan bog‘liq bu holat hozirda Manchester Siti murabbiylar shtabi uchun asosiy muammoga aylandi. Jamoa muxlislari iqtidorli o‘yinchining tezroq safga qaytishini kutishmoqda, chunki oldinda chempionlik uchun kechadigan eng muhim bahslar turibdi.

«Манчестер Сити» одержал победу, но Нико О’Райли получил травму
В рамках тридцать второго тура Английской Премьер-лиги в Лондоне команда «Манчестер Сити» стала гостем «Челси». Об этом сообщило Zamin.uz.
Хотя встреча завершилась уверенной победой гостей, эта игра запомнилась манчестерцам неприятной новостью. По сообщению сайта One.uz, молодой талантливый футболист команды Нико О'Райли получил травму и был вынужден досрочно покинуть поле.
На пятьдесят первой минуте игры О'Райли открыл счет, забив гол головой после передачи Райана Шерка. Его эффективное действие обеспечило команде значительное преимущество.
После этого «Манчестер Сити» еще больше укрепил свое превосходство. Голы Марка Гехи и Жереми Доку довели счет до трех ноль.
Однако радость победы для болельщиков приобрела несколько тревожный оттенок. Во втором тайме из-за дискомфорта в мышцах задней поверхности бедра молодой футболист был заменен на шестьдесят пятой минуте, а вместо него на поле вышел Райан Айт-Нури.
На данный момент точных данных о том, насколько серьезна травма футболиста, нет. Однако его участие в решающем матче против «Арсенала», который состоится на следующей неделе, остается под большим вопросом.
Эта ситуация со здоровьем молодой звезды сейчас стала основной проблемой для тренерского штаба «Манчестер Сити». Болельщики команды ждут скорейшего возвращения талантливого игрока в строй, так как впереди стоят самые важные сражения за чемпионство.
Тренерский штаб примет окончательное решение в ближайшие дни по результатам медицинского обследования.