Lokomotiv safarda Dinamo ustidan muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi
O‘zbekiston Superligasining yettinchi turidan o‘rin olgan “Lokomotiv” va “Dinamo” jamoalari o‘rtasidagi bahs muxlislar uchun murosasiz va qiziqarli kechdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkentliklar safarda kechgan uchrashuvda 2:1 hisobida g‘alaba qozonib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritishdi. O‘yindan so‘ng “Lokomotiv” bosh murabbiyi Mirko Yelichich jurnalistlarning savollariga javob berar ekan, uchrashuvdagi muhim jihatlarga to‘xtalib o‘tdi.
One.uz sayti xabariga ko‘ra, murabbiy ayniqsa Temurxo‘ja Abduxoliqovning tajribasiga yuqori baho berdi. Yelichichning ta’kidlashicha, Temurxo‘ja hozirgi kunda ajoyib jismoniy holatda va u qiyin vaziyatlarda qanday harakat qilishni yaxshi biladi.
Hujumchining yoshiga qaramay, yuqori tempda o‘yin ko‘rsatishi jamoa uchun katta yordam bermoqda. O‘yin davomidagi bahsli vaziyatlarga to‘xtalgan murabbiy “Dinamo”ning gol urgan vaziyatida hakam o‘yinni to‘xtatishi kerak bo‘lganini qayd etdi.
Uning fikricha, futbolchilar har qanday holatda ham halol o‘yin tamoyillariga amal qilishlari lozim. Shu bilan birga, Yelichich raqib jamoaning hujumkor uslubi haqida ham gapirdi.
“Dinamo” ochiq futbol ko‘rsatishga intilgani tufayli maydonda bo‘sh hududlar ko‘p bo‘ldi va bu “Lokomotiv” uchun qo‘l keldi. Murabbiy o‘z jamoasining himoyadagi tartibli o‘yinidan ham qoniqish hosil qilganini bildirdi.
Umuman olganda, “Lokomotiv” bugun o‘z o‘yin uslubini raqibdan qat’i nazar saqlab qolishga urindi. Yelichich jamoasi kelgusida ham aynan shunday ochiq va hujumkor futbol namoyish etishini, futbolchilar ham bu uslubni ma’qullayotganini ta’kidladi.
Garchi himoyada ayrim xatoliklar kuzatilgan bo‘lsa-da, murabbiy bularni tahlil qilib, kelgusi bahslarda yanada yaxshiroq natija ko‘rsatishga va’da berdi. Jamoa o‘z maqsadlari sari dadil odimlashda davom etmoqda.

Локомотив одержал важную победу над Динамо на выезде
Поединок между командами «Локомотив» и «Динамо» в рамках седьмого тура Суперлиги Узбекистана выдался бескомпромиссным и интересным для болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ташкентцы одержали победу в выездном матче со счетом 2:1, завоевав важные три очка. После игры главный тренер «Локомотива» Мирко Еличич в ответах на вопросы журналистов остановился на ключевых аспектах встречи.
По сообщению сайта One.uz, тренер особенно высоко оценил опыт Темурходжи Абдухоликова. Еличич отметил, что Темурходжа сейчас находится в отличной физической форме и прекрасно знает, как действовать в сложных ситуациях.
Несмотря на возраст, способность нападающего играть в высоком темпе оказывает огромную помощь команде. Говоря о спорных моментах игры, тренер отметил, что в ситуации с голом «Динамо» судья должен был остановить игру.
По его мнению, футболисты в любой ситуации должны придерживаться принципов честной игры. В то же время Еличич высказался об атакующем стиле соперника.
Из-за того, что «Динамо» стремился играть в открытый футбол, на поле образовалось много свободного пространства, чем и воспользовался «Локомотив». Тренер также выразил удовлетворение дисциплинированной игрой своей команды в обороне.
В целом, сегодня «Локомотив» старался придерживаться своего стиля игры независимо от соперника. Еличич подчеркнул, что его команда и в будущем будет демонстрировать именно такой открытый и атакующий футбол, и игроки поддерживают этот стиль.
Несмотря на некоторые ошибки в обороне, тренер пообещал проанализировать их, чтобы показать еще лучший результат в следующих матчах. Команда продолжает уверенно идти к своим целям.