Toshkentdagi jahon chempionatida o‘zbekistonlik taekvondochi oltin medalni qo‘lga kiritdi
Toshkent shahrida bo‘lib o‘tayotgan taekvondo WT bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi jahon chempionati O‘zbekiston terma jamoasi uchun navbatdagi muvaffaqiyatli natijalar bilan davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Musobaqaning muhim pallasida yosh sportchilarimiz o‘zlarining yuksak mahoratini namoyish etib, mamlakatimiz sporti nufuzini xalqaro maydonda munosib himoya qilmoqdalar. Ushbu nufuzli turnirda terma jamoamiz hisobiga ikkinchi medal qo‘shildi va umumjamoa hisobidagi o‘rnimiz sezilarli darajada yaxshilandi.
Musobaqaning qirq sakkiz kilogramm vazn toifasidagi bellashuvlarida qatnashgan hamyurtimiz Yosinbek Odilov barcha raqiblarini mag‘lubiyatga uchratib, shohsupaning eng yuqori pog‘onasidan joy oldi. Final bahsida o‘monlik Dovud Al-Yusufiyga qarshi tatamiga chiqqan sportchimiz texnik va taktik jihatdan ustunligini yaqqol ko‘rsatdi.
Keskin kechgan jang yakuniga ko‘ra, Yosinbek raqibini ikki hisobida mag‘lub etib, oltin medal sohibiga aylandi. One.uz sayti xabariga ko‘ra, mazkur g‘alaba yosh taekvondochimizning faoliyatidagi eng yorqin natijalardan biri hisoblanadi.
Ushbu muvaffaqiyatdan so‘ng O‘zbekiston terma jamoasi hisobidagi medallar soni ikkitaga yetdi. Avvalroq qo‘lga kiritilgan kumush medal bilan birgalikda terma jamoamiz jahon chempionatida barqaror natija ko‘rsatmoqda.
Yosh sportchilarimizning bunday g‘ayrati va matonati mamlakatimizda taekvondo sport turi jadal rivojlanib borayotganidan va kelajak uchun katta salohiyatga ega ekanligimizdan dalolat beradi. Kelgusi bellashuvlarda ham vakillarimizdan yangi g‘alabalar va yuqori natijalarni kutib qolamiz.

На чемпионате мира в Ташкенте узбекистанский тхэквондист завоевал золотую медаль
Чемпионат мира по тхэквондо WT среди молодежи, проходящий в городе Ташкенте, продолжает приносить очередные успешные результаты для сборной Узбекистана. Об этом сообщает Zamin.uz.
На важном этапе соревнований наши молодые спортсмены демонстрируют свое высокое мастерство, достойно защищая престиж спорта нашей страны на международной арене. В копилке нашей сборной на этом престижном турнире появилась вторая медаль, и наша позиция в общем командном зачете значительно улучшилась.
Наш соотечественник Йосинбек Одилов, принявший участие в поединках в весовой категории до 48 килограммов, победил всех своих соперников и занял высшую ступень пьедестала. В финальном бою против представителя Омана Давуда Аль-Юсуфи нашего спортсмен четко продемонстрировал свое техническое и тактическое превосходство.
По итогам напряженного поединка Йосинбек победил соперника со счетом 2:0 и стал обладателем золотой медали. По сообщению сайта One.uz, данная победа является одним из самых ярких достижений в карьере молодого тхэквондиста.
После этого успеха количество медалей в копилке сборной Узбекистана достигло двух. Вместе с ранее завоеванной серебряной медалью наша команда демонстрирует стабильный результат на чемпионате мира.
Такое рвение и стойкость наших молодых спортсменов свидетельствуют о стремительном развитии тхэквондо в нашей стране и о том, что мы обладаем огромным потенциалом для будущего. Ожидаем новых побед и высоких результатов от наших представителей и в следующих поединках.