Arsenal Sporting ustidan g'alaba qozonib yarim finalga chiqdi
Bahs davomida har ikki jamoa juda ehtiyotkorlik bilan harakat qilib, o'yin yakuniga qadar hisob ochilmadi. Uchrashuv nol nol hisob bilan yakunlangan bo'lsa-da, birinchi o'yindagi minimal g'alaba Arsenal jamoasiga yarim final bosqichiga yo'llanma olish imkonini berdi.
Umumiy hisob bir nol tarzida shakllandi va kanonirlar turnirning keyingi bosqichiga chiqishga muvaffaq bo'ldilar. O'yin statistikasiga nazar tashlasak, Mikel Arteta shogirdlari to'p nazorati va hujumlar soni bo'yicha sezilarli ustunlikka erishganini ko'rish mumkin.
London vakillari o'yin davomida to'pni ellik besh foiz vaqt davomida nazorat qilishdi hamda jami o'n beshta zarba yo'llashdi. Biroq, hujumlarning aniqligi borasida mezbonlar jamoasida ma'lum qiyinchiliklar kuzatildi.
O'n beshta urinishning faqat bittasi darvoza sohasiga aniq yo'naltirildi. Sporting jamoasi ham o'z navbatida to'qqizta zarba yo'lladi, ammo ularning orasidan faqat bittasi xavfli bo'ldi.
Arsenal jamoasi sakkiz marta burchak zarbasini amalga oshirib, ko'plab faol paslar seriyasini tashkil etdi. Shunga qaramay, o'yinning asosiy qismi hisobsiz o'tdi.

Арсенал одержал победу над Спортингом и вышел в полуфинал
В рамках ответного матча четвертьфинала Лиги чемпионов УЕФА лондонский «Арсенал» принял на своем поле лиссабонский «Спортинг». Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе поединка обе команды действовали очень осторожно, и до конца игры счет не был открыт. Несмотря на то, что встреча завершилась нулевой ничьей, минимальная победа в первом матче позволила «Арсеналу» получить путевку в полуфинал.
Общий счет сложился как 1:0, и «канониры» успешно вышли в следующий этап турнира. Если взглянуть на статистику игры, можно заметить, что подопечные Микеля Артеты достигли значительного преимущества по владению мячом и количеству атак.
Представители Лондона контролировали мяч пятьдесят пять процентов времени и нанесли в общей сложности пятнадцать ударов. Однако в точности атак у команды хозяев наблюдались определенные трудности.
Только один из пятнадцати ударов был точно направлен в створ ворот. Команда «Спортинга», в свою очередь, нанесла девять ударов, но только один из них оказался опасным.
«Арсенал» восемь раз исполнил угловой удар и организовал множество серий активных передач. Несмотря на это, основное время игры прошло без голов.