Xarri Keyn Kamavinganing qizil kartochkasi bo'yicha fikr bildirdi
Bavariya jamoasi hujumchisi Xarri Keyn Chempionlar ligasining chorak final bosqichida Real Madridga qarshi o'tkazilgan javob uchrashuvi yuzasidan o'z fikrlari bilan bo'lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
To'rtga uch hisobda yakunlangan ushbu bahsdan so'ng futbolchi ayniqsa Eduardo Kamavinganing maydondan chetlatilishi haqida to'xtalib o'tdi. Uchrashuvning 86-daqiqasida Kamavinga raqib jamoa yarim maydonida Xarri Keynga nisbatan qoidabuzarlik sodir etgan edi.
Hakam hushtagi chalinganidan keyin ham futbolchi to'pni raqibga topshirmaganligi sababli ikkinchi sariq kartochkani oldi va o'yinni tark etishga majbur bo'ldi. Keynning ta'kidlashicha, hakamning ushbu qarori mutlaqo to'g'ri bo'lib, qizil kartochka berilgani shubhaga o'rin qoldirmaydi.
Angliyalik hujumchi faqat bitta epizod bilan cheklanmadi. U ikki uchrashuvning umumiy natijalarini tahlil qilib, g'alabaga aynan Bavariya jamoasi ko'proq loyiq bo'lganini ta'kidladi.
Futbolchining fikricha, maydondagi o'yin sifati va harakatlar jamoasining ustunligini ko'rsatgan. Shuningdek, Xarri Keyn Real Madrid tomonidan kiritilgan gollardan biri hisobga olinmasligi kerak edi, deb hisobladi.
Uning so'zlariga ko'ra, o'yin boshida Ryudiger Laymerga nisbatan qoidabuzarlik qilgan, biroq hakam bu vaziyatni e'tiborsiz qoldirgan. Ushbu xatolik natijaga bevosita ta'sir ko'rsatgani aytildi.
Xulosa qilib aytganda, hujumchi o'yin davomidagi bahsli vaziyatlar va hakamlik qarorlari jamoasiga zarar yetkazganini ochiq bildirdi. One.uz sayti ma'lumotlariga ko'ra, Keyn jamoasining yaxshiroq natijaga loyiq bo'lganini qayd etib, bahs atrofidagi noroziliklarini izhor qildi.

Гарри Кейн высказался о красной карточке Камавинги
Нападающий мюнхенской «Баварии» Гарри Кейн поделился своими мыслями по поводу ответного матча против «Реал Мадрида» в четвертьфинале Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
После этого противостояния, завершившегося со счетом 4:3, футболист особенно остановился на удалении с поля Эдуардо Камавинги. На 86-й минуте встречи Камавинга совершил нарушение по отношению к Гарри Кейну в центре поля команды соперника.
Даже после свистка арбитра футболист не отдал мяч сопернику, из-за чего получил вторую желтую карточку и был вынужден покинуть игру. По словам Кейна, это решение судьи было абсолютно правильным, и красная карточка не вызывает сомнений.
Английский нападающий не ограничился только одним эпизодом. Проанализировав общие результаты двух встреч, он отметил, что именно команда «Баварии» больше заслуживала победы.
По мнению футболиста, качество игры и действия на поле продемонстрировали превосходство его команды. Кроме того, Гарри Кейн посчитал, что один из голов, забитых «Реал Мадридом», не должен был быть засчитан.
По его словам, в начале игры Рюдигер совершил нарушение по отношению к Лаймеру, однако судья оставил эту ситуацию без внимания. Было сказано, что эта ошибка напрямую повлияла на результат.
В заключение нападающий открыто заявил, что спорные моменты и судейские решения в ходе игры нанесли ущерб его команде. Согласно данным сайта One.uz, Кейн выразил свое недовольство ходом матча, отметив, что его команда заслуживала лучшего результата.