O'zbekiston xokkeychilari jahon chempionatida tarixiy g'alabalar qozondi
Hozirgi vaqtda xokkey bo'yicha jahon chempionatining B guruhi uchinchi divizionida ishtirok etayotgan O'zbekiston terma jamoasi juda yuqori natijalarni qayd etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sportchilarimiz qisqa muddat ichida jami 88 ta shayba kiritib, turnirning eng samarali va kuchli jamoalaridan biriga aylanishdi. O'zbekiston xokkeychilari o'tkazgan to'rtta uchrashuvning barchasida ishonchli va yirik hisoblarda g'alaba qozonishga muvaffaq bo'ldilar.
Jamoamiz Mo'g'ulistonni 26:1, Filippinni 28:3, Shimoliy Koreyani 20:3 hamda Lyuksemburgni 14:0 hisobida mag'lub etdi. Bu natijalar terma jamoaning tayyorgarlik darajasi va maydondagi ustunligini yaqqol ko'rsatmoqda.
Ayniqsa, Lyuksemburgga qarshi o'yinda turnirning yangi rekordi qayd etildi. Shuni ta'kidlash joizki, ilgari bir chempionat doirasida eng ko'p gol kiritish natijasi Qirg'iziston jamoasiga tegishli edi.
Ular 2023 yilda 76 ta shayba kiritganlari bilan rekord o'rnatgan edilar. Endilikda esa ushbu yuqori ko'rsatkich O'zbekiston nomiga yozildi.
Terma jamoamizni oldinda yana bir muhim bellashuv kutmoqda. O'zbekiston xokkeychilari Gonkong terma jamoasiga qarshi maydonga tushishadi.
Ushbu o'yin turnir jadvalidagi mavqeni mustahkamlash uchun katta ahamiyatga ega. Ma'lum qilinishicha, B guruhida birinchi o'rinni egallagan jamoa keyingi bosqich bo'lgan A guruhiga yo'l oladi.
Hozirgi kunda O'zbekiston terma jamoasining ko'rsatayotgan ishonchli o'yini va yuqori samaradorligi uni ushbu maqsadga erishishiga katta umid bag'ishlamoqda. Manba: One.uz

Хоккеисты Узбекистана одержали исторические победы на чемпионате мира
В настоящее время сборная Узбекистана, принимающая участие в третьем дивизионе группы B чемпионата мира по хоккею, демонстрирует очень высокие результаты. Об этом сообщает Zamin.uz.
За короткий период наши спортсмены забили в общей сложности 88 шайб, став одной из самых эффективных и сильных команд турнира. Хоккеисты Узбекистана сумели одержать уверенные и разгромные победы во всех четырех проведенных встречах.
Наша команда победила Монголию со счетом 26:1, Филиппины — 28:3, Северную Корею — 20:3, а Люксембург — 14:0. Эти результаты наглядно демонстрируют уровень подготовки сборной и её превосходство на льду.
Особенно в матче против Люксембурга был установлен новый рекорд турнира. Стоит отметить, что ранее рекорд по наибольшему количеству забитых голов в рамках одного чемпионата принадлежал команде Кыргызстана.
В 2023 году они установили рекорд, забив 76 шайб. Теперь же этот высокий показатель записан на имя Узбекистана.
Впереди нашу сборную ждет еще одно важное противостояние. Хоккеисты Узбекистана выйдут на лед против сборной Гонконга.
Эта игра имеет большое значение для укрепления позиций в турнирной таблице. Сообщается, что команда, занявшая первое место в группе B, пройдет в следующий этап — группу A.
На сегодняшний день уверенная игра и высокая эффективность сборной Узбекистана дают большую надежду на достижение этой цели. Источник: One.uz