Vissel Kobe dramatik bahsda yarim finalga yo‘llanma oldi
Ushbu bosqich bahslari markazlashgan formatda o‘tkazilmoqda va ilk uchrashuvlar muxlislar uchun kutilmagan burilishlarga boy bo‘ldi. Qatarning As Sadd hamda Yaponiyaning Vissel Kobe jamoalari o‘rtasida kechgan bahs haqiqiy dramatik ruhda o‘tdi.
O‘yinning katta qismida qatarliklar ustunlikni qo‘lga kiritib, 3:1 hisobida oldinda borayotgan edi. Biroq yaponiston vakillari taslim bo‘lmadi va so‘nggi daqiqalarda matonat ko‘rsatib, hisobni tenglashtirdi.
Uchrashuvning yakuniy natijasi 3:3 bo‘lib, asosiy va qo‘shimcha vaqt davomida g‘olib aniqlanmadi. Bahs taqdirini penaltilar seriyasi hal qildi.
Asabiy zarbalar natijasida Vissel Kobe jamoasi 5:4 hisobida g‘alaba qozonib, yarim final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi. Ushbu mag‘lubiyat bilan mashhur murabbiy Roberto Manchini boshqaruvidagi As Sadd jamoasining musobaqadagi yo‘li yakunlandi.
O‘yin davomida qatarliklar safida Mujika ikki marta, Firmino esa bir marta to‘pni raqib darvozasiga yo‘lladi. Vissel Kobe jamoasi nomidan Osako, Ideguchi va Muto gollarni qayd etishdi.
Ushbu uchrashuv futbolda so‘nggi hushtakkacha kurashish va irodaning qanchalik muhim ekanligini yana bir bor isbotladi. Ma’lumotlar One.uz sayti asosida tayyorlandi.

«Виссел Кобе» вышел в полуфинал в драматическом матче
Начался четвертьфинальный этап Лиги чемпионов Азии, которая считается самым престижным турниром клубного футбола Азии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матчи этого этапа проходят в централизованном формате, и первые встречи были полны неожиданных поворотов для болельщиков. Поединок между командами «Аль-Садд» из Катара и «Виссел Кобе» из Японии прошел в истинно драматическом духе.
На протяжении большей части игры катарцы доминировали и вели со счетом 3:1. Однако представители Японии не сдались и, проявив стойкость на последних минутах, сравняли счет.
Итоговый результат встречи стал 3:3, и в основное и дополнительное время победитель не определился. Судьбу матча решила серия пенальти.
В результате напряженных ударов команда «Виссел Кобе» одержала победу со счетом 5:4 и обеспечила себе выход в полуфинал. С этим поражением завершился путь в турнире команды «Аль-Садд» под руководством известного тренера Роберто Манчини.
В течение игры за катарцев дважды отличился Мухика, а один раз — Фирмино. За команду «Виссел Кобе» голы забили Осако, Идэгучи и Муто.
Эта встреча еще раз доказала, насколько важны в футболе воля и борьба до финального свистка. Материалы подготовлены на основе сайта One.uz.