Konferensiyalar ligasida yarim finalga yo'l olgan jamoalar aniqlandi
Yevropaning nufuzli turnirlaridan biri bo'lgan Konferensiyalar ligasida chorak final bosqichi yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu bosqichdagi uchrashuvlar kutilmagan natijalar va qiziqarli bahslarga boy bo'ldi. O'yinlar yakunida yarim finalga yo'l olgan jamoalar aniqlandi.
Italiyaning Fiorentina klubi o'z maydonida inglizlarning Kristal Pelas jamoasi bilan to'qnashdi. Mahalliy jamoa uchrashuvda 2:1 hisobida g'alaba qozongan bo'lsa-da, umumiy natijaga ko'ra musobaqadan chiqib ketdi.
Buning asosiy sababi birinchi o'yinda inglizlar tomonidan qayd etilgan 3:0 lik yirik hisob bo'ldi. Fransiyaning Strasburg jamoasi esa turnirda haqiqiy kutilmagan natijani qayd etdi.
Ular Germaniyaning Mayns klubini musobaqadan chiqarishga muvaffaq bo'lishdi. Birinchi uchrashuvda 0:2 hisobida mag'lub bo'lgan fransuzlar javob bahsida raqib darvozasiga to'rt marta gol urib, katta qaytishni amalga oshirishdi.
Gretsiyaning AYEK jamoasi Ispaniyaning Rayo Valekano klubi ustidan 3:1 hisobida g'alaba qozondi. Biroq birinchi o'yindagi 0:3 lik mag'lubiyat greklar uchun hal qiluvchi bo'lib chiqdi va ular yarim final yo'llanmasini boy berdilar.
Niderlandiyaning AZ Alkmar va Ukrainaning Shaxtyor klublari o'rtasidagi bahs 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi. Birinchi uchrashuvda 3:0 hisobida g'alaba qozongan ukrainliklar ushbu natija evaziga yarim final bosqichiga yo'l oldilar.
Shu tariqa, Konferensiyalar ligasining chorak final bosqichi dramatik burilishlar bilan yakunlandi. Endilikda futbol ishqibozlari yanada keskinroq va qiziqarliroq yarim final bahslarini kutmoqdalar.

Определились команды, вышедшие в полуфинал Лиги конференций
Завершилась стадия четвертьфиналов Лиги конференций, одного из престижных турниров Европы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матчи этого этапа были богаты неожиданными результатами и интересными сражениями. По итогам игр определились команды, прошедшие в полуфинал.
Итальянский клуб «Фиорентина» на своем поле встретился с английским «Кристал Пэлас». Несмотря на то, что местная команда одержала победу в матче со счетом 2:1, по общему результату она выбыла из турнира.
Основной причиной стал крупный счет 3:0, зафиксированный англичанами в первом матче. Французская команда «Страсбур» же обеспечила настоящий сюрприз в турнире.
Им удалось выбить из соревнования немецкий клуб «Майнц». Французы, проигравшие в первой встрече со счетом 0:2, совершили грандиозный камбэк, забив четыре гола в ворота соперника в ответном матче.
Греческий «АЕК» одержал победу над испанским клубом «Райо Вальекано» со счетом 3:1. Однако поражение 0:3 в первой игре стало решающим для греков, и они упустили путевку в полуфинал.
Поединок между голландским «АЗ Алкмар» и украинским «Шахтером» завершился ничьей со счетом 2:2. Украинцы, одержавшие победу в первой встрече со счетом 3:0, благодаря этому результату прошли в стадию полуфинала.
Таким образом, четвертьфинальный этап Лиги конференций завершился драматическими поворотами. Теперь футбольные болельщики ждут еще более напряженных и интересных полуфинальных сражений.