Yevropa Ligasida yarim finalga yo'l olgan jamoalar aniqlandi
Yevropa Ligasining chorak final bosqichi yakunlanib, turnirning yarim finaliga yo'l olgan jamoalar aniqlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu bosqichdagi javob bahslari juda qizg'in va kutilmagan burilishlarga boy bo'ldi. Jamoalar o'zlarining eng yaxshi imkoniyatlarini namoyish etib, turnirning hal qiluvchi bosqichiga chiqish uchun kurashdilar.
Angliyaning Aston Villa jamoasi o'z maydonida Italiyadan kelgan Bolonya klubini qabul qildi. Uchrashuvda inglizlar mutlaq ustunlikka erishib, raqibini 4:0 hisobida mag'lub etdi.
Gollar mualliflari Uotkins, Buendiya, Rojers va Konsa bo'ldi. Birinchi bahsdagi 3:1 lik g'alaba bilan birga, ushbu natija Emeri shogirdlarining yarim finalga ishonchli tarzda chiqishini ta'minladi.
Portugaliyaning Braga jamoasi esa turnirning eng katta kutilmagan natijasini qayd etdi. Ispaniyaning Betis klubiga qarshi o'yinda mehmonlar haqiqiy iroda namoyishi ko'rsatdilar.
O'yin boshida mezbonlar ikki gollik ustunlikka ega bo'lgan bo'lsa-da, Braga jamoasi ketma-ket to'rtta gol urib, uchrashuvni 4:2 hisobida yakunladi. Birinchi bahsdagi durang natijani hisobga olsak, portugallar yarim final yo'llanmasini qo'lga kiritdi.
Yana bir qiziqarli bahsda Nottinghem Forest klubi o'z muxlislari oldida Portu jamoasiga qarshi maydonga tushdi. O'yindagi yagona golni 12-daqiqada Gibbs-Uayt urdi va uchrashuv 1:0 hisobida yakunlandi.
Birinchi bahsdagi durang natija tufayli inglizlar keyingi bosqichga yo'l oldi. Shu bilan birga, Ispaniyaning Selta klubi Germaniyaning Frayburg jamoasiga qarshi o'yinda mag'lubiyatga uchradi.
Uchrashuv 1:3 hisobida yakunlanib, nemislar umumiy hisobda katta ustunlikka erishdi. Ushbu natijalar asosida Yevropa Ligasining yarim finalchilar ro'yxati shakllandi.

Определились команды, вышедшие в полуфинал Лиги Европы
Завершилась стадия четвертьфинала Лиги Европы, и определились команды, прошедшие в полуфинал турнира. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ответные матчи на этом этапе были очень напряженными и полными неожиданных поворотов. Команды продемонстрировали свои лучшие возможности, борясь за выход в решающую стадию турнира.
Английский «Астон Вилла» принял на своем поле итальянский клуб «Болонья». В этой встрече англичане одержали абсолютное преимущество, разгромив соперника со счетом 4:0.
Авторами голов стали Уоткинс, Буэндиа, Роджерс и Конса. Вместе с победой 3:1 в первом матче этот результат обеспечил уверенный выход подопечных Эмери в полуфинал.
Португальская команда «Брага» отметилась самым неожиданным результатом турнира. В игре против испанского клуба «Бетис» гости проявили настоящую силу воли.
Хотя в начале игры хозяева имели преимущество в два мяча, «Брага» забила четыре гола подряд, завершив встречу со счетом 4:2. Учитывая ничью в первом матче, португальцы завоевали путевку в полуфинал.
В еще одном интересном противостоянии клуб «Ноттингем Форест» вышел на поле против команды «Порту» перед своими болельщиками. Единственный гол в игре забил Гиббс-Уайт на 12-й минуте, и встреча завершилась со счетом 1:0.
Благодаря ничьей в первом матче англичане прошли в следующий этап. В то же время испанский клуб «Сельта» потерпел поражение в игре против немецкой команды «Фрайбург».
Встреча завершилась со счетом 1:3, и немцы добились значительного преимущества по общему счету. На основе этих результатов сформировался список полуфиналистов Лиги Европы.