Lans Tuluza ustidan irodaviy g'alaba qozonib gollar shousini uyushtirdi
Fransiya chempionatining 30 turini belgilab beruvchi bahslar doirasida Lans shahrida juda qiziqarli uchrasuv bo'lib o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur o'yinda mahalliy Lans jamoasi Tuluza klubini qabul qildi. Futbol ishqibozlari uchun haqiqiy gollar shousiga aylangan ushbu bahs mezbonlarning irodaviy g'alabasi bilan yakunlandi.
O'yin boshlanishi bilan maydonda kutilmagan voqealar yuz berdi. Mehmonlar ilk daqiqalardanoq faollik ko'rsatib, o'yinning 6-daqiqasida Kasseres tomonidan hisob ochildi.
Oradan ko'p vaqt o'tmasdan, ya'ni 13-daqiqada Koumbassa yana bir gol urib, Tuluza jamoasini ishonchli ustunlikka olib chiqdi. Birinchi bo'lim yakunida mehmonlar g'alaba qozonishga yaqin ko'rinardi.
Biroq ikkinchi bo'limda vaziyat butunlay o'zgardi. Lans futbolchilari hujumlarni kuchaytirib, raqib darvozasi oldida bosimni oshira boshladilar.
Jamoaning qat'iyati 61-daqiqada Abdulhamidning goli bilan natija berdi va hisob qisqardi. Oradan olti daqiqa o'tgach, Tomasson muvozanatni tiklab, hisobni tenglashtirdi.
Uchrashuvning eng hayajonli lahzasi qo'shimcha vaqtga to'g'ri keldi. 90+1-daqiqada Ganiu aniq zarba bilan to'pni darvoza panjarasiga yo'lladi va jamoasiga muhim g'alabani taqdim etdi.
One.uz ma'lumotlariga ko'ra, Lans va Tuluza o'rtasidagi bahs 3:2 hisobida yakunlandi. Gollar mualliflari mezbonlar safida Abdulhamid, Tomasson va Ganiu, mehmonlar safida esa Kasseres hamda Koumbassa bo'ldi.
Ushbu natija bilan Lans jamoasi ochkolarini 62 taga yetkazib, turnir jadvalidagi ikkinchi o'rnini mustahkamladi va chempionlik uchun kurashni davom ettirdi. Tuluza esa 37 ochko bilan 16-o'rinda qolib, quyi pozitsiyalardan uzoqlashishga harakat qilmoqda.

Ланс одержал волевую победу над Тулузой, устроив голевое шоу
В рамках матчей 30-го тура чемпионата Франции в городе Ланс состоялся очень интересный поединок. Об этом сообщает Zamin.uz.
В данной игре местная команда Ланс принимала клуб Тулуза. Этот матч, ставший для любителей футбола настоящим шоу голов, завершился волевой победой хозяев.
С самого начала игры на поле произошли неожиданные события. Гости проявили активность с первых минут, и на 6-й минуте матча Кассерес открыл счет.
Вскоре, на 13-й минуте, Кумбасса забил еще один гол, выведя команду Тулуза в уверенное преимущество. К концу первого тайма гости казались близкими к победе.
Однако во втором тайме ситуация полностью изменилась. Футболисты Ланса усилили атаки и начали наращивать давление перед воротами соперника.
Решимость команды принесла результат на 61-й минуте голом Абдулхамида, и счет сократился. Спустя шесть минут Томассон восстановил равновесие, сравняв счет.
Самый напряженный момент встречи пришелся на дополнительное время. На минуте 90+1 Ганиу точным ударом отправил мяч в сетку ворот, подарив своей команде важную победу.
По данным One.uz, противостояние между Лансом и Тулузой завершилось со счетом 3:2. Авторами голов в составе хозяев стали Абдулхамид, Томассон и Ганиу, а в составе гостей — Кассерес и Кумбасса.
Этим результатом команда Ланс довела количество своих очков до 62, укрепив второе место в турнирной таблице и продолжив борьбу за чемпионство. Тулуза же с 37 очками осталась на 16-м месте, стараясь удалиться от нижних позиций.