Kataloniyaning Barselona klubi o'zining hujum chizig'ini yanada kuchaytirish maqsadida Markus Reshfordni doimiy transfer asosida sotib olish imkoniyatlarini ko'rib chiqmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirgi vaqtda angliyalik futbolchi ko'k anorranglilar safida ijara shartnomasi asosida harakat qilmoqda va qisqa vaqt ichida jamoaning asosiy tarkibiga kirib, muhim o'yinchilardan biriga aylandi. Jurnalist Rashad Rahmon taqdim etgan ma'lumotlarga ko'ra, Manchester Yunayted klubi ispanlar uchun aniq shartlarni belgilab qo'ygan.
Angliya klubining rahbariyati Reshfordni doimiy ravishda saqlab qolish istagida bo'lgan Barselona jamoasidan 30 million yevro miqdoridagi to'lovni talab qilmoqda. Agar kelishuvga erishilmasa va ko'rsatilgan summa to'lanmasa, futbolchi mavsum yakunlangach o'zining asosiy klubiga qaytishi kutilmoqda.
Reshford joriy mavsumda maydonlarda juda yaxshi natijalarni qayd etmoqda. U jami 43 ta o'yinda ishtirok etib, 12 ta gol urdi va 13 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Futbolchining bunday barqaror formasi va hujumga qo'shilgani Barselona murabbiylari shtabini qattiq qiziqtirgan. Hozirda transfer masalasi klub rahbariyati tomonidan batafsil tahlil qilinmoqda.
Jamoaning kelajakdagi rejalarida Reshfordni saqlab qolish strategik jihatdan to'g'ri qadam bo'lishi mumkin, biroq moliyaviy holat va mablag'lar mavjudligi yakuniy qarorga bevosita ta'sir ko'rsatadi. Ushbu xabar Rashad Rahmon tomonidan tarqatilgan ma'lumotlarga asoslangan.

Барселона хочет приобрести Маркуса Рэшфорда на правах полноценного трансфера
Барселона из Каталонии рассматривает возможность покупки Маркуса Рэшфорда на постоянной основе с целью дальнейшего усиления своей линии атаки. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время английский футболист выступает в составе «сине-гранатовых» на правах аренды и за короткое время вошел в основной состав команды, став одним из ключевых игроков. По информации журналиста Рашада Рахмона, клуб «Манчестер Юнайтед» установил четкие условия для испанцев.
Руководство английского клуба требует от «Барселоны», желающей оставить Рэшфорда на постоянной основе, выплату в размере 30 миллионов евро. Если соглашение не будет достигнуто и указанная сумма не будет выплачена, ожидается, что футболист вернется в свой основной клуб по окончании сезона.
Рэшфорд демонстрирует очень хорошие результаты на полях в текущем сезоне. Он принял участие в 43 матчах, забив 12 голов и отдав 13 голевых передач.
Такая стабильная форма футболиста и его вклад в атаку сильно заинтересовали тренерский штаб «Барселоны». В настоящее время вопрос трансфера детально анализируется руководством клуба.
В будущих планах команды сохранение Рэшфорда может стать стратегически правильным шагом, однако финансовое состояние и наличие средств напрямую повлияют на окончательное решение. Данное сообщение основано на информации, распространенной Рашадом Рахмоном.