Real Madrid klubi rahbariyati jamoaning asosiy ustunlari hisoblangan Kilian Mbappe, Vinisius Junior va Jud Bellingem bilan hamkorlikni davom ettirish niyatida. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
El Mundo nashrining xabariga ko'ra, klub boshqaruvi ushbu uchlikni jamoaning kelajakdagi rivojlanish markaziga aylantirmoqchi. Madridliklar aynan shu futbolchilar atrofida kuchli tarkib shakllantirish strategiyasini tanlaganlar.
Klub ichidagi muhitda hozirgi tarkibning imkoniyatlari yuqori baholanmoqda. Rahbarlar jamoaning salohiyati yetarli ekaniga ishonishadi va kelgusi mavsumlarda ham asosiy mas'uliyat hamda yuklama aynan shu yulduzlarning zimmasiga tushishi rejalashtirilgan.
Bu qaror jamoaning uzoq muddatli rivojlanish rejalarining bir qismi hisoblanadi. Joriy mavsumda Real Madrid Ispaniya chempionati jadvalida ikkinchi o'rinni egallagan.
Chempionlar Ligasi musobaqasida esa jamoa chorak final bosqichigacha yetib borishga muvaffaq bo'ldi. Biroq, Bavariya klubiga qarshi o'tkazilgan ikki uchrashuvda birinchi o'yinda bir nol ikki va ikkinchi o'yinda uch nol to'rt hisoblarida mag'lub bo'lib, turnirni tark etdi.
Shunday bo'lsa-da, klub rahbariyati bir mavsumdagi omadsizliklarni asosiy mezon sifatida ko'rmayapti. Real Madridda katta g'alabalar va yuksak maqsadlar uchun kuchli futbolchilar zarurligi haqidagi ishonch qat'iy.
Jamoa boshqaruvi ushbu uchlik kelgusida yanada yaxshi natijalar ko'rsatishi va klubga yangi sovrinlarni olib kelishiga umid qilmoqda.

Реал Мадрид хочет сформировать сильный состав вокруг звезд
Руководство клуба «Реал Мадрид» намерено продолжить сотрудничество с Килианом Мбаппе, Винисиусом Жуниором и Джудом Беллингемом, которые считаются основными столпами команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
По сообщению издания El Mundo, руководство клуба хочет сделать это трио центром будущего развития команды. Мадридцы выбрали стратегию формирования сильного состава именно вокруг этих футболистов.
Внутриклубная атмосфера характеризуется высокой оценкой возможностей нынешнего состава. Руководители верят, что потенциала команды достаточно, и планируют, что в следующих сезонах основная ответственность и нагрузка лягут именно на этих звезд.
Данное решение является частью долгосрочных планов развития команды. В текущем сезоне «Реал Мадрид» занял второе место в таблице чемпионата Испании.
В турнире Лиги чемпионов команда сумела дойти до стадии четвертьфинала. Однако, потерпев поражения в двух матчах против мюнхенской «Баварии» со счетом 1:2 в первой игре и 3:4 во второй, команда покинула турнир.
Несмотря на это, руководство клуба не рассматривает неудачи одного сезона как основной критерий. В «Реал Мадриде» твердо убеждены, что для больших побед и высоких целей необходимы сильные футболисты.
Руководство команды надеется, что в будущем это трио покажет еще более высокие результаты и принесет клубу новые трофеи.