Argentina futboli afsonasi yosh hujumchiga Arsenal jamoasidan ko'ra Barselona klubini tanlash maqsadga muvofiq ekanligini maslahat berdi. Agueroning ta'kidlashicha, Atletiko Madridda to'p surayotgan futbolchi uchun katalonlar taktik jihatdan eng to'g'ri va tabiiy tanlov bo'ladi.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bergan. Sobiq hujumchi Alvarezning maydondagi ko'p qirraliligi va himoya ishlaridagi faolligini alohida qayd etdi.
U 26 yashli futbolchini mukammal o'yinchi deb atadi va kelgusida u Barselona tarkibida Chempionlar ligasi g'olibiga aylanishi mumkinligiga ishonchi komil ekanini aytdi. Aguero futbolchining har qanday jamoa uchun foydali bo'lishini, biroq uning o'yin uslubi aynan Blaugrana falsafasiga to'liq mos kelishini ta'kidladi.
Shu bilan birga, Arsenal klubi ham vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda. Xabarlarga ko'ra, London klubi hujumchini sotib olish uchun taxminan 86 million funt sterling mablag' ajratishga tayyor.
Bosh trener Mikel Arteta kelgusi mavsum oldidan jamoaning hujum chizig'ida yanada ko'proq harakatchanlik va universal imkoniyatlarni izlamoqda. Julian Alvarez joriy mavsum davomida 46 ta o'yinda 18 ta gol urib, to'qqizta golli uzatmani amalga oshirdi.
Bunday natijalar uni ko'plab yirik klublar uchun jozibador maqsadga aylantirdi. Barselona jamoasi ushbu transferni amalga oshirish uchun avvalo o'zining moliyaviy cheklovlarini hal qilishi lozim.
Shu bilan birga, Atletiko Madrid klubi o'zining asosiy hujumchisini osongina sotish niyatida emasligi kutilmoqda.

Агуэро посоветовал Хулиану Альваресу выбрать клуб «Барселона»
Бывший нападающий клуба «Манчестер Сити» Серхио Агуэро накануне трансферного окна поделился своим мнением о Хулиане Альваресе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Легенда аргентинского футбола посоветовал молодому форварду выбрать клуб «Барселона», а не команду «Арсенал». По словам Агуэро, для футболиста, выступающего за «Атлетико Мадрид», каталонцы станут самым правильным и естественным выбором с тактической точки зрения.
Об этом сообщило издание Goal.com. Бывший нападающий особо отметил универсальность Альвареса на поле и его активность в оборонительных действиях.
Он назвал 26-летнего футболиста совершенным игроком и выразил уверенность, что в будущем тот может стать победителем Лиги чемпионов в составе «Барселоны». Агуэро подчеркнул, что футболист будет полезен любой команде, однако его стиль игры полностью соответствует философии «Блауграна».
В то же время клуб «Арсенал» также внимательно следит за ситуацией. По сообщениям, лондонский клуб готов выделить около 86 миллионов фунтов стерлингов для покупки нападающего.
Главный тренер Микель Артета перед предстоящим сезоном ищет больше мобильности и универсальных возможностей в атакующей линии команды. Хулиан Альварес за текущий сезон в 46 матчах забил 18 голов и сделал девять голевых передач.
Такие результаты сделали его привлекательной целью для многих крупных клубов. Команде «Барселона» для осуществления этого трансфера необходимо прежде всего решить свои финансовые ограничения.
В то же время ожидается, что клуб «Атлетико Мадрид» не намерен легко продавать своего основного нападающего.