Vensan Kompani Chempionlar ligasi golibligi uchun bonus oladi
Bavariya klubi bosh murabbiyi Vensan Kompani jamoani Chempionlar ligasi g'olibiga aylantira olsa, klub rahbariyati tomonidan katta miqdorda maxsus mukofot puli olishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sport Bild nashrining xabariga ko'ra, ushbu bonus summasi bir million yevroni tashkil etadi. Mazkur moliyali rag'batlantirish chorasi belgiyalik mutaxassis bilan imzolangan yangi shartnomada maxsus band sifatida kiritilgan.
Ma'lumotlarga ko'ra, tomonlar o'tgan yilning kuz faslida kelishuvga erishganlar va ushbu shartnoma ikki ming yigirma to'qqiz-yilgacha amal qiladi. Bu qadam murabbiyga jamoani eng yuqori cho'qqilarga olib chiqish uchun qo'shimcha motivatsiya berishi kutilmoqda.
Hozirgi vaqtda Myunxen vakillari Yevropa Chempionlar ligasining yarimfinal bosqichiga yo'l ochganlar. Ushbu muhim bosqichda nemis klubi amaldagi chempion hisoblangan Parij Saint Jermen jamoasi bilan to'qnash keladi.
Ikkala jamoa o'rtasidagi bahslar turnirning taqdirlovchi o'yinlari hisoblanadi. Eslatib o'tamiz, Bavariya jamoasi joriy mavsumda Germaniya Bundesligasida juda yuqori natijalar ko'rsatib, muddatidan oldin chempionlik unvonini qo'lga kiritdi.
Endilikda klub va uning ashaddiy muxlislari asosiy e'tiborni Yevropadagi eng nufuzli turnirda to'liq g'alaba qozonishga qaratmoqdalar. Yarimfinal doirasidagi qarama-qarshi to'qnashuvlar yigirma sakkiz aprel va olti may kunlari bo'lib o'tadi.
Jamoaning ushbu bosqichdagi muvaffaqiyati nafaqat klub nufuzini oshiradi, balki Vensan Kompanining shaxsiy moliyaviy yutuqlari bilan ham yakunlanishi mumkin. Manba: Sport Bild

Венсан Компани получит бонус за победу в Лиге чемпионов
Ожидается, что главный тренер баварского клуба Венсан Компани получит от руководства клуба крупную специальную денежную премию, если сможет привести команду к победе в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
По сообщению издания Sport Bild, сумма данного бонуса составляет один миллион евро. Эта мера финансового стимулирования была включена в новый контракт с бельгийским специалистом в качестве специального пункта.
Согласно имеющейся информации, стороны достигли соглашения осенью прошлого года, и данный контракт действует до две тысячи двадцать девятого года. Ожидается, что этот шаг даст тренеру дополнительную мотивацию для вывода команды на наивысшие вершины.
В настоящее время представители Мюнхена открыли себе путь в полуфинальный этап Лиги чемпионов Европы. На этом важном этапе немецкий клуб столкнется с командой «Пари Сен-Жермен», которая считается действующим чемпионом.
Поединки между двумя командами считаются решающими играми турнира. Напомним, что команда «Бавария» в текущем сезоне показала очень высокие результаты в немецкой Бундеслиге и досрочно завоевала чемпионский титул.
Теперь клуб и его преданные болельщики сосредоточат основное внимание на одержании полной победы в самом престижном турнире Европы. Противостояния в рамках полуфинала пройдут двадцать восьмого апреля и шестого мая.
Успех команды на этом этапе не только повысит престиж клуба, но и может завершиться личными финансовыми достижениями Венсана Компани. Источник: Sport Bild