Jurnalist braziliyalik futbolchini kiyimxona va jamoa doirasida ziddiyatlar keltirib chiqarishda ayblab, klub rahbariyatiga uni sotish masalasini ko'rib chiqishni tavsiya qildi. Sansning taʼkidlashicha, Real Madrid uchun eng toʻgʻri qaror futbolchi bilan xayrlashish boʻlishi mumkin.
Uning soʻzlariga koʻra, Vinisius Barselona jamoasiga qarshi oʻyin oldidan kiyimxonada ichki kelishmovchiliklar yasagan va bu vaziyatni nazorat qilishda muammolar yuzaga kelgan. Jurnalist futbolchi oʻz imkoniyatlarini klub uchun toʻliq sarflab boʻlganini va uning xulqiy muammolari jamoa ruhiga salbiy taʼsir koʻrsatayotganini qayd etdi.
Xuanfre Sansning fikricha, klub uzoq vaqt davomida futbolchining yuqori mahoratiga tayanib, uning xulq-atvoridagi kamchiliklarini eʼtiborsiz qoldirgan. Jamoada gʻalabalar ketma ketligi kuzatilganda bunday muammolar sezilmasligi mumkin, biroq natijalar pasayganda ichki ziddiyatlar ochiq holda namoyon boʻladi.
Shu sababli, muvaffaqiyatsizliklar davrida keskin va qatʼiy qarorlar qabul qilish zarurligini taʼkidladi. Hozirgi kunda Real Madrid jamoasi maydonda ham murakkab vaziyatga tushib qolgan.
Yaqinda boʻlib oʻtgan Alaves bilan uchrashuvda jamoa 2:1 hisobida gʻalaba qozongan boʻlsa-da, Santyago Bernabeu stadionidagi muxlislar Vinisius va Mbappeni hushtaklar bilan kutib olishdi. Oʻyin yakunida Vinisius gʻalaba golini urgan va goldan soʻng klub emblemasini oʻpib, muxlislardan uzr soʻrash orqali vaziyatni yumshatishga harakat qildi.

Журналист посоветовал продать Винисиуса из клуба «Реал Мадрид»
Журналист издания El Chiringuito TV Хуанфре Санс выступил с критикой поведения вингера «Реал Мадрида» Винисиуса Жуниора внутри команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Журналист обвинил бразильского футболиста в создании конфликтов в раздевалке и внутри коллектива, порекомендовав руководству клуба рассмотреть вопрос о его продаже. По словам Санса, для «Реал Мадрида» самым правильным решением может стать расставание с игроком.
По его словам, Винисиус спровоцировал внутренние разногласия в раздевалке перед матчем против «Барселоны», и возникли проблемы с контролем данной ситуации. Журналист отметил, что футболист полностью исчерпал свои возможности для клуба, а его поведенческие проблемы негативно сказываются на командном духе.
По мнению Хуанфре Санса, клуб долгое время полагался на высокое мастерство футболиста, игнорируя недостатки в его поведении. Когда в команде наблюдается серия побед, такие проблемы могут быть незаметны, однако при снижении результатов внутренние противоречия проявляются открыто.
В связи с этим он подчеркнул необходимость принятия резких и решительных мер в периоды неудач. На сегодняшний день команда «Реал Мадрида» оказалась в сложной ситуации и на поле.
Хотя в недавнем матче против «Алавеса» команда одержала победу со счетом 2:1, болельщики на стадионе «Сантьяго Бернабеу» встретили Винисиуса и Мбаппе свистом. В конце игры Винисиус забил победный гол и после этого попытался смягчить ситуацию, поцеловав эмблему клуба и извинившись перед болельщиками.