«Arsenal» Mikel Arteta bilan yangi shartnoma bo'yicha muzokaralarni boshladi
Ispaniyalik mutaxassis qo‘l ostida londonliklar nafaqat Angliya chempionatida, balki nufuzli Chempionlar ligasida ham bosh sovrin uchun asosiy da’vogarlar qatorida bormoqda. Shu sababli murabbiyning klubdagi kelajagi va yangi shartnoma masalasi muxlislar hamda mutaxassislar orasida eng ko‘p muhokama qilinayotgan mavzulardan biriga aylandi.
Goal.com nashri bergan ma’lumotlarga ko‘ra, klub rahbariyati va murabbiy o‘rtasidagi aloqalar juda mustahkam bo‘lib qolmoqda. Taniqli jurnalist Fabritsio Romanoning ta’kidlashicha, tomonlar yangi bitim bo‘yicha muzokaralarni allaqachon boshlab yuborishgan.
Biroq ayni damda barcha e’tibor maydondagi natijalarga qaratilgani sababli, yakuniy kelashuv mavsum tugagach rasmiylashtirilishi kutilmoqda. Klub rahbariyati hozirgi hal qiluvchi pallada murabbiy va futbolchilarni ortiqcha rasmiyatchilik bilan chalg‘itishni istamayapti.
Jamoaning asosiy maqsadi — yigirma yildan ortiq davom etayotgan tanaffusdan so‘ng Angliya Premer-ligasida g‘alaba qozonish va o‘z tarixida ilk bor Chempionlar ligasi kubogini qo‘lga kiritishdir. Artetaning amaldagi shartnomasi kelasi yilning yoziga qadar amal qiladi.
Shunga qaramay, Arsenal mutasaddilari murabbiyning mehnati va jamoani yangi darajaga olib chiqqanini munosib baholash niyatida. Yangi imzolanadigan kelishuvga ko‘ra, mutaxassisning maoshi sezilarli darajada oshirilishi va unga uzoq muddatli ishonch bildirilishi rejalashtirilgan.
Bu qadam Mikel Artetaning nafaqat Angliyada, balki butun Yevropa futbolida eng kuchli murabbiylar safiga kirganini yana bir bor isbotlaydi. Klub va murabbiy o‘rtasidagi hamkorlik uzoq yillar davom etishi kutilmoqda.

«Арсенал» начал переговоры о новом контракте с Микелем Артетой.
Команда Арсенал под руководством Микеля Артеты в эти дни переживает один из самых ярких периодов в своей истории. Об этом сообщил Zamin.uz.
Под руководством испанского специалиста лондонцы борются не только за титул в Английской премьер-лиге, но и за главный трофей в престижной Лиге чемпионов УЕФА. Из-за этого будущее тренера в клубе и вопрос о новом контракте стали одной из самых обсуждаемых тем среди болельщиков и экспертов.
Согласно информации, опубликованной Goal.com, отношения между руководством клуба и тренером стали очень крепкими. Как подчеркнул известный журналист Фабрицио Романо, стороны уже начали переговоры по новому соглашению.
Однако из-за того, что всё внимание сосредоточено на результатах на поле, ожидается, что официальное оформление соглашения произойдёт после завершения текущего сезона. Руководство клуба не хочет лишней официальной суеты вокруг действующего тренера и игроков.
Основная цель команды — после более чем двадцатилетнего перерыва выиграть чемпионат Англии и впервые в своей истории завоевать кубок Лиги чемпионов. Действующий контракт Артеты рассчитан до лета следующего года.