«Borussiya Dortmund» Sancho o‘rniga «Arsenal» a’zosi Nvanerini tanladi
Dortmundning Borussiya klubi sport direktori Ole Book jamoaning transfer borasidagi rejalarini o‘zgartirishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub rahbariyati Jadon Sancho bilan doimiy shartnoma imzolash niyatidan qaytgan va endilikda bor e’tiborini hujumkor yarim himoya chizig‘ini kuchaytirishga qaratmoqda. Sancho bilan olib borilayotgan muzokaralar vaqtincha to‘xtatib qo‘yilgan, chunki murabbiylar shtabi jamoaning taktik ehtiyojlarini qaytadan tahlil qilib chiqmoqda.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda. Hozirgi vaqtda Dortmund jamoasi Julian Brandtning o‘rnini bosa oladigan ijodkor futbolchi qidirmoqda.
Asosiy nomzodlar qatorida Londonning Arsenal klubi tarbiyalanuvchisi Etan Nvaneri tilga olinmoqda. Ayni damda Marsel safida ijara asosida to‘p surayotgan o‘n to‘qqiz yoshli bu iqtidor egasi klub mutasaddilarining e’tiborini tortgan bo‘lsa-da, uning transfer bahosi ancha yuqoriligi kelishuvni qiyinlashtirishi mumkin.
Ole Book Sky Sport nashriga bergan intervyusida yangi mavsumga tayyorgarlik boshlangunga qadar tarkibni kamida ikki nafar yangi futbolchi bilan to‘ldirishni rejalashtirayotganini aytdi. Klub rahbariyati uchta himoyachi bilan o‘ynash tizimiga mos keladigan, ham markazda, ham qanotlarda samarali harakat qila oladigan universal futbolchini jamoaga olib kelmoqchi.
Nvaneridan tashqari, Borussiya skautlari Gerta klubining o‘n olti yoshli iqtidori Kennet Ayxhornni ham diqqat bilan kuzatib bormoqda. Ushbu yosh yulduz uchun kurashda Manchester Siti, Bavariya va Bayer kabi nufuzli jamoalar ham ishtirok etmoqda.
Ayxhornning shartnomasida to‘qqiz million yevro miqdorida tovon puli ko‘rsatilgan bo‘lsa-da, uning transferi bilan bog‘liq umumiy xarajatlar Dortmund klubi uchun jiddiy sarmoyani talab qiladi. Shunga qaramay, nemis klubi yosh iqtidorlarni o‘z safiga qo‘shib olish strategiyasidan voz kechmoqchi emas.

«Боруссия Дортмунд» вместо Санчо выбрала Нванери из «Арсенала»
«Borussiya Dortmund» Sancho o‘rniga «Arsenal» a’zosi Nvanerini tanladiДортмундский клуб «Боруссия» спортивный директор Оле Бук решил изменить планы по трансферам команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Руководство клуба отказалось от намерения заключить постоянный контракт с Джейдоном Санчо и теперь сосредоточило внимание на усилении атакующего полузащитника. Переговоры с Санчо временно приостановлены, поскольку тренерский штаб пересматривает тактические потребности команды.
Об этом сообщает издание Goal.com. В настоящее время дортмундская команда ищет креативного футболиста, способного заменить Джулиана Брандта.
В числе основных кандидатов — воспитанник лондонского «Арсенала» Этан Нванери. В то же время 19-летний талант, выступающий в аренде в Марселе, уже привлек внимание конкурентов клуба, однако его высокая трансферная стоимость может осложнить переговоры.
Оле Бук в интервью Sky Sport заявил, что планирует усилить состав как минимум двумя новыми футболистами до начала подготовки к новому сезону. Руководство клуба хочет приобрести универсального игрока, эффективного как в центре, так и на флангах, подходящего под схему с тремя защитниками.
Помимо Нванери, скауты «Боруссии» внимательно следят за 16-летним талантом клуба «Герта» Кеннетом Айхорном. За этим юным звездным игроком также следят влиятельные команды, такие как «Манчестер Сити», «Бавария» и «Байер».
Хотя в контракте Айхорна указан отступной в размере девяти миллионов евро, общие расходы, связанные с его трансфером, потребуют от дортмундского клуба значительных инвестиций. Тем не менее, немецкий клуб не намерен отказываться от стратегии пополнения состава молодыми талантами.