Krishtianu Ronaldu «Al-Nassr» bilan ilk bor Saudiya chempioni bo‘ldi
Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionatining so‘nggi turida Al-Nassr jamoasi tarkibida o‘zining ilk chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Dramatik voqealarga boy o‘tgan o‘yindan so‘ng portugaliyalik afsonaviy futbolchi o‘z his-tuyg‘ularini yashira olmadi. Damak jamoasi ustidan qozonilgan to‘rtga bir hisobidagi ishonchli g‘alabadan keyin Ronaldu maydonning o‘zida ko‘z yoshlariga erkinlik berdi.
Keyinchalik u Al-Avval Park stadioniga yig‘ilgan minglab muxlislar bilan birgalikda ushbu tarixiy muvaffaqiyatni tantanali ravishda nishonladi. Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda.
Xorxe Xesus boshqaruvidagi Al-Nassr jamoasi ushbu g‘alaba tufayli o‘z tarixida o‘n birinchi bor mamlakat chempioniga aylandi. Mavsum davomida mag‘lubiyatsiz odimlayotgan Al-Hilal jamoasining kuchli bosimiga qaramay, Riyo shahri vakillari 2019-yildan buyon ilk marotaba oltin medallarni qo‘lga kiritishga muvaffaq bo‘lishdi.
Mazkur bahsda Sadio Mane va Kingsli Koman tomonidan kiritilgan gollardan so‘ng, Krishtianu Ronaldu ikkita gol urib, jamoasining g‘alabasini ta’minladi va uchrashuv qahramoniga aylandi. Hozirda qirq bir yoshni qarshi olgan tajribali hujumchi o‘zining mavsumdagi yigirma yettinchi golini jarima zarbasidan mahorat bilan darvozaga yo‘lladi.
O‘yin yakunlanishiga o‘n daqiqa qolganida esa u jamoasining to‘rtinchi goliga mualliflik qildi. Bahs oxirida zaxiraga olingan Ronaldu Yaqin Sharqdagi ikki yillik urinishlaridan so‘ng erishilgan ushbu chempionlikning qadrini his etib, zaxira o‘rindig‘ida yig‘lab yubordi.
Bu lahzalar futbolchining g‘alabaga bo‘lgan cheksiz ishtiyoqini yana bir bor namoyon etdi. Ushbu chempionlik unvoni Ronaldoning faoliyati davomida to‘rt xil mamlakatda qo‘lga kiritgan sakkizinchi liga titulidir.
Garchi u mavsumni yigirma sakkizta gol bilan yakunlab, to‘purarlar poygasida Xulian Kinones va Ivan Toneydan biroz ortda qolgan bo‘lsa-da, besh karra Oltin to‘p sohibi Al-Nassrni yana Saudiya futboli cho‘qqisiga olib chiqish orqali o‘zining buyuk merosini boyitishda davom etmoqda. Jamoaning ushbu zafari klub tarixida yangi sahifa ochdi.

Криштиану Роналду впервые стал чемпионом Саудовской Аравии в составе «Аль-Наср»
Криштиану Роналду в составе команды «Аль-Наср» завоевал свой первый чемпионский титул в последнем туре чемпионата Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
После игры, насыщенной драматическими событиями, легендарный португальский футболист не смог сдержать своих чувств. После уверенной победы над командой «Дамак» со счетом четыре к одному Роналду расплакался прямо на поле.
Позже он торжественно отпраздновал этот исторический успех вместе с тысячами болельщиков, собравшихся на стадионе «Аль-Аввал Парк». Об этом сообщает издание Goal.com.
Команда «Аль-Наср» под руководством Жорже Жезуса благодаря этой победе в одиннадцатый раз в своей истории стала чемпионом страны. Несмотря на сильное давление со стороны «Аль-Хиляля», который шел по сезону без поражений, представители Эр-Рияда впервые с 2019 года сумели завоевать золотые медали.
В данном матче после голов Садио Мане и Кингсли Комана Криштиану Роналду забил два мяча, обеспечив победу своей команде и став героем встречи. Опытный нападающий, которому сейчас сорок один год, мастерски отправил мяч в ворота с пенальти, забив свой двадцать седьмой гол в сезоне.
За десять минут до окончания игры он стал автором четвертого гола своей команды. Замененный в конце матча Роналду, осознав ценность этого чемпионства после двух лет попыток на Ближнем Востоке, расплакался на скамейке запасных.
Эти моменты вновь продемонстрировали бесконечную страсть футболиста к победе. Данный чемпионский титул стал восьмым лиговым трофеем, завоеванным Роналду в четырех разных странах за свою карьеру.
Хотя он завершил сезон с двадцатью восемью голами, немного уступив в гонке бомбардиров Хулиану Кинонесу и Ивану Тоне, пятикратный обладатель «Золотого мяча» продолжает обогащать свое великое наследие, вновь подняв «Аль-Наср» на вершину саудовского футбола. Эта победа команды открыла новую страницу в истории клуба.