Futbolchi klub tomonidan taklif etilgan yirik moliyaviy shartnomani rad etib, yanada ulkanroq va nufuzliroq sport loyihasida ishtirok etishni istamoqda. Hozirda uning xizmatlariga Barselona, Arsenal va PSJ kabi Yevropaning grand jamoalari jiddiy qiziqish bildirmoqda.
Bu haqda Goal.com nashri xabar tarqatdi. Metropolitano stadionida katta shov-shuvga sabab bo‘lgan ushbu qarorga ko‘ra, Alvares Atletiko Madrid taklif qilgan yiliga o‘n million yevrolik maoshdan voz kechgan.
Agar u ushbu bitimga rozi bo‘lganida, Diego Simeone boshqaruvidagi jamoaning eng ko‘p maosh oluvchi a’zosiga aylanishi mumkin edi. Klub rahbariyati uni uzoq muddatga jamoada olib qolish uchun barcha choralarni ko‘rgan bo‘lsa-da, hujumchi o‘z faoliyatida yangi sahifa ochishga va yangi chaqiriqlarga tayyor ekanini ko‘rsatmoqda.
Hozirgi vaqtda argentinalik yulduzning amaldagi shartnomasi 2030-yilgacha mo‘ljallangan bo‘lib, unda besh yuz million yevro miqdoridagi tovon puli belgilangan. Biroq nufuzli nashrlarning xabar berishicha, Alvares klubning hozirgi raqobatbardoshlik darajasidan to‘liq qoniqmayapti.
U xalqaro maydonlarda nufuzli sovrinlarni qo‘lga kiritish kafolati yuqori bo‘lgan loyihada o‘zini sinab ko‘rishni maqsad qilgan. Futbolchi uchun moliyaviy manfaatdan ko‘ra sport natijalari muhimroq ahamiyatga ega bo‘lib qolmoqda.
Garchi Angliya Premer-ligasi va Fransiya chempionati vakillari unga jiddiy qiziqish bildirayotgan bo‘lsa-da, Alvaresning asosiy maqsadi Barselona safiga qo‘shilish ekani aytilmoqda. Manchester Siti klubining sobiq a’zosi Kataloniya klubi loyihasiga katta qiziqish bilan qaramoqda.
U Lamin Yamal va Rafinya kabi iqtidorli futbolchilar bilan bir safda to‘p surish uchun Atletiko Madriddagi asosiy yulduz maqomidan voz kechishga ham tayyor. Transfer oynasi yakunlanishi yaqinlashayotgan bir paytda, futbolchining kuchliroq jamoaga o‘tish istagi Atletiko Madrid mutasaddilarini jiddiy xavotirga solib qo‘ydi.
Endilikda klub rahbariyati o‘zining eng qimmatli aktivlaridan biri bo‘yicha kelib tushadigan takliflarni atroflicha ko‘rib chiqishga majbur bo‘ladi. Voqealar rivoji Alvaresning yaqin kelajakda Ispaniyaning boshqa bir grand jamoasida yoki Yevropaning boshqa yetakchi chempionatida paydo bo‘lishi mumkinligidan dalolat bermoqda.

Хулиан Альварес принял решение покинуть клуб «Атлетико Мадрид».
Опытный нападающий сборной Аргентины Хулиан Альварес официально сообщил руководству клуба «Атлетико Мадрид» о своем намерении покинуть команду в текущее летнее трансферное окно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Футболист отклонил предложенный клубом крупный финансовый контракт, желая принять участие в еще более масштабном и престижном спортивном проекте. В настоящее время серьезный интерес к его услугам проявляют такие гранды Европы, как «Барселона», «Арсенал» и «ПСЖ».
Об этом сообщило издание Goal.com. Согласно этому решению, вызвавшему большой резонанс на стадионе «Метрополитано», Альварес отказался от зарплаты в десять миллионов евро в год, предложенной «Атлетико Мадрид».
Если бы он согласился на эту сделку, он мог бы стать самым высокооплачиваемым игроком команды под руководством Диего Симеоне. Несмотря на то, что руководство клуба предприняло все меры, чтобы удержать его в команде на долгосрок, нападающий демонстрирует готовность открыть новую страницу в своей карьере и принять новые вызовы.
На данный момент действующий контракт аргентинской звезды рассчитан до 2030 года, в котором прописана сумма отступных в размере пятисот миллионов евро. Однако, по сообщениям авторитетных изданий, Альварес не полностью удовлетворен текущим уровнем конкурентоспособности клуба.
Он стремится испытать себя в проекте, где выше гарантии завоевания престижных трофеев на международной арене. Для футболиста спортивные достижения имеют большее значение, чем финансовая выгода.
Хотя представители английской Премьер-лиги и чемпионата Франции проявляют к нему серьезный интерес, говорят, что основной целью Альвареса является переход в «Барселону». Бывший игрок «Манчестер Сити» с большим интересом смотрит на проект каталонского клуба.
Он готов отказаться от статуса главной звезды в «Атлетико Мадрид», чтобы играть в одной команде с такими талантливыми футболистами, как Ламин Ямаль и Рафинья. В то время как закрытие трансферного окна приближается, желание футболиста перейти в более сильную команду вызывает серьезную обеспокоенность у функционеров «Атлетико Мадрид».
Теперь руководство клуба будет вынуждено внимательно рассматривать предложения по одному из своих самых ценных активов. Развитие событий указывает на то, что в ближайшем будущем Альварес может появиться в другом гранде Испании или в другом ведущем чемпионате Европы.