Argentina terma jamoasining mahoratli futbolchisi Anxel Di Mariya Angliyaning Manchester Yunayted klubidagi muvaffaqiyatsiz o‘tgan faoliyati haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘z vaqtida rekord darajadagi 59,7 million funt sterling evaziga jamoaga qo‘shilgan va afsonaviy yettinchi raqam ostida harakat qilgan hujumchi Britaniyada bor-yo‘g‘i bir mavsum to‘p surgan edi. Futbolchining ta’kidlashicha, taktik jihatdan yuzaga kelgan kelishmovchiliklar hamda shaxsiy hayotidagi qator muammolar uning Manchesterdagi hayotini og‘ir davrga aylantirgan.
Bu haqda Goal.com nashri ma’lumot tarqatdi. Muvaffaqiyatsizlikning asosiy sabablaridan biri sifatida Di Mariya o‘sha paytdagi bosh murabbiy Lui van Gal bilan yomon munosabatlarini ko‘rsatib o‘tdi.
Futbolchining aytishicha, dastlab hammasi ijobiy boshlangan bo‘lsa-da, keyinchalik murabbiy bilan tushunmovchiliklar yuzaga kelib, ishlari orqaga keta boshlagan. Murabbiy doimiy ravishda faqat xatolarni tahlil qilishga e’tibor qaratgan va o‘yinning ijobiy tomonlarini e’tibordan chetda qoldirgan.
Bunday yondashuv futbolchining ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatib, unda bezorlik hissini uyg‘otgan. Maydondan tashqaridagi hayot ham argentinalik yulduz uchun oson kechmadi.
Cheshir tumanidagi xonadoniga o‘g‘ri tushishiga urinish sodir bo‘lgani va oilasining xavfsizligi borasidagi doimiy xavotirlar vaziyatni yanada chigallashtirgan. Di Mariyaning so‘zlariga ko‘ra, u yerdagi turmush tarzi butunlay boshqacha bo‘lgan.
Erta tushadigan qorong‘ulik va sovuq ob-havo sharoiti ham uning kayfiyatiga ta’sir qilgan. Garchi Parijda ham o‘g‘rilik bilan bog‘liq hodisalar kuzatilgan bo‘lsa-da, u yerda hayot sifati yuqori bo‘lgani sababli qolishga qaror qilganini, Manchesterda esa barcha salbiy omillar birlashib ketganini tushuntirdi.
Futbolchining turmush o‘rtog‘i Xorgelina Kardoso ham Angliyadagi hayot haqida o‘zining keskin fikrlarini bildirib o‘tdi. U Manchesterdagi taomlar, noqulay ob-havo va mahalliy odamlarning munosabatidan norozi bo‘lganini yashirmadi.
Ular Madridning Real jamoasida dunyoning eng yaxshi sharoitlarida baxtli yashashganini, Manchester Yunayteddan tushgan taklif esa barcha qulayliklardan voz kechishga majbur qilganini ta’kidladi. Yakunda Di Mariya o‘z oilasining tinchligini birinchi o‘ringa qo‘ygan holda Angliyani tark etishga qaror qilgan.

Анхель Ди Мария рассказал о причинах своей неудачной карьеры в «Манчестер Юнайтед»
Опытный футболист сборной Аргентины Анхель Ди Мария подробно рассказал о своей неудачной карьере в английском клубе «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщило Zamin.uz.
Нападающий, который в своё время присоединился к команде за рекордные 59,7 миллиона фунтов стерлингов и выступал под легендарным седьмым номером, провёл в Британии всего один сезон. По словам футболиста, тактические разногласия, а также ряд проблем в личной жизни превратили его пребывание в Манчестере в тяжёлый период.
Об этом сообщило издание Goal.com. В качестве одной из основных причин неудачи Ди Мария указал на плохие отношения с тогдашним главным тренером Луи ван Галом.
По словам футболиста, хотя поначалу всё начиналось позитивно, позже возникли недопонимания с тренером, и дела пошли на спад. Тренер постоянно фокусировался только на анализе ошибок, игнорируя положительные стороны игры.
Такой подход негативно сказался на психологическом состоянии футболиста и вызвало у него чувство раздражения. Жизнь вне поля также была непростой для аргентинской звезды.
Попытка ограбления его дома в графстве Чешир и постоянные опасения за безопасность семьи ещё больше осложнили ситуацию. По словам Ди Марии, образ жизни там был совершенно иным.
Ранние сумерки и холодные погодные условия также повлияли на его настроение. Он объяснил, что, хотя в Париже тоже случались кражи, он решил остаться там из-за высокого качества жизни, в то время как в Манчестере все негативные факторы совместились.
Супруга футболиста Хорхелина Кардосо также высказала свои резкие мысли о жизни в Англии. Она не скрыла, что была недовольна едой в Манчестере, неудобной погодой и отношением местных жителей.
Они отметили, что счастливо жили в мадридском «Реале» в лучших условиях в мире, а предложение от «Манчестер Юнайтед» заставило их отказаться от всех удобств. В итоге Ди Мария решил покинуть Англию, поставив спокойствие своей семьи на первое место.