Jahon chempionatining nimchorak final yo‘llanmasi uchun kechgan murosasiz bahsda Angliya terma jamoasi Kongo Demokratik Respublikasi ustidan qiyin g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilib, jamoasini kutilmagan mag‘lubiyatdan qutqarib qolgan Harri Keyn yana bir bor o‘zining jahon darajasidagi hujumchi ekanligini isbotladi. Ushbu g‘alaba Tomas Tuxel shogirdlariga turnirning pley-off bosqichiga yo‘l ochdi.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda. O‘yindan so‘ng Angliya terma jamoasi yarim himoyachisi Deklan Rays o‘z sardorining harakatlarini yuqori baholadi.
U Harri Keyn kabi yetakchiga ega bo‘lish jamoa uchun katta baxt ekanligini ta’kidladi. Raysning so‘zlariga ko‘ra, Keyn nafaqat maydonda, balki mashg‘ulot jarayonlarida ham barchaga namuna bo‘lib kelmoqda.
Yarim himoyachi sardorning mehnatsevarligi va jamoa a’zolari bilan doimiy yaxshi munosabatda ekanini alohida e’tirof etdi. Ayniqsa, urilgan ikkinchi gol va uning ijro mahorati jamoadoshlarida katta taassurot qoldirgan.
Statistik ma’lumotlarga ko‘ra, Harri Keyn ushbu muvaffaqiyati orqali jahon futboli tarixidagi noyob natijalardan birini qayd etdi. U yirik turnirlarda, ya’ni Jahon va Yevropa chempionatlarida yigirmadan ortiq gol urgan tarixdagi ikkinchi futbolchiga aylandi.
Hozirda bu borada faqat Krishtianu Ronaldu undan oldinda bormoqda. Shuningdek, Keynning hal qiluvchi bahslardagi samaradorligi ham hayratlanarli darajaga yetgan.
U so‘nggi yillardagi muhim o‘yinlarda ko‘plab yosh yulduzlarni ortda qoldirib, to‘purarlar poygasida yetakchi o‘rinlarni egallab turibdi. Uchrashuv inglizlar uchun kutilganidan ancha qiyin kechdi.
O‘yin boshidayoq raqiblar hisobni ochib, Angliyani noqulay ahvolga solib qo‘ygan edi. Ma’lumotlarga ko‘ra, bu Angliya terma jamoasi tarixida uzoq yillardan buyon ilk bor Jahon chempionati bahsida hisobda ortda borib, yakunda g‘alabani ilib ketishi sifatida yilnomalarga kirdi.
Deklan Rays o‘yin davomida jamoada ishonch so‘nmaganini va tinimsiz bosim o‘z mevasini berganini aytdi. Endilikda Angliya terma jamoasini nimchorak final bosqichida Meksikaga qarshi jiddiy sinov kutmoqda.

Англия Гарри Кейнинг дублированный эквивалент вышел в плей-офф.
В полуфинале чемпионата мира Англия одержала тяжелую победу над Демократической Республикой Конго в напряжённом матче без голов. Об этом сообщил Zamin.uz.
В матче дважды поразив ворота соперника и выведя свою команду из неожиданного поражения, Харри Кейн ещё раз доказал, что является нападающим мирового уровня. Эта победа Томаса Тухеля вывела его команду в плей-офф турнира.
Об этом сообщает издание Goal.com. После матча полузащитник английской сборной Деклан Райс высоко оценил действия своего капитана.
Он подчеркнул, что наличие такого лидера, как Харри Кейн, является большой удачей для команды. По словам Райса, Кейн не только на поле, но и в тренировочном процессе служит примером для всех.
Полузащитник особо отметил трудолюбие капитана и его постоянные хорошие отношения с членами команды. А также забитый второй гол и его исполнительское мастерство оставили сильное впечатление на одноклубников.
Согласно статистическим данным, Харри Кейн этим достижением вошёл в число уникальных результатов в истории мирового футбола. Он стал вторым футболистом в истории, забившим более двадцати голов в крупных турнирах, а именно на чемпионатах мира и Европы.
В настоящее время перед ним находится только Криштиану Роналду. Кроме того, эффективность Кейна в плей-офф матчах достигла поразительного уровня.
В важных матчах последних лет он оставил позади множество молодых звёзд и удерживает лидирующие позиции среди бомбардиров. Матч для англичан прошёл сложнее, чем ожидалось.
Счёт открыли соперники в начале матча, поставив Англию в невыгодное положение. Согласно данным, это впервые за многие годы в истории английской сборной команда оказалась вперёд по счёту в матче чемпионата мира и в итоге одержала победу, что вошло в историю.
Деклан Райс заявил, что во время матча команда потеряла уверенность, а нервное давление сыграло свою роль. Теперь английская сборная готовится к серьёзному испытанию в матче за третье место против Мексики.