Janni Infantino O‘zbekiston milliy terma jamoasining tarixiy debyutini e’tirof etdi
U o‘zining rasmiy sahifasida milliy jamoamiz katta orzular amalga oshishi mumkinligini butun dunyoga isbotlaganini ta’kidlab, kelgusi musobaqalarda futbolchilarimizga zafarlar tiladi. FIFA rahbari O‘zbekistonning ilk bor mundialda ishtirok etishini mamlakat futboli uchun ulkan voqea va yangi davrning boshlanishi sifatida yuqori baholadi.
Infantinoning so‘zlariga ko‘ra, o‘zbek futbolchilari butun dunyoga va o‘z yurtdoshlariga qat’iy harakat orqali har qanday ulkan maqsadga erishish mumkinligini ko‘rsatib berdi. O‘zbekiston milliy jamoasining jahon chempionatiga yo‘l olishi millionlab muxlislar uzoq yillar davomida intizorlik bilan kutgan tarixiy natija bo‘ldi.
Bu muvaffaqiyat nafaqat sport sohasida, balki butun mamlakat hayotida ham katta aks-sado berdi. Janni Infantino O‘zbekistonning jahon chempionatidagi ilk goliga stadionda bevosita guvoh bo‘lganini ham alohida yodga oldi.
U o‘sha lahzada futbolchilar va muxlislar qanday kuchli hayajonni boshdan kechirganini juda yaxshi his qilganini bildirdi. Mazkur gol milliy futbol tarixida yangi va unutilmas sahifa ochib, butun xalqqa cheksiz quvonch hamda faxr tuyg‘usini taqdim etdi.
FIFA prezidenti O‘zbekistonning mundialdagi ishtiroki faqatgina bir turnir natijasi bilan cheklanib qolmasligiga ishonch bildirdi. Uning fikricha, jahon chempionati maydonlarida orttirilgan bebaho tajriba mamlakatda futbolning yanada ommalashishi va rivojlanishiga xizmat qiladi.
Ushbu tarixiy qadam kelajakda yosh sportchilar uchun katta turtki bo‘lib, o‘zbek futbolining nufuzini xalqaro maydonlarda yanada yuksaltiradi. Janni Infantino o‘z murojaati yakunida O‘zbekiston milliy terma jamoasiga kelgusi nufuzli musobaqalarda omad va yangi muvaffaqiyatlar tiladi.
FIFA rahbarining ushbu samimiy so‘zlari O‘zbekistonning tarixiy debyuti xalqaro futbol jamoatchiligi tomonidan munosib e’tirof etilganidan dalolat beradi. One.uz nashri ma’lumotlariga ko‘ra, bunday e’tibor mamlakatimizda sportga bo‘lgan qiziqishni yanada kuchaytirishi shubhasizdir.

Джанни Инфантино признал исторический дебют сборной Узбекистана
Президент FIFA Джанни Инфантино отдельно отметил исторический дебют национальной сборной Узбекистана на чемпионате мира. Об этом сообщил Zamin.uz.
На своей официальной странице вёр сайте он доказал всему миру, что у нашей национальной команды есть возможность нашей национальной команды достичь больших целей, подчеркнув, что желает побед нашим футболистам в будущих матчах. Руководитель FIFA высоко оценил первое участие Узбекистана в чемпионате мира как значительное событие для футбола страны и начало новой эры.
Согласно словам Инфантино, узбекские футболисты показали всему миру и своим соотечественникам, что решительными действиями можно достичь любой большой цели. Путь национальной сборной Узбекистана на чемпионат мира стал историческим результатом, которого миллионы поклонников ждали с нетерпением долгие годы.
Этот успех оказал значительное влияние не только в спортивной сфере, но и во всей жизни страны. Джанни Инфантино также особо вспомнил, что лично стал свидетелем первого гола сборной Узбекистана на чемпионате мира на стадионе.
Он отметил, что в тот момент хорошо почувствовал, как футболисты и болельщики переживали сильные эмоции. Этот гол открыл новую незабываемую страницу в истории национального футбола и подарил всему народу безграничную радость и чувство гордости.
Президент FIFA выразил уверенность, что участие Узбекистана в чемпионате мира не ограничится лишь одним результатом турнира. По его мнению, бесценный опыт, полученный на полях чемпионата мира, будет способствовать дальнейшему распространению и развитию футбола в стране.
Этот исторический шаг станет большим стимулом для молодых спортсменов в будущем и еще больше усилит влияние узбекского футбола на международной арене. Джанни Инфантино в завершение своего обращения пожелал национальной сборной Узбекистана удачи и новых успехов в предстоящих важных матчах.
Эти искренние слова руководителя FIFA подтверждают, что исторический дебют Узбекистана в международном футболе был достойно оценен футбольным сообществом. Согласно информации One.uz, такое внимание несомненно усилит интерес к спорту в нашей стране.