«Real Madrid» klubida yangi sardor nomi ma’lum bo‘ldi
Madridning Real klubi tarkibida yaqin kelajakda sardorlik borasida jiddiy o‘zgarishlar yuz berishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Marca nashri tarqatgan ma’lumotlarga tayangan holda aytish mumkinki, jamoaning hozirgi yetakchilaridan biri Daniel Karvaxal klubni tark etganidan so‘ng, sardorlik bog‘ichi Federiko Valverdega topshirilishi rejalashtirilgan. Bu qaror jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi tomonidan uzoq muddatli istiqbolni ko‘zlagan holda qabul qilingan.
Jamoa bosh murabbiyi Karlo Anchelotti urugvaylik yarim himoyachining imkoniyatlariga to‘liq ishonadi va uning kelajagi borasida hech qanday shubhaga bormayapti. Hattoki futbolchining xalqaro maydondagi so‘nggi natijalari ham murabbiyning bu boradagi qat’iy fikrini o‘zgartira olmadi.
Murabbiy futbolchini yozgi yig‘inlar boshlanishidanoq asosiy rejalarga kiritishni va unga ko‘proq mas’uliyat yuklashni maqsad qilgan. Yangi mavsumga tayyorgarlik jarayoni boshlanishidan oldin murabbiy va Valverde o‘rtasida alohida suhbat o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Ushbu muloqot davomida futbolchining jamoadagi yangi maqomi, yetakchilik vazifalari hamda undan kutilayotgan asosiy talablar batafsil muhokama qilinadi. Klub rahbariyati Karvaxaldan keyin aynan Valverde kiyinish xonasida ham, maydonda ham jamoadoshlari uchun haqiqiy namuna va yetakchi bo‘lishiga ishonch bildirmoqda.
Federiko Valverde 2016-yildan buyon Madrid klubi tizimida faoliyat yuritib keladi. O‘tgan mavsum davomida u barcha musobaqalarda jami 49 ta uchrashuvda ishtirok etib, raqiblar darvozasiga 9 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Endilikda urugvaylik mahoratli futbolchi o‘z faoliyatida yangi bosqichga qadam qo‘yib, qirollik klubining asosiy sardori sifatida maydonga tushishi kutilmoqda. Bu haqda one.uz sayti xabar bermoqda.

В клубе «Реал Мадрид» стало известно имя нового тренера.
В ближайшем будущем в составе мадридского «Реала» ожидаются серьёзные изменения в руководстве. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно информации, распространённой изданием Marca, вероятно, что после ухода одного из нынешних вице-капитанов команды, Даниэля Карвахаля, пост вице-капитана будет передан Федерико Вальверде. Это решение принято руководством клуба и тренерским штабом с учётом долгосрочных перспектив.
Главный тренер команды Карло Анчелотти полностью доверяет возможностям уругвайского полузащитника и не сомневается в его будущем. Даже последние результаты футболиста на международной арене не смогли изменить эту уверенную позицию тренера.
Тренер планирует включить футболиста в основные составы уже с начала предсезонной подготовки и возложить на него больше ответственности. Перед началом подготовки к новому сезону запланирована отдельная беседа между тренером и Вальверде.
Во время этой встречи будет подробно обсуждаться новая роль футболиста в команде, его обязанности как вице-капитана и ожидаемые от него основные требования. Руководство клуба выражает уверенность, что именно Вальверде после Карвахаля станет настоящим примером и лидером для одноклубников как в раздевалке, так и на поле.
Федерико Вальверде с 2016 года выступает в системе мадридского «Реала». В прошлом сезоне он принял участие в 49 матчах во всех турнирах и успешно забил 9 голов в ворота соперников.
Теперь уругвайский талантливый футболист делает шаг вперёд в своей карьере, ожидается, что он выйдет на поле как основной лидер королевского клуба. Об этом сообщает сайт one.uz.