Fransiya va Marokash chorak finalda o‘zaro bahs olib boradi
Ikki ming yigirma oltinchi yilda o‘tkaziladigan futbol bo‘yicha jahon chempionatining chorak final bosqichi doirasida Fransiya va Marokash terma jamoalari o‘zaro bahs olib boradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur murosasiz uchrashuv bugun tunda, Toshkent vaqti bilan soat birda Foksboro shahridagi muhtasham stadionda start oladi. Har ikki jamoa yarim final yo‘llanmasi uchun bor imkoniyatini ishga solishi kutilmoqda.
O‘yin boshlanishi arafasida murabbiylar shtabi maydonga tushadigan asosiy tarkib o‘yinchilari ro‘yxatini rasman e’lon qildi. Fransiya terma jamoasi ushbu muhim bahsda to‘rt, ikki, uch, bir taktik sxemasi bo‘yicha harakat qiladi.
Darvozani Mayk Menyan qo‘riqlaydi. Himoya chizig‘ida Jyul Kunde, Dayot Upamekano, Vilyam Saliba va Lyuka Din harakat qiladi.
Maydon markazida Manu Kone hamda Adrien Rabo o‘yinni nazorat qilsa, hujumkor yarim himoyachilar sifatida Usmon Dembele, Maykl Olise va Dezire Due qayd etilgan. Hujum markazida esa jamoa yetakchisi Kilian Mbappe raqib darvozasiga xavf soladi.
Marokash terma jamoasi ham xuddi shunday taktik ko‘rinishni tanlagan bo‘lib, darvozada tajribali Yassin Bono turadi. Himoya qo‘rg‘onini Adnan Salax-Eddin, Nussair Mazraui, Nayef Aggerd va Ashraf Hakimiy tashkil etadi.
Yarim himoya chizig‘ida Nil El-Aynaui va Amir Richardson to‘p suradi. Hujumga yaqinroq hududda Bilal El-Xannus, Azzedin Unahi va Braim Dias joylashgan bo‘lsa, oldingi chiziqda Shakir Talbi gol urishga mas’ul etib belgilangan.
Ushbu uchrashuv g‘olibi jahon chempionatining yarim finaliga yo‘l oladi. Fransiya termasi asosan Mbappe va Dembelening tezkor harakatlariga tayanadi.
Marokash jamoasi esa qanot himoyachilari Hakimiy va Salax-Eddinning faolligi hamda tartibli himoyasi orqali g‘alabaga erishishni maqsad qilgan. Har ikki jamoaning zaxira o‘yinchilari va murabbiylar shtabi haqidagi to‘liq ma’lumotlar o‘yin davomida ma’lum bo‘lib boradi.

Франция и Марокко ведут борьбу в четвертьфинале.
В 2022 году в рамках четвертьфинала чемпионата мира по футболу сборные Франции и Марокко проведут матч. Об этом сообщило Zamin.uz.
Указанная встреча состоится сегодня днём в 13:00 по ташкентскому времени на знаменитом стадионе в городе Фоксборо. Ожидается, что обе команды приложат все усилия, чтобы завоевать место в полуфинале.
Перед началом матча тренерские штабы официально объявили составы основных игроков, выходящих на поле. Сборная Франции в этом важном матче будет действовать по схеме 4-2-3-1.
Ворота будет охранять Майк Меньян. В линии защиты действуют Жюль Кунде, ДаYO Упамекано, Уильям Салиба и Люка Диня.
В центре поля Ману Коне и Адриан Рабо будут контролировать игру, а атакующие полузащитники — Усман Дембеле, Майкл Олисе и Дезире Ду — указаны как полузащитники атаки. В линии нападения форвард команды Килиан Мбаппе создаёт угрозу воротам соперника.
Сборная Марокко также выбрала ту же тактическую схему: в воротах стоит опытный Яссин Бонно. Линию защиты образуют Аднан Саллах-Эддин, Нассер Мазрауи, Наеф Аггерд и Ашраф Хакими.
В линии полузащиты действуют Ниль Эль-Айнауи и Амир Ричардсон. Ближе к атаке расположены Билал Эль-Ханнус, Аззедин Унах и Браим Диас, а в передней линии Шакир Тальби назначен ответственным за забивание голов.
Победитель этого матча выходит в полуфинал чемпионата мира. Сборная Франции в основном полагается на быстрые действия Мбаппе и Дембеле.
Сборная Марокко же стремится к победе благодаря активности фланговых защитников Хакими и Саллах-Эддина, а также дисциплинированной обороне. Полная информация о запасных игроках и тренерских штабах обеих команд будет доступна по ходу матча.