Ispaniya va Belgiya terma jamoalari chorak final uchun asosiy tarkibni e’lon qildi
Jahon chempionati chorak final bosqichi doirasida bo‘lib o‘tadigan navbatdagi yirik uchrashuv oldidan jamoalarning boshlang‘ich tarkiblari e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ispaniya va Belgiya terma jamoalari yarim final yo‘llanmasini qo‘lga kiritish maqsadida maydonga eng kuchli futbolchilarini tushirishga qaror qildi. Toshkent vaqti bilan tunda boshlanadigan ushbu bahsda ishqibozlar Lamin Yamal, Kevin De Bryuyne, Rodri va Tibo Kurtua kabi jahon darajasidagi yulduzlar ishtirokidagi shiddatli o‘yinning guvohi bo‘lishadi.
Ispaniya terma jamoasi murabbiylar shtabi ushbu muhim o‘yin uchun hujumkor tarkibni tanlagan. Maydon markazida o‘yin tizginini ushlab turish vazifasi Rodri, Fabian Ruiz va Dani Olmo zimmasiga yuklangan.
Hujum chizig‘ida esa yosh iqtidor egasi Lamin Yamal hamda tajribali Mikel Oyarsabal raqib darvozasiga xavf solishga harakat qiladi. Himoya qo‘rg‘onida Pau Kubarsi va Emerik Lyaport kabi ishonchli o‘yinchilar harakat qilib, darvozabon Unai Simonning xavfsizligini ta’minlaydi.
Belgiya terma jamoasi esa asosiy e’tiborni tezkor qarshi hujumlar va Kevin De Bryuynening mahoratiga qaratadi. Jamoaning hujumkor harakatlarini Jeremi Doku va Leandro Trossar kuchaytirishi kutilmoqda.
Darvozani esa dunyoning eng mahoratli posbonlaridan biri Tibo Kurtua qo‘riqlaydi. Belgiya safida Sharl de Ketelare hamda Yuri Tilemans kabi futbolchilar ham asosiy tarkibdan joy olgan bo‘lib, ular jamoaviy o‘yinning muvozanatini saqlashga xizmat qiladi.
Har ikki jamoa tarkibida ham o‘yin taqdirini birgina harakat bilan hal qila oladigan ijrochilar mavjud. Shu sababli uchrashuvning dastlabki daqiqalaridanoq yuqori sur’at va murosasiz kurash kechishi shubhasiz.
Mazkur qarama-qarshilikda qaysi jamoa yarim finalga yo‘l olishi ko‘plab futbol muxlislarini qiziqtirmoqda. One.uz sayti xabariga ko‘ra, ushbu bahs musobaqaning eng qiziqarli o‘yinlaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.

Испания и Бельгия объявили основной состав своих термальных команд для выхода в полуфинал.
Четвертьфинал чемпионата мира сопровождается следующим важным матчем, перед которым были объявлены стартовые составы команд. Об этом сообщил Zamin.uz.
Сборные Испании и Бельгии решили выпустить на поле своих сильнейших футболистов, чтобы завоевать путёвку в полуфинал. В этом матче, начинающемся в полдень по ташкентскому времени, звёзды мирового уровня, такие как Ламин Ямаль, Кевин Де Брюйне, Родри и Тибо Куртуа, станут свидетелями напряжённой игры.
Тренерский штаб сборной Испании выбрал атакующий состав для этой важной игры. За контроль в центре поля отвечают Родри, Фабиан Руис и Дани Ольмо.
На линии атаки юный талант Ламин Ямаль и опытный Микель Оярсабаль будут пытаться создать угрозу воротам соперника. В защите надёжные игроки, такие как Пау Кубаarsi и Эмерик Лапорт, будут действовать, обеспечивая безопасность вратаря Унаи Симона.
Сборная Бельгии делает основной акцент на быстрых контратаках и мастерстве Кевина Де Брюйне. Ожидается, что атакующие действия команды усилят Джереми Доку и Леандро Троссар.
Ворота будет охранять один из лучших вратарей мира Тибо Куртуа. В составе Бельгии также Шарль де Кетеларе и Юри Тилеманс, которые вышли из основного состава, но помогают сохранять баланс в командной игре.
В составах обеих команд есть исполнители, способные в одиночку изменить ход матча. Поэтому ожидается, что с первых минут игра будет проходить в высоком темпе и без компромиссов.
Интересно, какая команда выйдет в полуфинал в этом противостоянии — этот вопрос волнует многих любителей футбола. По информации One.uz, этот матч ожидается как один из самых захватывающих в турнире.
Состав Испании: Симон, Порро, Кубаarsi, Лапорт, Кукурелья, Родри, Руис, Ольмо, БAENA, Оярсабаль, Ямаль. Состав Бельгии: Куртуа, Кастаньец, Мексене, Нгой, де Кетеларе, Раскин, Тилеманс, Де Брюйне, Доку, де Кетеларе, Троссар.