Futbolchining ta’kidlashicha, jamoa a’zolari maydon tashqarisidagi turli munozaralarga emas, balki bevosita o‘yinga va g‘alaba qozonishga e’tibor qaratmoqda. Hakamlik masalasi atrofidagi bahslar Argentina terma jamoasining chorak final oldidan o‘tkazgan matbuot anjumanida yana kun tartibiga chiqdi.
Lisandro Martinesga hakamlar Argentina foydasiga yon bosayotgani haqida berilgan savolga u qat’iy javob qaytardi. Himoyachining so‘zlariga ko‘ra, bunday asossiz muhokamalar faqat tashqi tomondan sun’iy ravishda yaratilmoqda.
Futbolchilar esa maydonda bor kuchlari bilan harakat qilib, o‘z mahoratlarini namoyish etishga intilmoqdalar. Uning fikricha, jamoa uchun eng muhimi tashqi bosimga chalg‘imasdan, belgilangan maqsad sari intilish va natija uchun kurashishdir.
Amaldagi jahon chempionlari musobaqaning chorak final bosqichida Shveysariya terma jamoasi bilan to‘qnash keladi. Argentina turnirning asosiy favoritlaridan biri sifatida e’tirof etilayotgan bo‘lsa-da, har bir uchrashuvda jamoa zimmasiga ulkan mas’uliyat va bosim yuklanmoqda.
Shveysariyaga qarshi kechadigan bahs chempionlik unvonini himoya qilish yo‘lidagi navbatdagi jiddiy sinov bo‘lishi kutilmoqda. Shimoliy Amerikaning uchta davlati ya’ni Meksika, Kanada va AQSH mezbonlik qilayotgan mazkur nufuzli musobaqa 19-iyulga qadar davom etadi.
Argentina terma jamoasi o‘zining amaldagi chempionlik maqomini saqlab qolish uchun bor imkoniyatini ishga solmoqda. Endilikda jamoa yarim final yo‘llanmasini qo‘lga kiritish uchun Shveysariya to‘sig‘idan muvaffaqiyatli o‘tishi lozim bo‘ladi.
One.uz ma’lumotlariga ko‘ra, Argentina terma jamoasi a’zolari har qanday shubha va gumonlarga maydondagi chiroyli o‘yinlari orqali javob berishni niyat qilganlar. Muxlislar va mutaxassislar esa chorak final bahsida nafaqat futbolchilarning mahoratini, balki hakamlarning har bir qarorini ham sinchkovlik bilan kuzatib boradilar.

Защитник национальной сборной Аргентины Лисандро Мартинес высказался о заявлениях судей, которые, по их мнению, принимают решения в пользу действующих чемпионов на чемпионате мира 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам футболиста, игроки команды сосредоточены не на внешних спорах, а непосредственно на игре и победе. Дискуссии вокруг судейства вновь возникли на пресс-конференции сборной Аргентины перед четвертьфиналом.
На вопрос о том, что судьи, якобы, склоняются в пользу Аргентины, Мартинес дал четкий ответ. По его словам, такие безосновательные дискуссии искусственно создаются извне.
Футболисты же сосредоточены на использовании своих сил на поле и демонстрации своего мастерства. По его мнению, для команды главное — не поддаваться внешнему давлению, а стремиться к поставленной цели и бороться за результат.
Действующие чемпионы мира в четвертьфинале встретятся со сборной Швейцарии. Хотя Аргентину считают одним из главных фаворитов турнира, на команду в каждом матче оказывается огромное давление и ответственность.
Ожидается, что матч против Швейцарии станет серьезным испытанием на пути к защите титула чемпиона. Указанный влиятельный турнир, в котором гостеприимство оказывают три страны Северной Америки — Мексика, Канада и США, продлится до 19 июля.
Сборная Аргентины стремится использовать каждую возможность, чтобы сохранить свой титул действующих чемпионов. Для выхода в полуфинал команде необходимо успешно пройти швейцарское испытание.
По данным One.uz, игроки сборной Аргентины намерены отвечать на любые сомнения и подозрения красивой игрой на поле. Болельщики и эксперты, в свою очередь, будут внимательно следить не только за мастерством футболистов в четвертьфинале, но и за каждым решением судей.