«Real Madrid» «Bavariya» hujumchisi Maykl Olise bilan qiziqmoqda
Myunxenning Bavariya klubi hamda Fransiya terma jamoasi hujumchisi Maykl Olise o‘z faoliyatidagi keyingi qadamlarni aniqlab olish maqsadida klub rahbariyati bilan shoshilinch uchrashuv o‘tkazishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
2026-yilgi jahon chempionatidagi yorqin ishtirokidan so‘ng, futbolchining transfer qiymati keskin ko‘tarilib ketdi. Bu holat Yevropaning yetakchi jamoalari, xususan, Madridning Real klubi e’tiborini yana bir bor o‘ziga qaratdi.
Goal.com nashri ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchi o‘z kelajagi borasida yakuniy to‘xtamga kelish niyatida. Olise 2024-yilda Angliyaning Kristal Pelas jamoasidan 55 million yevro evaziga Myunxenga ko‘chib o‘tgan edi.
Hozirda Fransiya terma jamoasi bilan jahon birinchiligining yarim finaliga qadar yetib borgan hujumchi, musobaqa davomida oltita golli uzatmani amalga oshirib, jamoasining eng muhim a’zolaridan biriga aylandi. El Debate nashri xabariga ko‘ra, futbolchi turnir yakunlanishi bilan Bavariya prezidenti Herbert Xayner bilan yuzma-yuz gaplashib olmoqchi.
Qiziqarli jihati shundaki, Fransiya terma jamoasi qarorgohida Maykl Olise uchun o‘ziga xos targ‘ibot ishlari boshlangan. Real Madrid a’zolari bo‘lmish Kilian Mbappe va Aureliyen Tchuameni, shuningdek, Ibrahima Konate o‘z jamoadoshini Madridga ko‘chib o‘tishga ko‘ndirishga urinmoqda.
Ayniqsa, Mbappe va Olise o‘rtasidagi maydondagi ajoyib hamkorlik, ularni klub darajasida ham birga to‘p surish ehtimolini kuchaytirmoqda. Do‘stona maslahatlar Olisening qaroriga ta’sir o‘tkazishi mumkinligi aytilmoqda.
Futbolchi Ispaniya chempionati va Madrid klubi loyihasiga qiziqish bildirayotgan bo‘lsa-da, bu transfer amalga oshishi uchun Real juda katta moliyaviy to‘siqlarni yengib o‘tishi kerak bo‘ladi. Hozirgi vaqtda Maykl Olisening bozor qiymati taxminan 200 million yevro etib baholanmoqda.
Uning myunxenliklar bilan amaldagi shartnomasi yana uch yil davom etadi. Nemis klubi o‘z yulduzlarini osonlikcha qo‘yib yuborish niyatida emas.
Aksincha, ular nufuzli musobaqalarda g‘oliblik uchun kurashadigan tarkibni aynan Olise kabi ijrochilar atrofida qurishni rejalashtirgan. Shu bilan birga, futbolchining hozirgi sakkiz million yevrolik yillik maoshi uning jahon miqyosidagi yangi maqomiga mos kelmay qolgani aytilmoqda.
Bavariya rahbariyati vaziyatni yumshatish va boshqa da’vogarlarni to‘xtatib qolish uchun futbolchiga yiliga o‘n to‘rt million yevro maosh ko‘zda tutilgan yangi shartnoma taklif qilishga tayyorlanmoqda. Maykl Olisening kelajagi nafaqat uning shaxsiy xohishiga, balki klublarning moliyaviy imkoniyatlari va qat’iyatiga bog‘liq bo‘lib qolmoqda.

«Реал Мадрид» интересуется нападающим «Баварии» Майклом Олисе
Нападающий мюнхенской «Баварии» и сборной Франции Майкл Олисе планирует провести срочную встречу с руководством клуба, чтобы определить свои дальнейшие шаги в карьере. Об этом сообщает Zamin.uz
После яркого выступления на чемпионате мира 2026 года трансферная стоимость футболиста резко возросла. Это снова привлекло внимание ведущих европейских клубов, в частности мадридского «Реала»
По данным издания Goal.com, футболист намерен принять окончательное решение относительно своего будущего. Олисе перешел в «Баварию» из английского «Кристал Пэлас» в 2024 году за 55 миллионов евро
В настоящее время нападающий, дошедший с национальной сборной Франции до полуфинала чемпионата мира, стал одним из важнейших игроков своей команды, сделав шесть голевых передач в ходе турнира. По сообщению издания El Debate, футболист хочет лично поговорить с президентом «Баварии» Гербертом Хайнером по окончании турнира
Интересно то, что в лагере сборной Франции уже началась специальная пропаганда в пользу Майкла Олисе. Игроки «Реал Мадрид», такие как Килиан Мбаппе и Орельен Чуамени, а также Ибраима Конате, пытаются убедить своего товарища по команде перейти в Мадрид
В частности, великолепное взаимодействие Мбаппе и Олисе на поле усиливает вероятность их совместной игры и на клубном уровне. Говорят, что дружеские советы могут повлиять на решение Олисе
Хотя футболист проявляет интерес к испанскому чемпионату и проекту мадридского клуба, для осуществления этого трансфера «Реалу» придется преодолеть огромные финансовые барьеры. В настоящее время рыночная стоимость Майкла Олисе оценивается примерно в 200 миллионов евро
Его действующий контракт с мюнхенцами рассчитан еще на три года. Немецкий клуб не намерен так просто отпускать своих звезд
Напротив, они планируют строить состав, борющийся за победу в престижных турнирах, именно вокруг таких исполнителей, как Олисе. Вместе с тем, говорят, что нынешняя годовая зарплата футболиста в восемь миллионов евро уже не соответствует его новому мировому статусу
Руководство «Баварии» готовится предложить футболисту новый контракт с годовой зарплатой в четырнадцать миллионов евро, чтобы смягчить ситуацию и отпугнуть других претендентов
Будущее Майкла Олисе зависит не только от его личного желания, но и от финансовых возможностей и решимости клубов