Vilyam Saliba Ispaniyaga qarshi o‘yinda jiddiy jarohat oldi
Uchrashuv davomida maydonni tark etishga majbur bo‘lgan futbolchining holati nafaqat terma jamoa, balki uning klubi uchun ham jiddiy muammolarni keltirib chiqarishi kutilmoqda. Ispaniya terma jamoasining g‘alabasi bilan yakunlangan ushbu o‘yin fransuzlar uchun turnirdagi so‘nggi bahs bo‘ldi.
Bu haqda Goal.com nashri xabar bermoqda. O‘yin davomida hech qanday to‘qnashuvsiz, to‘p bilan harakatlanayotgan bir paytda kutilmaganda maydonga yiqilgan Saliba darhol zaxiraga olinishini so‘ragan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, himoyachi maydonni tark etayotib jamoadoshlariga bel qismida kuchli og‘riq sezayotganini bildirgan. Uning o‘rniga maydonga tushgan futbolchi ham Fransiya mudofaasidagi bo‘shliqlarni to‘ldira olmadi va jamoa mag‘lubiyatga uchradi.
Fransiyaning nufuzli nashrlari tarqatgan xabarlarga ko‘ra, futbolchi bir necha oydan beri belidagi surunkali og‘riqlar bilan o‘ynab kelayotgan edi. Endilikda vaziyat yanada murakkablashgani sababli, Saliba yangi mavsum oldidan jarrohlik amaliyotini o‘tashi zarurligi haqidagi taxminlar kuchaymoqda.
Londonning Arsenal klubi rahbariyati va tibbiy shtabi futbolchining sog‘lig‘ini yangi mavsum boshlanishi oldidan diqqat bilan kuzatib bormoqda. Vilyam Saliba o‘tgan mavsum davomida klub safida barcha musobaqalarda juda ko‘p o‘yinlarda ishtirok etdi.
Bunga Chempionlar ligasidagi og‘ir bahslar ham qo‘shilgan bo‘lib, futbolchining jismoniy holatiga katta yuklama tushgan. Himoyachining o‘zi ham avvalroq bergan intervyularida bir necha oydan beri kichik og‘riqlar bilan o‘ynayotganini, jamoasining muhim maqsadlari yo‘lida bor kuchini ishga solayotganini tan olgan edi.
Fransiya terma jamoasi bosh murabbiyi turnir oldidan futbolchining jismoniy holati haqidagi xavotirlarni rad etgan bo‘lsa-da, yarim finaldagi holat futbolchining imkoniyatlari chegarasiga yetganini ko‘rsatdi. Endilikda u Londonga qaytishi bilan keng qamrovli tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
Agar jarrohlik amaliyoti zarur deb topilsa, Arsenal jamoasi jiddiy himoya inqiroziga yuz tutishi mumkin. Saliba Angliya Superkubogi bahsini va chempionatning dastlabki turlarini o‘tkazib yuborishi ehtimoli yuqori, bu esa klubning chempionlik poygasidagi rejalariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi tayin.

Сборная Франции по футболу и центральный защитник лондонского «Арсенала» Уильям Салиба получил серьёзную травму в матче против Испании в полуфинале чемпионата Европы. Об этом сообщило Zamin.uz.
Во время матча состояние футболиста, вынужденного покинуть поле, может вызвать серьёзные проблемы не только для национальной команды, но и для его клуба. Матч, завершившийся победой сборной Испании, стал для французов последним в турнире.
Об этом сообщает издание Goal.com. Во время игры, не ожидая никакого столкновения, Салиб, двигаясь с мячом, неожиданно упал на поле и сразу попросил оказать ему медицинскую помощь.
По информации, защитник, покидая поле, сообщил товарищам по команде, что чувствует сильную боль в области поясницы. Заменивший его футболист также не смог восполнить пробелы в обороне Франции, и команда потерпела поражение.
Согласно информации, распространённой влиятельными французскими изданиями, футболист уже несколько месяцев играет с хронической болью в пояснице. Теперь, когда ситуация усугубилась, растёт вероятность того, что Салибе перед новым сезоном потребуется пройти курс лечения.
Руководство и медицинский штаб лондонского «Арсенала» внимательно следят за состоянием здоровья футболиста перед началом нового сезона. Уильям Салиб в прошлом сезоне принял участие во многих матчах за клуб во всех турнирах.
К этому добавились тяжёлые матчи в Лиге чемпионов, что значительно увеличило нагрузку на его физическое состояние. Сам защитник ранее в интервью отмечал, что уже несколько месяцев играет с небольшими болями, отдавая все силы ради достижения важных целей команды.
Хотя главный тренер сборной Франции перед турниром отрицал опасения по поводу физического состояния футболиста, ситуация в полуфинале показала, что его возможности исчерпаны. Теперь Салиб вернётся в Лондон, где пройдёт комплексное медицинское обследование.
Если потребуется хирургическое вмешательство, «Арсенал» может столкнуться с серьёзными потерями в обороне. Вероятно, Салиб пропустит матч за Суперкубок Англии и первые туры чемпионата, что негативно скажется на планах клуба по борьбе за титул.