Argentina terma jamoasi va uning sardori Lionel Messi 2026 Jahon chempionati finali arafasida kutilmagan bosim ostida qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mashhur kanadalik reyper Drake ushbu hal qiluvchi bahsda "Albiseleste"ning g‘alabasiga 1,5 million dollar tikkanini e’lon qildi. Bu xabar futbol olamida katta shov-shuvga sabab bo‘ldi chunki ko‘pchilik muxlislar "Drake qarg‘ishi" deb ataluvchi mashhur irimdan xavfsiramoqda.
Bu haqda Goal.com xabar beradi. Drake ushbu ulkan mablagnı Argentinaning Ispaniya ustidan asosiy vaqtda qozonadigan galabasiga tikkan.
Agar Lionel Scaloni shogirdlari 90 daqiqa ichida galaba qozonishsa musiqachi taxminan 5,1 million dollar ishlab oladi. Biroq Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra reyperning sport tikishlaridagi omadsizligi ko‘pincha u qollab-quvvatlagan jamoalarning mag‘lubiyati bilan yakunlanadi.
"Drake qarg‘ishi" va muvaffaqiyatsizliklar tarixi sport olamida Drake qaysi sportchi yoki jamoa bilan suratga tushsa yoki unga pul tiksa o‘sha tomonga mag‘lub bo‘lishi haqida uzoq vaqtdan beri gap-so‘zlar yuradi. Joriy yilda Drake allaqachon bir nechta yirik yo‘qotishlarga uchradi.
Masalan u Super Bowl o‘yinida New England Patriots jamoasiga 1 million dollar tikib yutqazib qoygan edi. Shuningdek tennis bo‘yicha AQSH ochiq chempionatida Jannik Sinner ning Carlos Alcaraz ustidan galabasiga tikilgan 300 ming dollari ham havoga uchdi.
Statistik ma’lumotlarga ko‘ra Drakening sport tikishlaridagi muvaffaqiyat ko‘rsatkichi juda past — qariyb 90 ta yirik tikishdan atigi 36,8 foizi ijobiy yakunlangan. Uning futboldagi umumiy zarari esa allaqachon 1,9 million dollardan oshib ketgan.
Aynan shu omillar Argentina terma jamoasi muxlislarini final oldidan jiddiy tashvishga solmoqda. Messi va Argentinaning irodasi Biroq Lionel Messi va uning jamoasi uchun ijobiy xotiralar ham yo‘q emas.
2022-yili Qatarda o‘tgan Jahon chempionati finalida ham Drake Argentinaga 1 million dollar tikkan edi. O‘shanda Argentina Fransiyani penaltilar seriyasida mag‘lub etib chempionlikni qolga kiritgan.
Garchi o‘shanda o‘yin durang bilan tugagani sababli Drake pulini yutqazgan bo‘lsada jamoaa yakunda kubokni boshi uzra baland ko‘targan edi. Lionel Messi ushbu turnir davomida nafaqat raqiblar balki turli irim-sirimlar bilan ham kurashishiga to‘g‘ri kelmoqda.
Avvalroq u mashhur strimer IShowSpeed bilan bog‘liq "omadsizlik" haqidagi gap-so‘zlarni ham yoqqachargan edi. Endilikda sakkiz karra "Oltin top" sohibi Ispaniyaga qarshi bahsda o‘zining texnik mahorati va yetakchilik qobiliyati har qanday irimdan ustunligini isbotlashi kerak.
Argentina va Ispaniya orasidagi final bahsi nafaqat ikki qita futbol maktablarining toqnashuvi balki Lionel Messi uchun o‘zining buyuk faoliyatidagi yana bir oltin sahifa bo‘lishi kutilmoqda. Muxlislar esa Drakening tikkan puli bu safar jamoaga ziyon keltirmasligiga umid qilmoqda.

Сборная Аргентины и её капитан Лионель Месси оказались под неожиданным давлением перед финалом чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщил Zamin.uz.
Известный канадский рэпер Drake объявил в этом споре, что поставил 1,5 миллиона долларов на победу «Альбиселесте». Эта новость вызвала большой резонанс в футбольном мире, поскольку многие фанаты боятся так называемого «проклятия Дрейка».
Об этом сообщает Goal.com. Drake поставил эту огромную сумму на победу Аргентины над Испанией в основное время.
Если ученики Лионеля Скалони выиграют в течение 90 минут, музыкант теоретически получит около 5,1 миллиона долларов. Однако, согласно данным издания Marca, неудачи рэпера в спортивных ставках часто заканчиваются поражением тех команд, которых он поддерживает.
«Проклятие Дрейка» и история его неудач в спорте уже давно становятся предметом дискуссий: каждый раз, когда Drake поддерживает спортсмена или команду и делает на них ставку, они проигрывают. В этом году Drake уже потерпел несколько крупных проигрышей.
Например, в матче Суперкубка он поставил 1 миллион долларов на команду New England Patriots и проиграл. Кроме того, его ставка в размере 300 тысяч долларов на победу Янника Синнера над Карлосом Алькарасом на Открытом чемпионате США по теннису также не сработала.
Согласно статистическим данным, показатель успеха Дрейка в спортивных ставках крайне низок — из примерно 90 крупных ставок только 36,8% оказались выигрышными. Его общие потери в футболе уже превысили 1,9 миллиона доллара.
Именно эти потери вызывают серьёзное беспокойство среди болельщиков сборной Аргентины перед финалом. Месси и Аргентина Однако у Лионеля Месси и его команды также нет приятных воспоминаний.
В финале чемпионата мира 2022 года в Катаре Drake также поставил 1 миллион долларa на Аргентину. Тогда Аргентина победила Францию в серии пенальти и завоевала титул.
Хотя в тот момент игра закончилась вничью, и Drake проиграл свою ставку, команда всё равно подняла кубок в конце матча. Лионель Месси в течение всего турнира сталкивался не только с соперниками, но и с различными слухами и домыслами, с которыми ему приходилось бороться.
Ранее он уже обсуждал связанные с известным стримером IShowSpeed слухи о «невезении». Теперь же, в восьмой раз претендуя на «Золотой мяч», в матче против Испании ему необходимо продемонстрировать своё техническое мастерство и лидерские качества, чтобы превзойти любые домыслы.
Финал между Аргентиной и Испанией будет не только столкновением двух футбольных школ, но, возможно, ещё одной золотой страницей в великой карьере Лионеля Месси. Болельщики же надеются, что ставка Дрейка в этот раз не принесёт вреда их команде.