«Chelsi» hujumchisi Alejandro Garnacho «Aston Villa»ga o'tishga yaqin turibdi
Goal.com nashri bergan ma'lumotlarga ko'ra, tomonlar o'zaro kelishuvning so'nggi bosqichida turibdi. The Athletic nashri xabariga tayansa, Aston Villa va Chelsi futbolchining transferi bo'yicha yakuniy to'xtamga kelgan.
Kelishuv shartlariga ko'ra, 22 yoshli vinger dastlab bir mavsum davomida ijara asosida to'p suradi. Shartnomada ma'lum shartlar bajarilgan taqdirda, Birmingem klubi futbolchini to'liq sotib olish majburiyatini ham o'z zimmasiga olgan.
Bu Unai Emery uchun katta g'alaba hisoblanadi, chunki ispaniyalik mutaxassis o'tgan yili Garnacho Manchester Yunayteddan ketayotgan vaqtda ham uni o'z jamoasida ko'rishni istagan edi. Emeryning rejasi va tibbiy ko'rik Unai Emery Alejandro Garnacho ishtirokidagi yuqori tezlik va texnik mahorat uning taktik chizmalariga to'liq mos tushishiga ishonmoqda.
Ma'lum qilinishicha, futbolchi allaqachon Birmingem shahrida tibbiy ko'rikdan o'tgan va transfer doimiyga aylangan taqdirda kuchga kiradigan to'rt yillik shartnoma shartlarini qabul qilgan. Bu qadam Aston Villa uchun yangi mavsumda Chempionlar ligasi va ichki birinchilikdagi raqobat oldidan hujum chizig'ini kuchaytirishda muhim ahamiyatga ega.
Chelsi bosh murabbiyi Xabi Alonso ham ushbu transferga qarshilik ko'rsatmadi. Garnacho jamoaning mavsumoldi mashg'ulotlarida ko'rinish bermadi, chunki Alonso unga transfer masalalarini hal qilish uchun ruxsat bergan edi.
Atletiko Madrid akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblangan futbolchi Londonda o'z o'rnini topa olmadi va asosiy tarkibning doimiy a'zosiga aylana olmadi. Garnacho o'tgan yili Manchester Yunayteddan 40 million funt sterling evaziga sotib olingan edi, biroq u o'ziga bildirilgan ishonchni to'liq oqlashga qiynaldi.
O'tgan mavsumda u barcha musobaqalarda 22 ta o'yinda maydonga tushib, 8 ta gol urishga muvaffaq bo'ldi. Shunga qaramay, u jamoaning o'yin uslubiga to'liq moslasha olmadi.
Uning ketishi Chelsi tarkibidagi keng ko'lamli islohotlarning bir qismidir. Avvalroq Mark Kukurelya Real Madridga, Andrey Santos esa Manchester Yunaytedga yo'l olgan edi.
Transfer bozoridagi o'zaro almashinuv Qizig'i shundagi, Garnacho transferi ikki klub o'rtasidagi o'ziga xos almashinuvning bir qismi sifatida ko'rilmoqda. Yaqinda Chelsi Aston Villadan Morgan Rojersni 117 million funt sterling evaziga sotib olib, klub rekordini yangilagan edi.
Garnachoning Aston Villaga kelishi esa aynan Rojers ketganidan keyin hujumda paydo bo'lgan bo'shliqni to'ldirishga xizmat qiladi. Aston Villa o'tgan mavsumda Yevropa ligasida g'alaba qozonib, o'z tarixida yangi sahifa ochgan edi.
Endilikda jamoa Chempionlar ligasida munosib ishtirok etishni maqsad qilgan. Garnachodan tashqari, klub allaqachon Freyburg jamoasidan Yoxan Manzambi transferini ham e'lon qildi.
Bu kabi faollik Birmingem klubining kelgusi mavsumda yuksak cho'qqilarni ko'zlayotganidan dalolat beradi.
[miniposter=web-300]«Tottenxem» yangi futbolchisi Fernandes debyut o'yinida g'alaba golini urdi[/miniposter]
Londonning Tottenxem klubi yozgi transfer mavsumidagi eng qimmat xaridi — Mateus Fernandes uchun nima sababdan 85 million funt sterling sarflaganini ilk uchrashuvdayoq isbotladi. Bu haqda One.uz
[miniposter=web-300]Zinedin Zidan Fransiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlanadi[/miniposter]
Zinedin Zidan Fransiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlanadi
Fransiya futbol federatsiyasi kelasi hafta Zinedin Zidanni milliy terma jamoaning yangi bosh murabbiyi sifatida rasman tanishtirishni rejalashtirmoqda. Bu haqda One.uz xabar beradi. L’Equipe nashri
[miniposter=web-300]Ramazon Temirov Stiv Ersegga qarshi jang oldidan o'z fikrlarini bildirdi[/miniposter]
Ramazon Temirov Stiv Ersegga qarshi jang oldidan o'z fikrlarini bildirdi
O‘zbekistonlik taniqli UFC jangchisi Ramazon Temirov 25-iyul kuni avstraliyalik Stiv Ersegga qarshi o‘tkaziladigan muhim bahs oldidan o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
[miniposter=web-300]Stiv Erseg Ramazon Temirovga qarshi jang taktikasini ma’lum qildi[/miniposter]
Avstraliyalik UFC jangchisi Stiv Erseg joriy yilning 25-iyul kuni Abu-Dabi shahrida o‘zbekistonlik sportchi Ramazon Temirovga qarshi bo‘lib o‘tadigan jang oldidan o‘zining bellashuv taktikasini
[miniposter=web-300]«Fulxem» «Real Madrid» hujumchisi Gonsalo Garsiya bilan muzokaralar boshladi[/miniposter]
«Fulxem» «Real Madrid» hujumchisi Gonsalo Garsiya bilan muzokaralar boshladi
Angliya Premer-ligasi vakili Fulxem jamoasi Real Madrid hujumchisi Gonsalo Garsiyani o'z safiga qo'shib olish bo'yicha rasmiy muzokaralarni boshladi. Bu haqda One.uz xabar beradi. 22
[miniposter=web-300]«Manchester Siti» Abduqodir Husanov bilan shartnomani 2031-yilgacha uzaytirdi[/miniposter]
«Manchester Siti» Abduqodir Husanov bilan shartnomani 2031-yilgacha uzaytirdi
Angliyaning "Manchester Siti" klubi o‘zbekistonlik himoyachi Abduqodir Husanov va belgiyalik hujumkor yarim himoyachi Jeremi Doku bilan hamkorlikni uzaytirish bo‘yicha kelishuvga erishdi.

Нападающий «Челси» Алексис Мак Аллистер близок к переходу в «Астон Виллу»
Нападающий лондонского «Челси» Alejandro Garnacho близок к уходу из команды и продолжению карьеры в «Астон Вилле» из Бирмингема. Об этом сообщает One.uz
Аргентинский талант дал согласие на переход в новый клуб после неудачного сезона на стадионе «Стэмфорд Бридж». Ожидается, что эта сделка станет одним из самых громких трансферов в Английской Премьер-лиге.
По данным издания Goal.com, стороны находятся на финальной стадии взаимного соглашения. Согласно сообщению The Athletic, «Астон Вилла» и «Челси» достигли окончательного соглашения по трансферу футболиста.
Согласно условиям сделки, 22-летний вингер сначала будет выступать на правах аренды в течение одного сезона. В контракте также предусмотрена обязанность бирмингемского клуба выкупить игрока полностью при выполнении определенных условий.
Это большая победа для Унаи Эмери, поскольку испанский специалист хотел видеть Гарначо в своей команде еще тогда, когда тот уходил из «Манчестер Юнайтед» в прошлом году. План Эмери и медицинское обследование Унаи Эмери уверен, что высокая скорость и техническое мастерство Alejandro Garnacho полностью соответствуют его тактическим схемам.
Сообщается, что футболист уже прошел медицинское обследование в Бирмингеме и принял условия четырехлетнего контракта, который вступит в силу в случае перехода трансфера в постоянную стадию. Этот шаг имеет важное значение для «Астон Виллы» в усилении линии атаки перед началом нового сезона в Лиге чемпионов и внутренней борьбе.
Главный тренер «Челси» Хаби Алонсо также не препятствовал этому трансферу. Гарначо не появлялся на предсезонных сборах команды, поскольку Алонсо дал ему разрешение на решение вопросов с трансфером.
Воспитанник академии «Атлетико Мадрид» не смог найти свое место в Лондоне и не стал постоянным игроком основного состава. Гарначо был куплен у «Манчестер Юнайтед» в прошлом году за 40 миллионов фунтов стерлингов, однако ему трудно было оправдать возложенные на него надежды.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 22 матчах во всех турнирах и забил 8 голов. Тем не менее, он не смог полностью адаптироваться к стилю игры команды.
Его уход является частью масштабных реформ в составе «Челси». Ранее Марк Куккурелья перешел в «Реал Мадрид», а Андре Сантос отправился в «Манчестер Юнайтед».
Взаимный обмен на трансферном рынке Интересно, что трансфер Гарначо рассматривается как часть своеобразного обмена между двумя клубами. Недавно «Челси» обновил клубный рекорд, купив у «Астон Виллы» Моргана Роджерса за 117 миллионов фунтов стерлингов.
Приход Гарначо в «Астон Виллу» призван заполнить образовавшуюся в атаке пустоту после ухода Роджерса. «Астон Вилла» в прошлом сезоне одержала победу в Лиге Европы, открыв новую страницу в своей истории.
Теперь команда ставит целью достойное выступление в Лиге чемпионов. Помимо Гарначо, клуб уже объявил о трансфере Йохана Манзамби из «Фрайбурга».
Такая активность свидетельствует о том, что бирмингемский клуб нацелен на высокие вершины в следующем сезоне.