O‘zbekistonlik taniqli sportchi Bogdan Guskov UFC Fight Night 282 turniri doirasida rossiyalik Magomed Ankalayevga qarshi o‘tkaziladigan bahs haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Yarim og‘ir vazn toifasida harakat qilayotgan hamyurtimiz ushbu to‘qnashuvni o‘z faoliyatidagi eng muhim imkoniyat deb hisoblamoqda. Uning ta’kidlashicha, reytingda birinchi o‘rinni egallab turgan raqib ustidan qozonilgan g‘alaba nafaqat sportdagi mavqeyini, balki butun hayotini tubdan o‘zgartirib yuborishi mumkin.
Katta imkoniyat va tezkor qaror Guskovning so‘zlariga ko‘ra, menejeri unga Ankalayev bilan jang qilish taklifi borligini aytganida, u bir soniya ham ikkilanmasdan rozi bo‘lgan. Sportchi bunday darajadagi raqib bilan kuch sinashish har bir jangchining orzusi ekanini yashirmadi.
Uning fikricha, aynan mana shu bahs uni dunyoning eng kuchli aralash jang san’ati vakillari qatoriga qo‘shishi va chempionlik poygasida asosiy da’vogarga aylantirishi mumkin. Jangchi o‘zining 33 yoshda ekanini va sportda uzoq vaqt kutib o‘tirishga imkoni yo‘qligini alohida ta’kidladi.
U kichik qadamlar bilan emas, balki eng kuchli raqiblarga qarshi jang qilish orqali yuqori cho‘qqilarni zabt etishni maqsad qilgan. One.uz nashri xabariga ko‘ra, Guskov uchun bu to‘qnashuv o‘z salohiyatini to‘liq namoyon etish uchun berilgan haqiqiy sinovdir.
Besh raundlik yangi tajriba Ushbu jangning yana bir o‘ziga xos jihati shundaki, Bogdan Guskov o‘z faoliyatida ilk bor besh raund davom etadigan bahsda ishtirok etadi. Dastlab tayyorgarlik jarayonlari uch raundlik to‘qnashuvga mo‘ljallangan bo‘lsa-da, jang holati o‘zgargach, sportchi o‘z rejalari va jismoniy holatini yangi talablarga moslashtirishiga to‘g‘ri keldi.
Bu holat hamyurtimizning chidamliligi va kuchini to‘g‘ri taqsimlash qobiliyatini jiddiy imtihondan o‘tkazadi. Guskov raqibi Magomed Ankalayevni vazn toifasidagi eng xavfli va kuchli jangchi deb biladi.
Hatto avvalroq muhokama qilingan Yan Blaxovich bilan bo‘lishi mumkin bo‘lgan jang ham Ankalayevga qarshi bahschalik qiziqarli emasligini qayd etdi. Sababi, rossiyalik sportchi ayni damda reyting peshqadami bo‘lib, u bilan jang qilish o‘zbekistonlik jangchi uchun o‘zining haqiqiy kuchini dunyoga ko‘rsatish yo‘lidagi eng katta qadamdir.

Богдан Гусков сказал, что бой против Анкалаева изменит его жизнь
Известный узбекский боец Богдан Гусков поделился своими мыслями о предстоящем поединке с россиянином Магомедом Анкалаевым в рамках турнира UFC Fight Night 282. Об этом сообщает One.uz.
Наш соотечественник, выступающий в полутяжелой весовой категории, считает этот бой важнейшим шансом в своей карьере. По его словам, победа над соперником, занимающим первое место в рейтинге, может кардинально изменить не только его спортивный статус, но и всю его жизнь.
Большой шанс и быстрое решение По словам Гускова, когда менеджер сообщил ему о предложении подраться с Анкалаевым, он согласился без единой секунды колебаний. Боец не скрывал, что испытать силы с соперником такого уровня — мечта каждого бойца.
По его мнению, именно этот поединок может включить его в число сильнейших представителей смешанных единоборств мира и сделать основным претендентом на титул чемпиона. Боец особо отметил, что ему 33 года и у него нет возможности долго ждать в спорте.
Он ставит своей целью покорять вершины не маленькими шагами, а через бои с сильнейшими соперниками. Согласно сообщению издания One.uz, для Гускова этот поединок — настоящее испытание, позволяющее в полной мере проявить свой потенциал.
Новый опыт пяти раундов Еще одной особенностью этого боя является то, что Богдан Гусков впервые в своей карьере участвует в поединке, состоящем из пяти раундов. Хотя первоначально подготовка была рассчитана на трехраундовый бой, после изменения статуса поединка спортсмену пришлось адаптировать свои планы и физическую форму под новые требования.
Это обстоятельство станет серьезным испытанием для выносливости нашего соотечественника и его способности правильно распределять силы. Гусков считает своего соперника Магомеда Анкалаева самым опасным и сильным бойцом в весовой категории.
Он отметил, что даже ранее обсуждавшийся возможный бой с Яном Блаховичем не так интересен, как противостояние с Анкалаевым. Дело в том, что российский боец сейчас является лидером рейтинга, и бой с ним станет самым большим шагом для узбекского бойца на пути демонстрации своего истинного мастерства миру.