Angliya Premer-ligasining 1-turida amaldagi chempion «Manchester Siti» «Etixad»da «Bornmut»ga qarshi o‘ta og‘ir va keskin kechgan bahsda 2:1 hisobida irodali g‘alabaga erishdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Uchrashuvni asosiy tarkibda boshlagan hamyurtimiz Abduqodir Husanov himoya markazida muhim vazifani bajarish bilan birga, ayrim vaziyatlarda qanotga ham ko‘chib harakat qildi. Bu g‘alaba, komandaning yangi mavsumga ishonchli boshlashini belgilaydi.
Husanovning o‘zini himoya chiziqda mustahkam tutish va qanotga o‘zgartirishlari, jamoa himoyasining balansini saqlashda muhim rol o‘ynadi. Abduqodir Husanovning baholi Britaniyalik tahlilchi manbalar Husanovga 6/10 baho berdi.
Uchrashuv davomida o‘z joyida barqaror va kuchli o‘yin namoyish etdi, jiddiy xato qilmadi. Biroq, ekspertlar uning himoya chiziqida to‘liq mustahkam bo‘lmagani, bir qancha uzilib qolgani haqida izoh qildi.
Bu, uning hali ham jamoa himoyasining umumiy tuzilishida o‘z joyini topishga harakat qilayotganini ko‘rsatadi. Boshqa futbolchilar baholari Niko O'Rayli 7,5/10 baho olib, maydondagi eng faol o‘yinchi sifatida tanlandi.
Mark Gexi va Yoshko Gvardiol har biri 7/10 baho qildi — Gexi yarim himoya markazida muhim gol urib muvozanatni tikladi, Gvardiol esa 90+2-daqiqada g‘alaba to‘pini kiritdi. Antuan Semeno 6,5/10, Janluiji Donnarumma, Ruben Diash, Fil Foden, Elliot Anderson har biri 6/10 baho qildi.
Riko Lyuis va Erling Holand 5,5/10 baho olib, pozitsion xatolar va omadsizliklar tufayli pastroq baho oldilar. Zaxiradan tushganlar Ikkinchi bo‘limda o‘yin taqdirini o‘zgartirgan Rayan Sherki 7/10 baho qildi — ikki golga golli uzatma berib, g‘alabaning bosh ijodkoriga aylandi.
Mateush Nunesh, Mateo Kovachich, Jek Grilish har biri 6/10 baho olib, jamoga kerakli energiya va temp bag‘ishlashdi. Manba: one.uz

В первом туре Английской Премьер-лиги действующий чемпион «Манчестер Сити» в тяжелом и напряженном матче против «Борнмута» на стадионе «Этихад» одержал волевую победу со счетом 2:1. Об этом сообщает One.uz.
Начав матч в основном составе, наш защитник Абдукодир Хусанов, выполняя важную задачу в центре обороны, в некоторых ситуациях также перемещался на фланг. Эта победа свидетельствует о уверенном начале команды в новом сезоне.
Устойчивость Хусанова в защитной линии и его перемещения играют важную роль в поддержании баланса обороны команды. Абдукодир Хусанов
Британские аналитические источники оценили Хусанова в 6/10.
Во время матча он демонстрировал стабильную и сильную игру на своей позиции, не совершая серьезных ошибок. Однако эксперты отметили, что в линии защиты он не полностью надежен и временами выглядит уязвимым.
Это указывает на то, что он все еще ищет свое место в общей структуре обороны команды.
Оценки других футболистов
Нико О'Рейли получил оценку 7,5/10 и был признан самым активным игроком на поле.
Марк Гехи и Йошко Гвардиол получили по 7/10 — Гехи, играя в центральной зоне обороны, забил важный гол, восстановив баланс, а Гвардиол в добавленное время (90+2) забил победный гол. Антуан Семаено получил 6,5/10, Жанлуиджи Доннарумма, Рубен Диаш, Фил Фоден, Эллиот Андерсон — по 6/10.
Рико Льюис и Эрлинг Холанд получили по 5,5/10 из-за позиционных ошибок и неудач.
Запасные
Райан Шерки, вышедший со скамейки и изменивший ход игры во втором тайме, получил оценку 7/10 — он отдал две голевые передачи и стал главным творцом победы.
Матеус Нуньеш, Матео Ковачич, Джек Грилиш получили по 6/10 — они привнесли в команду необходимую энергию и темп.