Merab Dvalishvili o‘tgan ikkinchi jangda Pyotr Yan qarshisida qiyinchiliklarni yashirib, o‘zi o‘lgudek kaltaklagandek his qilganini ochiq bildirdi. U shu holatni takrorlamaslik uchun bu safar har bir tomonga to‘liq qaror bilan harakat qilishga tayyorligini bildirdi.
Dvalishvili so‘nggi jangdagi qiyinchiliklarni eslab, bunday xato takrorlanmaydi deb aytdi. Ushbu bayonoti uning bo‘lajak trilogiyaga qanchalik jiddiy va ehtiyotkorlik bilan tayyorgarlik ko‘rayotganini aniq ko‘rsatadi.
Ikki jangdagi hisob-kitob hozirgacha 1:1 durangda turibdi. Birinchi jangda 2023 yil Merab Dvalishvili rekord darajadagi teykdaunlar va to‘xtovsiz bosim evaziga hakamlarning yakdil qarori bilan g‘alaba qozondi.
Ikkinchi jangda 2025 yil Pyotr Yan taktik jihatdan mukammal jang namoyish etib, revansh jangida ishonchli g‘alabaga erishdi va hisobni tengga keltirdi. Uchinchi va yakuniy jang 2026 yil 24 oktyabr kuni Abu-Dabi shahrida UFC 333 turnirida o‘tkaziladi va bu markaziy voqealardan biri bo‘ladi.

Мераб Двалиш Двалишвили заявил, что серьёзно готовится к трилогии с Петром Яном
Бывший чемпион UFC Мераб Двалишвили и бывший чемпион Петр Ян перед трилогией поделились эмоциональным признанием грузинского бойца, основанным на деталях ожидаемого третьего поединка на турнире UFC 333 в Абу-Даби 24 октября. Об этом сообщает One.uz.
Мераб Двалишвили во втором поединке против Петра Яна пережил трудности и откровенно заявил, что чувствовал себя, как будто умирает. Он отметил, что готов в этот раз действовать с полной решимостью на каждом этапе, чтобы не повторить такое состояние.
Двалишвили, вспоминая трудности последнего боя, сказал, что такая ошибка не повторится. Это заявление четко показывает, насколько серьезно и ответственно он готовится к предстоящей трилогии.
Счет в двух боях пока находится в ничьей 1:1. В первом бою в 2023 году Мераб Двалишвили выиграл решением судей благодаря тейкдаунам высшего уровня и непрерывному давлению.
Во втором бою в 2025 году Петр Ян продемонстрировал тактически идеальный бой, одержав уверенную победу в реванше и сравняв счет.
Третий и финальный бой состоится 24 октября 2026 года в Абу-Даби на турнире UFC 333 и станет одним из центральных событий.