Taniqli insayder Fabritsio Romanoning ma’lum qilishicha, Londonning Chelsi klubi yarim himoyachisi Enso Fernandes faoliyatini Manchester Siti safida davom ettirishga rozilik bergan. Argentinalik futbolchi va shaharliklar o‘rtasida shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha to‘liq kelishuvga erishilgan bo‘lib, endilikda klublar transfer summasi borasida yakuniy to‘xtamga kelishlari lozim.
Muzokaralarning yangi bosqichi Futbolchining roziligi olingach, voqealar rivoji rasmiy muzokaralar darajasiga ko‘tarildi. Manchester Siti rahbariyati ayni paytda London klubi uchun rasmiy taklif paketini tayyorlash bilan band.
Mazkur transfer oson kechmasligi aniq, chunki Enso Fernandesning Chelsi bilan amaldagi shartnomasi 2032-yilning yoziga qadar imzolangan. Bu holat Manchester klubidan juda katta miqdordagi tovon puli to‘lashni talab etadi.
Eslatib o‘tamiz, argentinalik iste’dod sohibi Stemford Bridjga Portugaliyaning Benfika klubidan rekord darajadagi mablag‘ evaziga ko‘chib o‘tgan edi. Endilikda u Premyer-liganing amaldagi chempionlari safiga qo‘shilib, o‘z faoliyatida yangi sahifa ochishni ko‘zlamoqda.
Fernandesning Londondagi faoliyati Argentina terma jamoasi tarkibida 2022-yilgi jahon chempioni va turnirning eng yaxshi yosh o‘yinchisi deb topilgan Fernandes aristokratlar safida maydon markazining asosiy dvigateliga aylangan edi. U London klubi libosida barcha musobaqalarda jami 54 ta uchrashuvda ishtirok etib, o‘zining yuqori saviyadagi o‘yinini namoyish qildi.
Ushbu bahslar davomida yarim himoyachi raqiblar darvozasini 15 marotaba ishg‘ol etdi va 7 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Manchester Siti bosh murabbiyi Pep Gvardiolaning maydon markazida to‘p nazorati va hujumlarni tashkil etishdagi kreativlikni kuchaytirish istagi Enso Fernandes transferini ushbu yozning eng muhim voqeasiga aylantirmoqda.

Энсо Фернандес договорился с «Манчестер Сити» о персональных условиях
В английском футболе один из самых громких трансферных соглашений текущего окна находится на стадии завершения. Об этом сообщает One.uz.
По информации известного инсайдера Фабрицио Романо, полузащитник лондонского «Челси» Энсо Фернандес готов продолжить карьеру в составе «Манчестер Сити». Аргентинский футболист и представители клуба достигли полного согласия по условиям личного контракта, теперь клубам необходимо прийти к окончательному согласию по сумме трансфера.
Новый этап переговоров
После получения согласия игрока переговоры вышли на официальный уровень. В то же время руководство «Манчестер Сити» занято подготовкой официального предложения для лондонского клуба.
Ожидается, что этот трансфер будет сложным, поскольку контракт Энсо Фернандеса с «Челси» рассчитан до лета 2032 года. Это потребует от манчестерского клуба выплаты значительной компенсации.
Напомним, аргентинский талант перешёл в «Стэмфорд Бридж» из португальской «Бенфики» за рекордную сумму. Теперь он стремится присоединиться к действующим чемпионам Премьер-лиги и открыть новую страницу в своей карьере.
Деятельность Фернандеса в Лондоне
В составе сборной Аргентины Фернандес, ставший чемпионом мира 2022 года и признанным лучшим молодым игроком турнира, превратился в ключевого движущего силы центра поля в составе «аристократов». В футболке лондонского клуба он принял участие в 54 матчах во всех турнирах, демонстрируя высокий уровень игры.
За это время он создал 15 голевых возможностей для партнёров и совершил 7 результативных передач. Желание главного тренера «Манчестер Сити» Пепа Гвардиолы усилить контроль над мячом в центре поля и креативность в атаке делает переход Энсо Фернандеса одним из ключевых событий этого лета.
Финансовые детали соглашения и официальное объявление ожидаются в ближайшие дни. Информация подготовлена на основе источников, опубликованных One.uz.