Goal.com nashri bergan ma'lumotlarga ko'ra, ushbu o'zgarish jamoa MLS Sharqiy konferensiyasida ikkinchi o'rinda borayotgan va yuqori natijalar uchun kurashayotgan bir paytda amalga oshirildi. Yangi murabbiyning tayinlanishi klub muxlislari va mutaxassislar uchun biroz kutilmagan yangilik bo'ldi, chunki jamoa turnir jadvalida barqaror holatda edi.
Kily Gonsales futbolchilik faoliyati davomida Argentina milliy terma jamoasi safida muvaffaqiyatli to'p surgan va murabbiy sifatida o'z vatanidagi Rosario Sentral, Union hamda Platense kabi jamoalarni boshqargan. Garchi uning murabbiylik faoliyatidagi g'alabalar ko'rsatkichi 32,5 foizni tashkil etsa-da va u hozircha yirik sovrinlarni qo'lga kiritmagan bo'lsa-da, klub rahbariyati uning tajribasiga ishonch bildirdi.
Yulduzli tarkib bilan ishlash va shaxsiy aloqalar Mutaxassisning Florida klubiga taklif qilinishida uning afsonaviy futbolchi Lionel Messi bilan yaqin munosabatlari asosiy omillardan biri bo'lgani taxmin qilinmoqda. Kily Gonsales va Lionel Messi Argentinaning Rosario shahridan bo'lib, ular 2006-yilda milliy terma jamoa safida birga faoliyat yuritishgan.
Shuningdek, Gonsales Messini 2022-yilgi Jahon chempionatidagi g'alabadan so'ng shaxsan tabriklagan va doimiy aloqada bo'lib kelgan insonlar sirasiga kiradi. Ushbu tayinlov natijasida Lionel Messi Inter Mayami safidagi faoliyati davomida o'zining to'rtinchi bosh murabbiyi qo'l ostida maydonga tushadigan bo'ldi.
Gonsales bu lavozimda vaqtinchalik murabbiy bo'lib ishlagan Gilermo Oyosning o'rnini egalladi. Eslatib o'tamiz, mavsum boshida MLS Kubogini qo'lga kiritgan Xavyer Maskerano ham kutilmaganda iste'foga chiqarilgan edi.
Jamoaning hozirgi holati va kutilmalar Gilermo Oyosning jamoadan ketishi ko'pchilikni hayron qoldirdi, chunki uning boshqaruvi ostida natijalar yomon emas edi va u Messi bilan yaxshi til topishgan edi. Shunga qaramay, klubning so'nggi o'yinlarida biroz pasayish kuzatilgani rahbariyatni yangi choralar ko'rishga majbur qildi.
Xususan, jamoa Ligalar Kubogi musobaqasining guruh bosqichidayoq o'z ishtirokini yakunlagan edi. Inter Mayami jamoasi iyul oyining oxiridan buyon MLS doirasida g'alaba qozonishda biroz qiynalayotgan bo'lsa-da, Lionel Messi so'nggi ikki uchrashuvda raqiblar darvozasini ishg'ol etib, o'zining yuqori sport formasida ekanini ko'rsatmoqda.

«Inter Mayami»ga kutilmaganda argentinalik Kily Gonsales bosh murabbiy bo'ldiРуководство футбольного клуба Интер Майами из США приняло неожиданное решение назначить на пост главного тренера аргентинского специалиста Кили Гонсалеса. Об этом сообщает One.uz.
По данным издания Goal.com, это изменение произошло в то время, когда команда занимает второе место в Восточной конференции MLS и борется за высокие результаты. Назначение нового тренера стало для болельщиков и специалистов клуба немного неожиданным, поскольку команда находилась в стабильном положении в турнирной таблице.
Во время своей карьеры в футболе Кили Гонсалес успешно забивал за национальную сборную Аргентины, а в качестве тренера руководил командами из его родной страны — Росарио Сентраль, Унион и Платенсе. Несмотря на то, что его показатель побед в тренерской деятельности составляет 32,5 процента, и он пока не выигрывал крупных трофеев, руководство клуба проявило доверие к его опыту.
Работа со звездным составом и личные связи
Одной из основных причин приглашения Кили Гонсалеса в клуб из Флориды, как предполагается, являются его близкие отношения с легендарным футболистом Лионелем Месси. Кили Гонсалес и Лионель Месси оба родом из города Росарио в Аргентине, и в 2006 году они вместе выступали в национальной сборной.
Кроме того, Гонсалес лично поздравил Месси с победой на чемпионате мира 2022 года и поддерживает с ним постоянную связь. В результате этого назначения Лионель Месси в составе Интер Майами будет выступать под руководством своего четвертого главного тренера.
Гонсалес занимает должность, ранее принадлежавшую временному тренеру Гильермо Ойосу. Напомним, что в начале сезона Хавьер Маскерано, который выиграл Кубок MLS, также неожиданно был отправлен в отставку.
Текущее состояние команды и ожидания
Уход Гильермо Ойоса из команды удивил многих, поскольку при его руководстве результаты были не плохими, и он нашел общий язык с Месси. Несмотря на это, из-за небольшого спада в результатах в последних матчах руководство клуба вынуждено было рассмотреть новые варианты.
В частности, команда завершила участие в групповом этапе Кубка Лиг. Хотя Интер Майами с конца июля испытывает некоторые трудности в победах в матчах MLS, Лионель Месси в последних двух матчах поразил ворота соперников, демонстрируя, что находится в отличной спортивной форме.
Ожидается, что приход нового тренера Кили Гонсалеса повысит командный дух и усилит борьбу за титул чемпиона MLS в решающей части сезона.