Jamoaning argentinalik hujumchisi Xulian Alvares faoliyatini Barselona safida davom ettirish istagini bildirib, Madrid klubining rasmiy mashg‘ulotlarida ishtirok etishdan bosh tortmoqda. Futbolchining ushbu talabiga qaramay, Atletiko rahbariyati o‘zining asosiy yulduzlaridan birini Ispaniya chempionatidagi to‘g‘ridan-to‘g‘ri raqibiga sotish niyatida emasligini qat’iy ta’kidladi.
Ayni paytda jamoa bosh murabbiyi Diyego Simeone yuzaga kelgan keskin vaziyatni yumshatish va futbolchini jamoaga qaytarish choralarini ko‘rmoqda. Murabbiyning murosaga tayyorligi Diyego Simeone vatandoshi bilan bog‘liq ushbu murakkab vaziyatga qaramay, u bilan munosabatlarni tiklashga tayyorligini ma’lum qildi.
Murabbiyning fikricha, har qanday tushunmovchilikni muloqot va o‘zaro hurmat orqali hal qilish imkoniyati mavjud. Simeone futbolchi jamoaga qaytgan taqdirda, unga har tomonlama dalda berishini va klub uchun naqadar qadrli ekanini amalda ko‘rsatishini ta’kidladi.
Murabbiy o‘z intervyusida inson hayotida sog‘likdan boshqa har qanday muammoning yechimi borligini qayd etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Xulian Alvares hozirgi vaziyatni o‘nglash va jamoa bilan qaytadan til topishish imkoniyatiga ega.
Simeone hujumchining mahoratini yuqori baholaydi va uning Madridda qolishi jamoaning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun muhim ekanini tushunib turibdi. Transfer borasidagi ziddiyatli holat Madrid klubi va futbolchi o‘rtasidagi ziddiyat bir necha muhim omillar sababli yanada chuqurlashmoqda.
Atletiko rahbariyati La Liga chempionligi uchun kurashda Barselona tarkibini kuchaytirishni mutlaqo istamayapti. Shu sababli, klub ushbu transfer bo‘yicha har qanday muzokaralarga chek qo‘ygan va futbolchining ketishiga ruxsat bermasligini ochiq e’lon qilgan.
Alvaresning mashg‘ulotlarni boykot qilishi klub ichki tartib-qoidalarini buzish sifatida baholanmoqda. Bu holat futbolchiga nisbatan intizomiy choralar ko‘rilishiga olib kelishi mumkin bo‘lsa-da, Diyego Simeone masalani diplomatik yo‘l bilan hal qilishni afzal ko‘rmoqda.
Hozircha tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va futbolchining taqdiri yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda. Ushbu ma’lumotlar One.uz manbasi asosida tayyorlandi.
Behruz Karimov «Lugano» safida Yevropa maydonlarida debyut qildi
O‘zbekiston milliy terma jamoasining iqtidorli himoyachisi Behruz Karimov Shveysariyaning Lugano klubi safiga qo‘shilganidan so‘ng, qisqa vaqt ichida Yevropa maydonlarida o‘z debyutini o‘tkazdi. Bu

Хулиан Альварес отказался от тренировок «Атлетико» и хочет перейти в «Барселону»
Аргентинский нападающий команды Хулиан Альварес выразил желание продолжить карьеру в «Барселоне» и отказывается участвовать в официальных тренировках мадридского клуба. Несмотря на это требование футболиста, руководство «Атлетико» категорически заявило, что не намерено продавать одного из своих основных звезд прямому конкуренту в чемпионате Испании.
В настоящее время главный тренер команды Диего Симеоне предпринимает меры для смягчения сложившейся острой ситуации и возвращения футболиста в команду. Готовность тренера к примирению Несмотря на сложную ситуацию, связанную с его соотечественником, Диего Симеоне заявил о готовности восстановить с ним отношения.
По мнению тренера, любую недопонимание можно решить посредством диалога и взаимного уважения. Симеоне подчеркнул, что в случае возвращения футболиста в команду он будет оказывать ему всестороннюю поддержку и на практике демонстрировать, насколько он ценен для клуба.
В своем интервью тренер отметил, что в жизни человека существует решение любой проблемы, кроме проблем со здоровьем. По его словам, Хулиан Альварес имеет возможность исправить текущую ситуацию и снова найти общий язык с командой.
Симеоне высоко оценивает мастерство нападающего и понимает, что его пребывание в Мадриде важно для будущих успехов команды. Конфликтная ситуация вокруг трансфера Противоречия между мадридским клубом и футболистом углубляются по нескольким важным причинам.
Руководство «Атлетико» категорически не желает укреплять состав «Барселоны» в борьбе за чемпионство Ла Лиги. По этой причине клуб поставил предел любым переговорам по данному трансферу и открыто заявил о нежелании разрешать футболисту покинуть команду.
Бойкот Альваресом тренировок рассматривается как нарушение внутренних правил клуба. Хотя эта ситуация может привести к применению дисциплинарных мер в отношении футболиста, Диего Симеоне предпочитает решать вопрос дипломатическим путем.
На данный момент переговоры между сторонами продолжаются, и судьба футболиста, как ожидается, прояснится в ближайшие дни. Данная информация подготовлена на основе источника One.uz.