Saudiya Arabistoni chempionatining navbatdagi turida Al-Nasr jamoasi o‘z maydonida Al-Taavun klubini qabul qilib, 2:1 hisobida g‘alaba qozondi va turnir jadvalida peshqadamlikni qo‘lga kiritdi. Mazkur uchrashuvda jamoasining g‘alaba golini kiritgan Ronaldu faoliyatidagi jami gollar sonini 978 taga yetkazib oldi.
Bu haqda Goal.com nashri ma’lumot tarqatdi. Uchrashuv mehmonlarning faol harakatlari bilan boshlandi va o‘yinning 11-daqiqasida Bassam al-Hurayji hisobni ochib, Al-Taavun jamoasini oldinga olib chiqdi.
Shundan so‘ng maydon egalari tashabbusni o‘z qo‘llariga olishga intilishdi. Birinchi bo‘lim yakunlanishi arafasida, aniqrog‘i 45-daqiqaga qo‘shib berilgan vaqtda Samuel Kosta muvozanatni tiklashga muvaffaq bo‘ldi va jamoalar tanaffusga durang natija bilan yo‘l olishdi.
Tarixiy natijalar va yangi rekordlar Ikkinchi bo‘limning dastlabki daqiqalarida Krishtianu Ronaldu o‘z mahoratini namoyish etdi. O‘yinning 50-daqiqasida u raqib darvozasini aniq nishonga olib, jamoasiga muhim uch ochkoni taqdim etgan gol muallifiga aylandi.
Maydonda 80 daqiqa davomida harakat qilgan hujumchi o‘z uzatmalarining 90 foizini aniq amalga oshirib, jamoaviy o‘yinda ham yuqori samaradorlik ko‘rsatdi. Ushbu gol Ronalduning Saudiya Arabistoni chempionati tarixidagi eng yaxshi to‘purarlar qatoridagi mavqeyini yanada mustahkamladi.
U Al-Nasr safida ichki chempionat o‘yinlarida kiritgan gollari sonini 104 taga yetkazib, klubning sobiq hujumchisi Muhammad al-Sahlavining 103 talik ko‘rsatkichini yangiladi. Shuningdek, u barcha musobaqalarni hisobga olgan holda al-Sahlavining 131 ta golli natijasiga tenglashib oldi.
Hozirda klub tarixidagi mutlaq rekordchi Majid Abdulla hisoblanib, uning hisobida 259 ta gol mavjud. Jamoaning muvaffaqiyatli seriyasi Mazkur g‘alaba Al-Nasr jamoasi uchun nafaqat turnir jadvalida birinchi o‘ringa ko‘tarilish imkonini berdi, balki ularning o‘ziga xos rekordlar seriyasini ham davom ettirdi.
Jamoa ketma-ket 91 ta uchrashuvdan buyon raqiblar darvozasini ishg‘ol qilib kelmoqda. Bu ko‘rsatkich futbol tarixidagi ikkinchi eng uzoq davom etgan seriya bo‘lib, Saudiya Arabistoni futbolida mutlaq rekord hisoblanadi.
Jahon rekordini yangilash uchun jamoa yana oltita o‘yinda gol urishi lozim bo‘ladi. Mavsumning dastlabki to‘rt turidan so‘ng Al-Nasr 12 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda.
Aksincha, mag‘lubiyatga uchragan Al-Taavun jamoasi 2 ochko bilan turnir jadvalining 15-pog‘onasiga tushib ketdi. Krishtianu Ronaldu esa o‘zining orzusidagi 1000 ta gol marrasiga yetishi uchun yana 22 marotaba raqiblar darvozasini ishg‘ol qilishi talab etiladi.

Португальский звездный нападающий Криштиану Роналду продолжает покорять новые рубежи в истории футбола. Об этом сообщает One.uz.
В очередном туре чемпионата Саудовской Аравии команда «Аль-Наср» на своем поле приняла клуб «Аль-Таавун», одержав победу со счетом 2:1 и возглавив турнирную таблицу. В этом матче Роналду, забивший победный гол своей команды, увеличил общее количество забитых им голов до 978.
Об этом сообщило издание Goal.com. Матч начался с активных действий гостей, и на 11-й минуте Бассам аль-Хурейджи открыл счет, выведя команду «Аль-Таавун» вперед.
После этого хозяева поля попытались перехватить инициативу. В преддверии окончания первого тайма, а именно в добавленное к 45-й минуте время, Самуэль Коста сумел восстановить равновесие, и команды ушли на перерыв при ничейном счете.
Исторические результаты и новые рекорды В начальных минутах второго тайма Криштиану Роналду продемонстрировал свое мастерство. На 50-й минуте он точно поразил ворота соперника, став автором гола, принесшего его команде важные три очка.
Нападающий, проведший на поле 80 минут, реализовал 90% своих передач, показав высокую эффективность и в командной игре. Этот гол еще более укрепил позиции Роналду в списке лучших бомбардиров в истории чемпионата Саудовской Аравии.
Он увеличил количество забитых голов в матчах внутреннего чемпионата в составе «Аль-Насра» до 104, обновив показатель бывшего нападающего клуба Мухаммада ас-Сахлави, у которого было 103 гола. Кроме того, с учетом всех соревнований он сравнялся с результатом ас-Сахлави, забившим 131 гол.
На данный момент абсолютным рекордсменом в истории клуба считается Маджид Абдулла, на счету которого 259 голов. Успешная серия команды Данная победа не только позволила команде «Аль-Наср» подняться на первое место в турнирной таблице, но и продолжила их собственную серию рекордов.
Команда забивает голы в ворота соперников в 91 матче подряд. Этот показатель является второй по продолжительности серией в истории футбола и абсолютным рекордом в футболе Саудовской Аравии.
Для обновления мирового рекорда команде необходимо забить голы еще в шести матчах. После первых четырех туров сезона «Аль-Наср» лидирует с 12 очками.
В противоположность этому, проигравшая команда «Аль-Таавун» с 2 очками опустилась на 15-е место в турнирной таблице. Криштиану Роналду же необходимо еще 22 раза поразить ворота соперников, чтобы достичь своей заветной отметки в 1000 голов.
Текущая спортивная форма нападающего свидетельствует о том, что он может достичь этого результата в ближайшее время.