Lionel Messi 39 yoshida Argentina milliy jamoasi uchun 20 yillik faoliyatini rasmiy yakunladi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Bu voqea futbol dunyosida keng muhokamalarga sabab bo‘ldi. Taniqli teleboshlovchi Pirs Morgan Messi va Krishtianu Ronaldu o‘rtasidagi tarixiy raqobatga chek qo‘yilganini ta‘kidladi.
Morgan statistik raqamlarni solishtirdi Pirs Morgan ijtimoiy tarmoqlarida milliy jamoalar tarixidagi gollar sonini taqdim etdi. Uning ma’lumotlariga ko‘ra, Messi Argentina formasi bilan 125 ta gol urib, bu ko‘rsatkich futbol tarixining ikkinchi natijasi bo‘lib qolgan.
Ronaldu esa Portugaliya uchun 146 ta gol bilan mutlaq rekord egasi ekan. Morgan bu farqni olib, «eng buyuk futbolchi» (GOAT) deb atalgan bahslarga nuqta qo‘yilganini bildirdi.
Xalqaro bosqich yakunlandi Ikki yulduzning milliy terma jamoadagi uzoq yillik raqobati shu bilan rasmiy tugadi. Ronaldu 41 yoshida ham Portugaliya safida o‘ynab, rekordini kuchaytirishda davom etmoqda.

Лионель Месси в возрасте 39 лет официально завершил свою 20-летнюю карьеру в составе сборной Аргентины. Об этом сообщает One.uz.
Это событие вызвало широкое обсуждение в футбольном мире. Известный телеведущий Пирс Морган подтвердил, что историческое соперничество между Месси и Криштиану Роналду пришло к концу.
Морган сравнил статистические показатели Пирс Морган представил в социальных сетях количество голов в истории национальных сборных. Согласно его данным, Месси забил 125 голов в форме Аргентины, что является вторым показателем в истории футбола.
Роналду же является абсолютным рекордсменом с 146 голами за Португалию. Морган, указав на эту разницу, заявил, что спор о том, кто является «величайшим футболистом всех времён» (GOAT), урегулирован.
Завершился международный этап Долголетнее соперничество двух звёзд в национальных сборных официально завершилось. Роналду, которому 41 год, продолжает играть за Португалию и укрепляет свой рекорд.
Выход Месси из состава команды положил конец международной части глобального противостояния, которое продолжалось с 2006 года. Источник: One.uz