Lionel Messi milliy terma jamoasidagi faoliyatini yakunlagani haqida rasman e'lon qilindi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Bu qaror Argentina terma jamoasining Jahon chempionati finalida Ispaniyaga qarshi kechgan va qo'shimcha bo'limlarda mag'lubiyat bilan yakunlangan dramatik o'yin dan keyin qabul qilindi. Goal.com sayti bu haqda xabar berdi.
Xususiyatlari va muvaffaqiyatlari Lionel Messi 39 yoshda, o'n yillik davomida dunyo muxlislarini betakrorron ishchi vaqti bilan lol qoldirgan. U ijtimoiy tarmoqdagi sahifasi orqali millionlab muxlisilarga murojaat qildi.
Uning so'zlariga ko'ra, qaror og'ir kelgani mumkin, ammo endi terma jamoadan ketish vaqti kelgani tushunarli bo'ldi. Ikki o'n yillik davomida milliy libosda 207 ta uchrashuvda ishtirok etgan.
Erkaklar futboli tarixida eng ko'p o'yin o'ynagan futbolchilar ro'yxatida ikkinchi o'rinni egallaydi. Terma jamoasining tarixidagi eng yaxshi topuvor sifatida 125 ta gol kiritgan.
2022 yilda Qatarda bo'lib o'tgan Jahon chempionatida Argentina terma jamoasini chempionlikka yetaklagan. Ushbu turnirda eng yaxshi futbolchi deb topilgan.
2014 yilda ham finalga yetib borib, sovrini sazovar bo'lgan. Jahon chempionatidan tashqari, 2021 yilda Amerika kubogini qollab-quvvatlagan.
Uembli stadionida bo'lib o'tgan Finalissima bahsida ham g'alaba qozonib, xalqaro kolleksiyasini boyitgan. Ispaniyadan uchralgan so'nggi mag'lubiyat achchiq xotira bo'lib qolgan.

Официально объявлено о завершении карьеры Лионеля Месси в национальной сборной. Об этом сообщает One.uz.
Это решение было принято после драматичного матча финала чемпионата мира, в котором сборная Аргентины уступила Испании в дополнительное время. Об этом сообщил сайт Goal.com.
Особенности и достижения Лионелю Месси 39 лет, и на протяжении десятилетия он удивлял болельщиков по всему миру своей невероятной работоспособностью. Он обратился к миллионам поклонников через свою страницу в социальных сетях.
По его словам, решение было трудным, но стало понятно, что пришло время уйти из сборной. За два десятилетия он провёл 207 матчей в национальной форме.
Он занимает второе место в списке игроков с наибольшим количеством матчей в истории мужского футбола. Является лучшим бомбардиром в истории сборной, забив 125 голов.
В 2022 году на чемпионате мира в Катаре он привёл сборную Аргентины к титулу чемпиона. На этом турнире он был признан лучшим футболистом.
В 2014 году он также дошёл до финала и стал серебряным призёром. Помимо чемпионатов мира, в 2021 году он выиграл Кубок Америки.
Он также одержал победу в матче Финалиссима на стадионе Уэмбли, пополнив свою международную коллекцию трофеев. Последнее поражение от Испании осталось горьким воспоминанием.
Однако карьера Лионеля Месси в Аргентине навсегда останется одной из величайших страниц в истории футбола. Эта информация взята с сайта Goal.com.