Xitoylik UFC jangchisi Song Yadong Shanxayda o‘tkazilgan UFC Fight Night 286 turnirida Umar Nurmagomedov ustidan qozongan g‘alabasidan so‘ng o‘z hissiyotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda One.uz xabar beradi.
Ushbu g‘alaba Yadong uchun alohida ahamiyatga ega, chunki raqibi jang oldidan ko‘pchilik tomonidan kelajakdagi chempion sifatida baholangan edi. Jangdan keyin Song Yadong o‘z g‘alabasidan juda xursand ekanini va buni hayotidagi eng yaxshi lahza deb atadi.
Xitoylik jangchi Nurmagomedovning kuchli jihatlarini, ayniqsa grepplingdagi yuqori mahoratini alohida qayd etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra rossiyalik sportchi kuchli jangchi sifatida e’tirof etilgan va ko‘pchilik uni bo‘lajak chempion deb hisoblagan edi.
Ammo jang yakuni Yadong foydasiga hal bo‘lib, u raqibini nokaut qildi. Yadong uchun muhim natija Umar Nurmagomedov ustidan qozonilgan g‘alaba Song Yadongning faoliyatida muhim natija bo‘ldi.
Ayniqsa jangning nokaut bilan yakunlangani xitoylik sportchining yutuqni yanada ta’sirchan qildi. Yadongning bayonotlaridan ko‘rinib turibdiki, u nafaqat g‘alabadan mamnun, balki yuqori darajada baholangan raqibni mag‘lub etganidan ham katta qoniqish olgan.
Kelajakdagi imkoniyatlar Nurmagomedov ustidan qozonilgan g‘alaba xitoylik jangchi uchun yangi imkoniyatlarni ochishi mumkin. Yadong o‘zi ham bu natijani faoliyatidagi eng yorqin lahzalardan biri sifatida baholaydi.
Song Yadong Shanxaydagi jangdan keyin o‘zini «ajoyib» his qilayotganini aytdi va ko‘pchilik chempionlikka da’vogar deb bilgan Umar Nurmagomedovni nokaut qilganini yana bir bor ta’kidladi. Manba: One.uz

Китайский боец UFC Сун Ядонг поделился своими эмоциями после победы над Умаром Нурмагомедовым на турнире UFC Fight Night 286 в Шанхае. Об этом сообщает One.uz.
Эта победа имела особое значение для Ядонга, поскольку его соперник до боя был многими воспринимаем как будущий чемпион. После боя Сун Ядонг заявил, что очень рад своей победе и называет её лучшим моментом в своей жизни.
Китайский боец отметил сильные стороны Нурмагомедова, особенно его высокий уровень в грэпплинге. По его словам, российский спортсмен признан сильным бойцом, и многие считали его будущим чемпионом.
Однако бой завершился в пользу Ядонга, который нокаутировал своего соперника. Для Ядонга это важный результат.
Победа над Умаром Нурмагомедовым стала значимым достижением в карьере Сун Ядонга.
Особенно то, что бой завершился нокаутом, сделало достижение китайского бойца ещё более впечатляющим. Из его заявлений видно, что он не только доволен победой, но и испытал большое удовлетворение от того, что победил высоко оценённого соперника.
Будущие возможности
Победа над Нурмагомедовым может открыть новые возможности для китайского бойца. Ядонг сам оценивает этот результат как один из самых ярких моментов в своей карьере.
Сун Ядонг заявил, что после боя в Шанхае чувствует себя «превосходно» и ещё раз подчеркнул, что нокаутировал Умара Нурмагомедова, которого многие считали претендентом на чемпионский титул. Источник: One.uz